Feniks, Ariadna i Mojra – w drodze do domów :)

Aktualizacja: 25.03.2015

Wreszcie po trzecim z kolei antybiotyku infekcja odpuściła i maluchy lada dzień będą mogły przeprowadzać się na swoje, oczywiście zanim to nastąpi będziemy dzieciaki intensywnie ogłaszać i wybierać najlepsze w świecie domki ;) Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim Tym, którzy dołożyli swój grosik w drodze po zdrowie dla tych kocich dzieciaczków. Leczenie było długie, a w przypadku Feniksa bardzo kosztowne i skomplikowane, na szczęście wszystko co złe malce mają za sobą, a dzięki Państwa wsparciu mogliśmy podjąć się ich ratowania. Patrząc na zdjęcia obecne nie chce się wierzyć, że jeszcze trzy tygodnie temu maluchy walczyły o życie.
Po raz kolejny z całego serca dziękujemy, że dzięki Państwa wsparciu możemy odmieniać i ratować  kocie życie.

Aktualizacja: 15.03.2015

Wydawałoby się, że limit nieszczęść dla tego malca jest już wyczerpany, wiele się nacierpiała ta mała kocia istotka, ale niestety to jeszcze nie koniec jego kłopotów ze zdrowiem. Zaszyty oczodół pięknie się zagoił, nawet zostały wyjęte szwy, niestety z zewnątrz wydawało się, że jest wszystko w dobrym stanie, ale jednak w środku oczodołu zrobiła się infekcja. Malec musiał jeden dzień spędzić na obserwacji w lecznicy, tak by była pewność, że cała wydzielina ropna została z oczodołu usunięta. Feniks otrzymuje antybiotyk, a miejsce po oczku znów musi się goić na nowo, ale tym razem mamy nadzieję, że obejdzie się bez komplikacji i wreszcie za kilka dni uda się zaszczepić całą trójkę i dzieciaczki będą mogły szukać swojego domu.
Gdyby ktoś z Państwa zechciał dołożyć grosik do leczenia Feniksa za najmniejszą darowiznę będziemy wdzięczni.

Wpłat można dokonywać na:
95 2030 0045 1110 0000 0255 4830
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 39
03-772 Warszawa
tytułem: darowizna dla Feniksa

Gdyby ktoś z Państwa był zainteresowany adopcją, któregoś z malców zapraszamy do kontaktu z Kasią:  k.cybulska@onet.eu

DZIĘKUJEMY!

Aktualizacja: 07.03.2015 r.

Niestety imię „Taurus” było zupełnie nietrafione dla trzeciej naszej kociej znajdki, gdyż Taurus okazał się być dziewczynką ;) Tak więc kocia dziewczynka dostała imię Mojra, czyli bogini losu – co tu dużo mówić, w swoim całym nieszczęściu cała trójka mimo wszystko miała wiele szczęścia, bez pomocy lekarskiej kociaki nie przeżyłyby w takim stanie, w jakim do nas trafiły. W chwili obecnej jedynie Mojra ma koci katar, pozostałe rodzeństwo wreszcie przestało przyjmować antybiotyki. Oczko Feniksa pięknie się goi, niebawem będzie można zdjąć szwy, troszkę skóra zapadła się na zszytym oczodole, ale w niczym nie przeszkadza to w funkcjonowaniu kociaka. Dzieciaki dokazują i roznoszą dom tymczasowy swoimi gonitwami i zabawami, widać że wreszcie samopoczucie i radość wróciła w te małe istotki. Dzieciaczki stały się ufne i bardzo chętnie tulą się do ludzi, już z tych małych przestraszonych i smutnych maluchów nie zostało nic.
Cała trójka została już odrobaczona i zaczipowana, przed nimi pierwsze szczepienie.
Gdyby ktoś z Państwa był zainteresowany adopcją któregoś z malców, będzie to możliwe za kilka dni, w tej sprawie należy kontaktować się z Kasią:   k.cybulska@onet.eu

Aktualizacja: 2.03.2015 r.

