Adoptusie. Tola – kotka ze szpitala. W domu :)

tola2 imię: Tola
wiek: 6 lat
płeć: kotka

Tola. Czy ktoś z Was kiedyś spotkał kota, dla którego kontakt z człowiekiem jest ważniejszy niż jedzenie? Spanie? Zabawa? Ważniejszy niż cokolwiek innego? Poznajcie Tolę. Wygląda całkiem zwyczajnie. Ma biało-szare, nierzucające się w oczy futerko, nie ma nic szczególnie zachwycającego w spojrzeniu, nie jest wybitnie zgrabna ani wybitnie piękna, można by rzec, że jest… urody nienachalnej. Ot, zwykły kot. Na zewnątrz. To, co w Toli jest najpiękniejsze to coś, czego nie widać na pierwszy rzut oka. To jej wnętrze. Charakter. Dusza? Bo wyobraźcie sobie, wystarczy wejść do pokoju, w którym przebywa Tola i usiąść na podłodze. Wystarczy wziąć ją na ręce, a Tola wtula się w człowieka całym swoim drobnym ciałkiem. Wczepia się w ubranie wszystkimi pazurkami wszystkich czterech łapek. Kurczowo. Mruczy, ugniata, zamyka oczy. Udaje, że zasypia. Mając być może nadzieję, że jeśli zaśnie to człowiek się zlituje i zostanie z nią, nie odłoży na posłanko, nie pójdzie sobie. A jeśli pójdzie to może jakimś cudem zabierze ją ze sobą..? I już nigdy nie pozwoli aby była smutna i samotna? Tola potrzebuje szczególnej opieki. Jest bowiem nosicielem kociej białaczki. To wirus, który jest groźny tylko dla niezaszczepionych kotów, nie zagraża ani ludziom ani innym gatunkom zwierząt. Ani nawet zaszczepionym przeciwko białaczce kotom. Białaczka nie jest też wyrokiem, koty z tą przypadłością odpowiednio zaopiekowane i otoczone miłością mogą żyć długie lata. My bardzo chcemy aby taki scenariusz sprawdził się w przypadku Toli, ona bardzo, bardzo na to zasługuje i jeszcze bardziej tego potrzebuje, a my nie jesteśmy w stanie zapewnić jej tego w fundacyjnej kociarni. Kto pokocha naszą Tolę? I kto pozwoli jej pokochać siebie?
Tola ma ok 6 lat, jest wysterylizowana, zaszczepiona i zaczipowana.
Na wszystkie pytania odpowie Ola: ola_rytczak@wp.pl

 KOTYlion – z miłości do kotów

Strona powstała z miłości do kotów i z potrzeby niesienia im pomocy.

Jesteśmy grupą ludzi, których połączył jeden cel - pomoc kotom porzuconym, niechcianym, niczyim.

Jesteśmy z Łodzi i pomagamy przede wszystkim łódzkim kotom.

Grupa Kotylion znajduje się pod opieką Fundacji Viva! Jesteśmy formalną grupą, działająca na rzecz pomocy kotom, tworzącą domy tymczasowe, pomagającą kotom wolno żyjącym i przebywającym w Łódzkim Schronisku dla Zwierząt oraz sterylizującą koty wolno żyjące.

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania możesz dokonać wpłaty darowizny na nasze subktonto w Fundacji Viva!, z którego wszystkie zebrane środki są przeznaczane na pomoc naszym podopiecznym. Grupa KOTYlion, jako projekt Fundacji Viva! posiada status organizacji pożytku publicznego, zatem każda wpłata na nasze konto może być odliczona od podatku.

95 2030 0045 1110 0000 0255 4830
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 39
03-772 Warszawa
KRS 0000135274
NIP: 525-21-91-290
Dla przelewów zagranicznych:
SWIFT PPABPLPKXXX
IBAN: PL95 2030 0045 1110 0000 0255 4830
PayPal:
kotylion.pl@gmail.com