Daisy, w domu :)

Aktualizacja 05.09.2018

Dawno nie pisaliśmy o Daisy, ale okres wakacyjny ma swoje prawa.
Daisy już przestała być maluśkim kociakiem.
W tej chwili to już panienka około 4-miesięczna. Prawie zgodnie z planami chore oko zostało usunięte. Prawie zgodnie z planem, ponieważ stało się czego obawiała się lekarka – gałka oczna pękła i operacja musiała być przeprowadzona już natychmiast. Szczęśliwie wszystko poszło dobrze i oczyszczony oczodół ładnie zarasta.
Przed zabiegiem udało się koteczkę odrobaczyć i dwukrotnie zaszczepić więc w tej chwili jest praktycznie gotowa do szukania nowego domu.
Nie należy się obawiać adopcji jednookiego kota.
Nie ma on żadnych ograniczeń w normalnym codziennym funkcjonowaniu w mieszkaniu, tak samo skacze i bryka jak każdy zdrowy, „kompletny” kot.

Serdecznie dziękujemy za ogromną pomoc finansową dzięki, której mała dostała szansę na życie.

Łódzkie Koziny.

Nie pierwszy raz pomagamy kotom na tym osiedlu. I pewnie nie ostatni. Mamy tam „przyczółek” czyli Dorotę, która czuwa nad kocim dobrostanem w najbliższej okolicy. To właśnie Dorota zgłosiła do Kotyliona kolejne chore kocię.
Państwo dokarmiający jedną z kocich gromadek tydzień temu znaleźli przed blokiem maleńkie, jeszcze niesamodzielne kocię. Zabrali je do siebie i otoczyli opieką jak umieli – maluch pije jeszcze z butelki. Tylko z niewytłumaczalnych przyczyn nie zabrali go od razu do weterynarza, ani nie zgłosili się do Doroty po pomoc. Zachowanie ludzi jest czasami dla nas całkowicie niezrozumiałe, ale to już się stało i nic nie zmienimy, teraz najważniejsza jest maluch.

Gdy Dorota dowiedziała się o kociaku sprawy potoczyły się szybko i w dobrym kierunku. Malec trafił do lekarza, okazał się być około miesięczną dziewczynką i na początek lepszego życia dostał na imię Daisy. Niestety, lekarka nie miała do nas dobrych wiadomości: koci katar zaatakował oko i już wiemy że nie da się tego oka uratować. Gałka oczna jest na granicy pęknięcia. Oprócz osłony antybiotykowej nie można w tej chwili właściwie zrobić nic. Koteczka jest za mała na jakikolwiek zabieg pod narkozą. Musimy czekać chociaż 2 tygodnie aż się wzmocni i przede wszystkim zacznie samodzielnie jeść. Trzeba być dobrej myśli, że od zniszczonego oczka nie rozwinie się zakażenie, że maleńki organizm to wszystko wytrzyma.

Dlaczego kociaki musza umierać w cierpieniu? Dlatego, że mimo naszych ciągłych apeli, ludzie nie chcą sterylizować kotów wolno żyjących, bo nie. Mimo, że to syzyfowa praca robimy co możemy by to się zmieniło i może… z czasem…

Na razie skupiamy się na uratowaniu maleńkiej Daisy.
Jak zwykle, prosimy wszystkich, którym nie jest obojętny los tego kociaka o wpłaty. Żadna kwota nie jest za mała, a każda złotówka jest bardzo ważna. Jeśli wszystko pójdzie dobrze to przed nami operacja oczka, a potem normalny „pakiet weterynaryjny” dla kociego malca – odrobaczanie, szczepienia.

 

95 2030 0045 1110 0000 0255 4830
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 39
03-772 Warszawa
w tytule wpisując: darowizna dla Daisy

Dla przelewów zagranicznych:
SWIFT GOPZPLPW
IBAN: PL95 2030 0045 1110 0000 0255 4830

PayPal: kotylion.pl@gmail.com

https://pomagam.pl/daisy_oczkoKOTYlion – z miłości do kotów

Strona powstała z miłości do kotów i z potrzeby niesienia im pomocy.

Jesteśmy grupą ludzi, których połączył jeden cel - pomoc kotom porzuconym, niechcianym, niczyim.

Jesteśmy z Łodzi i pomagamy przede wszystkim łódzkim kotom.

Grupa Kotylion znajduje się pod opieką Fundacji Viva! Jesteśmy formalną grupą, działająca na rzecz pomocy kotom, tworzącą domy tymczasowe, pomagającą kotom wolno żyjącym i przebywającym w Łódzkim Schronisku dla Zwierząt oraz sterylizującą koty wolno żyjące.

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania możesz dokonać wpłaty darowizny na nasze subktonto w Fundacji Viva!, z którego wszystkie zebrane środki są przeznaczane na pomoc naszym podopiecznym. Grupa KOTYlion, jako projekt Fundacji Viva! posiada status organizacji pożytku publicznego, zatem każda wpłata na nasze konto może być odliczona od podatku.

95 2030 0045 1110 0000 0255 4830
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 39
03-772 Warszawa
KRS 0000135274
NIP: 525-21-91-290
Dla przelewów zagranicznych:
SWIFT PPABPLPKXXX
IBAN: PL95 2030 0045 1110 0000 0255 4830
PayPal:
kotylion.pl@gmail.com