Znalazła się matka Ariadny i Feniksa,  przyprowadziła i zostawiała kolejnego kociaka, chorego kociaka … dwójkę z nich uratowaliśmy, podejmiemy się ratowania i trzeciego malca, który obecnie przebywa w lecznicy. Na pewno już więcej maluchów kotka nie ma pod opieką, wszystkie szczęśliwie w porę trafiły pod opiekę lekarską, choć w różnym czasie, teraz musimy złapać kotkę, by ją poddać zabiegowi sterylizacji, w czym pomagają nam pracownicy zakładu skąd kociaki pochodzą. Taurus jest brudny i ma zaawansowany koci katar, ale jego oczy mimo złego stanu będą uratowane a to najważniejsze wieści.  Niebawem dołączy do rodzeństwa, a my po raz kolejny prosimy o wsparcie, tym razem  na leczenie małego Taurusika, rodzeństwo jest już zaopiekowane, teraz jemu przyda się Państwa wparcie.
Za najmniejsze wsparcie i pomoc w imieniu tych malców będziemy bardzo wdzięczni.

Wpłat można dokonywać na konto:
95 2030 0045 1110 0000 0255 4830
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 39
03-772 Warszawa
tytułem: darowizna Feniks, Ariadna, Taurus

Dla przelewów zagranicznych:
SWIFT GOPZPLPW
IBAN: PL95 2030 0045 1110 0000 0255 4830

PayPal: kotylion.pl@gmail.com

lub pomóc licytując kotylionki na naszych aukcjach: http://charytatywni.allegro.pl/listing?charityOrganizationPurposeId=273&query=feniks&inDescription=1

Z całego serca dziękujemy!

2015-03-02 17.35.29

Aktualizacja: 01.03.2015 r.

Dziś był wielki dzień dla Kaliny i Kosmy, dziewczyny przeprowadziły się do wspólnego domu. Tym samym w jednym z naszych domów tymczasowych „zwolniło” się miejsce, dlatego już dzisiaj Feniks i Ariadna mogli  przeprowadzić się z lecznicy do naszej wolontariuszki. Dzieciaczki w dniu wczorajszym przeszły pierwsze odrobaczenia, za dziesięć dni powtórka oraz  szczepienie i będziemy mogli maluszkom szukać domów.
Póki co malce ze zdziwieniem przyglądają się dwóm psom rezydentom i poznają co to człowiek w domowym otoczeniu. Maluszki już nie prychają i nie boją się człowieków, ale jeszcze buźki mają smutne, ale w ostatnim tygodniu przeżyły naprawdę dużo, zwłaszcza Feniks, który walczył o życie, bo u niego infekcja zrobiła ogromne spustoszenia. Mamy nadzieję, że w domu tymczasowym bardzo szybko odzyskają siły i wreszcie beztrosko będą mogły dokazywać, jak przystało na kocie dzieci.
W sprawie przyszłej adopcji można kontaktować się z Kasią, u której maluchy zamieszkały:  k.cybulska@onet.eu

Aktualizacja: 25.02.2015 r.

Feniks po operacji, wciąż bardzo słaby, Ariadna – wypiękniała

Feniks i Ariadna miały wczoraj naprawdę ciężki dzień. Feniks został poddany zabiegowi usuwania oczka, gdyż sprawiało mu ono ogromny ból, było też zagrożeniem życia dla malca.
Po długim oczekiwaniu dowiedzieliśmy się że zabieg się udał ale rokowania wciąż są niepewne. Feniks został też wykąpany, a naszym oczom ukazał się duży krwiak na brzuszku….
Ariadna też została dokładnie wykąpana, a to co ujrzeliśmy pod kupką brudu przeszło nasze najśmielsze oczekiwania – piękna puchata kuleczka, zupełnie niepodobna do wczorajszego szaroburego kociątka. Ariadna po kąpieli wygląda niczym Afrodyta wyłaniająca się z morskiej piany ;-) – prześliczna z niej będzie kicia :-)

Maluchy czeka jeszcze długa droga do pełni zdrowia. Ledwie pojawiły się na tym świecie – już muszą stawać przed wyzwaniami : choroba, zabiegi pielęgnacyjne, nie mówiąc o najprostszych rzeczach jak samodzielne jedzenie, z którym nie jest jeszcze najlepiej. Mamy jednak ogromną nadzieję że uda się pomóc tym kruszynkom.

