Adoptusie. Anulka. Fela (Anulka) z prezentem dla naszych podopiecznych :)

Aktualizacja: 04.08.2015

To już 10 miesięcy odkąd Fela przeprowadziła się z naszej kociarni do swojego domku. Jak przystało na prawdziwego kota Fela szaleje, gania się po mieszkaniu, chowa pod meblami a potem przymila do swoich Opiekunów. Nade wszystko jednak Fela uwielbia wodę – wskakuje do umywalki lub brodzika i głośnym miaukiem domaga się aby odkręcić jej kran.

Musimy się podzielić wspaniałą wiadomością, iż Fela ostatnio wygrała konkurs na koci talent – gratulujemy! Fela dostała nagrodę, którą postanowiła podzielić się z podopiecznymi KOTYliona. Wczoraj odwiedzili nas Opiekunowie kotki i przywieźli prezenty dla naszych kotów. Bardzo dziękujemy!!!

Aktualizacja: 17.02.2015

To już prawie 5 miesięcy jak Fela (dawniej Anulka) trafiła do swojego wymarzonego domu. Jest teraz oczkiem w głowie swoich Opiekunów. Jest coraz większa, apetyt jej dopisuje choć nie wszystko jej smakuje. Kocica jest rozpieszczana, śpi, gdzie ma ochotę, ale najwygodniejsze miejsce jest oczywiście w łóżku.
Fela pozdrawia wszystkie koty KOTYliona i życzy im wspaniałych domów!
Składa też życzenia wszystkim kociastym z okazji Dnia Kota!

 

Aktualizacja: 07.14.2014

Miał!!! Witam.

Dziś minęły 4 tygodnie jak postanowiłam zamieszkać z Nowymi Opiekunami. Wiedzie mi się bardzo dobrze. Jestem głaskana, pieszczona, karmiona kocimi smakołykami. Śpię tam gdzie ja mam ochotę, czyli najczęściej w łóżku z Elą i Heniem. Uuuuu bardzo mi wygodnie, ciepło, miękko i w ogóle tak fajowo, że ACH. Denerwuję się trochę gdy idą do pracy i nie ma Ich prawie 8 godzin, ale często się zdarza, że Henio wpada w trakcie pracy, aby napełnić mi miseczkę czymś pysznym i podrapie po brzuszku. Za to gdy wrócą to bawią się ze mną w „Wrzucam myszkę pod lodówkę”. Strasznie miałkowa ta zabawa, bo ja wrzucam łapką myszkę a Ela ją wyciąga specjalną wędką. Boki można zerwać ze śmiechu. Chciałabym aby wszystkie kotki były właścicielami takich Opiekunów.

Fela i Ela

 

Aktualizacja: 12.10.2014

W piątek minął tydzień jak Anulka – obecnie Fela pojechała do swojego wymarzonego domu. Kotka ma wielki apetyt – doskonale wie, gdzie znajduje się kuchnia i udaje się tam za każdym razem, gdy jej Opiekunka też tam idzie Fela ma do dyspozycji mnóstwo kocich zabawek, śpi w łóżku i z dnia na dzień rośnie i przybiera na wadze.
Bardzo się cieszymy, że u Feli wszystko w najlepszym porządku. Życzymy też wszystkim kotom, aby trafiły do takiego troskliwego domu!

Aktualizacja: 05.10.2014

W piątek Anulka pojechała do domu. Po przyjeździe od razu wyszła z koszyka i zwiedziła całe mieszkanie, wcale nie była onieśmielona nowym miejscem. Wszystko obwąchała, obeszła kąty, zajrzała w każdy zakamarek. Za swoją Opiekunką Anulka chodzi krok w krok domagając się głasków i uwagi. Wdrapuje się na ręce i siada na ramieniu tak, że Opiekunka Anulki ma prawdziwą kocią etolę. Kotkę wszystko interesuje – każdy, dźwięk, paproszek czy wystająca niteczka. Po dniu pełnym wrażeń w końcu kotka grzecznie zasnęła.

Czekamy z niecierpliwością na dalsze wieści i na nowe imię kici.

 

Anulka to jedna z dwójki kociąt znalezionych pod klatką wieżowca. Jej towarzysz niedoli od razu znalazł dom u jednego z lokatorów. A Anulka trafiła pod naszą opiekę. Okazało się, że koteczka ma około 5 miesięcy, jest oswojona i spragniona kontaktu z człowiekiem. Ewidentnie wcześniej musiała mieć dom. Być może podrosła, nie była już malutką puszystą kulką i ktoś postanowił pozbyć się podrośniętych kociaków,  porzucając je pod blokiem…
Anulka trafiła najpierw do lecznicy, gdzie została zbadana, odrobaczona, odpchlona, zaszczepiona i zaczipowana a następnie pojechała do naszej kociarni na dalszą obserwację. Obecnie kotka jest już gotowa do adopcji. Anulka jest przemiła, wie co to kuweta i posłanko. Do szczęścia brakuje jej tylko rąk do głaskania. Kotka jest łagodna i przyjazna, lubi być brana na ręce i przytulana. Jak przystało na kocią młodzież, czasem też szaleje z piłeczką czy inną zabawką. Nie wybrzydza przy jedzeniu. Mimo, iż raz już człowiek zawiódł Anulkę – ona nadal tylko czeka na głaskanie i odrobinę uwagi. Zasługuje na prawdziwy dom, który wybaczy jej młodzieńcze kocie harce i obdarzy miłością, którą Anulka na pewno odwzajemni.
Przed adopcją wymagane jest wypełnienie ankiety przedadopcyjnej oraz następnie podpisanie umowy adopcyjnej.

Kontakt w sprawie adopcji: Magda, mail: piotrowskamagda@op.plKOTYlion – z miłości do kotów

Strona powstała z miłości do kotów i z potrzeby niesienia im pomocy.

Jesteśmy grupą ludzi, których połączył jeden cel - pomoc kotom porzuconym, niechcianym, niczyim.

Jesteśmy z Łodzi i pomagamy przede wszystkim łódzkim kotom.

Grupa Kotylion znajduje się pod opieką Fundacji Viva! Jesteśmy formalną grupą, działająca na rzecz pomocy kotom, tworzącą domy tymczasowe, pomagającą kotom wolno żyjącym i przebywającym w Łódzkim Schronisku dla Zwierząt oraz sterylizującą koty wolno żyjące.

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania możesz dokonać wpłaty darowizny na nasze subktonto w Fundacji Viva!, z którego wszystkie zebrane środki są przeznaczane na pomoc naszym podopiecznym. Grupa KOTYlion, jako projekt Fundacji Viva! posiada status organizacji pożytku publicznego, zatem każda wpłata na nasze konto może być odliczona od podatku.

UWAGA, NOWY NUMER KONTA!!!
20 1600 1462 1030 9079 0000 0007
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 39
03-772 Warszawa
KRS 0000135274
NIP: 525-21-91-290
Dla przelewów zagranicznych:
SWIFT PPABPLPKXXX
IBAN: PL20 1600 1462 1030 9079 0000 0007