Wszystkim, którzy pomagają maluchom finansowo – dziękujemy z całego serca za tę pomoc.

Wpłat można dokonywać na konto:
95 2030 0045 1110 0000 0255 4830
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 39
03-772 Warszawa
tytułem: darowizna Feniks i Ariadna

Dla przelewów zagranicznych:
SWIFT GOPZPLPW
IBAN: PL95 2030 0045 1110 0000 0255 4830

PayPal: kotylion.pl@gmail.com

lub pomóc licytując kotylionki na naszych aukcjach: http://charytatywni.allegro.pl/listing?charityOrganizationPurposeId=273&query=feniks&inDescription=1

Feniks i Ariadna już teraz bardzo dziękują!

24.02.2015 r.

W niedzielne popołudnie otrzymaliśmy dramatyczne zgłoszenie.
W jednym z łódzkich zakładów pracy kotka porzuciła chore kocięta, jedno z nich z ogromnym wrzodem ma oku. Może nie wierzyła, że przeżyją? Pracownicy zakładu dzielnie robili, co mogli dokarmiając malce i szukając dla nich pomocy.
Odpowiedzieliśmy na apel i dwa ok. 6-7 tygodniowe malce z bardzo zaawansowanym kocim katarem przyjechały dzisiaj do lecznicy.
Maluchy – chłopczyk i dziewczynka – są brudne i bardzo chore.
Feniks jednego oczka już właściwie nie ma – ogromny wrzód na rogówce całkowicie je zniszczył i oczka nie da się już uratować. Można jednak uwolnić Feniksa od potwornego bólu, jaki musi teraz czuć i usunąć chore oczko. Siostra Feniksa, Ariadna jest w lepszym stanie – też jest chora, jednak u niej koci katar nie zdążył jeszcze wyrządzić tak wielkich spustoszeń jak u jej braciszka. Dla niej ratunek przyszedł w samą porę.
Oba kociaki dostały już leki, Feniksa czeka operacja – najszybciej, jak będzie to możliwe. Mamy nadzieję, że uda się im pomóc.
Tak chore malce potrzebują dużo ciepła i miłości, ogromu pracy i starań, masy leków i zabiegów pielęgnacyjnych. To wszystko postaramy się im dać.
Państwa – najgoręcej na świecie – prosimy o finansowe wsparcie maluchów w ich trudnej walce o wyzdrowienie.

Jeśli Ktoś z Państwa chciałby pomóc nam w opiece nad tymi kotami prosimy o licytację KOTYlionków: http://charytatywni.allegro.pl/listing?charityOrganizationPurposeId=273&query=feniks&inDescription=1

Kotkom można też pomóc wpłacając darowizny bezpośrednio na nasze konto:
95 2030 0045 1110 0000 0255 4830
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 42a
03-772 Warszawa
dopisek: darowizna Feniks i Ariadna

Dla przelewów zagranicznych:
SWIFT GOPZPLPW
IBAN: PL95 2030 0045 1110 0000 0255 4830

PayPal: kotylion.pl@gmail.com

Dziękujemy!KOTYlion – z miłości do kotów

Strona powstała z miłości do kotów i z potrzeby niesienia im pomocy.

Jesteśmy grupą ludzi, których połączył jeden cel - pomoc kotom porzuconym, niechcianym, niczyim.

Jesteśmy z Łodzi i pomagamy przede wszystkim łódzkim kotom.

Grupa Kotylion znajduje się pod opieką Fundacji Viva! Jesteśmy formalną grupą, działająca na rzecz pomocy kotom, tworzącą domy tymczasowe, pomagającą kotom wolno żyjącym i przebywającym w Łódzkim Schronisku dla Zwierząt oraz sterylizującą koty wolno żyjące.

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania możesz dokonać wpłaty darowizny na nasze subktonto w Fundacji Viva!, z którego wszystkie zebrane środki są przeznaczane na pomoc naszym podopiecznym. Grupa KOTYlion, jako projekt Fundacji Viva! posiada status organizacji pożytku publicznego, zatem każda wpłata na nasze konto może być odliczona od podatku.

UWAGA, NOWY NUMER KONTA!!!
20 1600 1462 1030 9079 0000 0007
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 39
03-772 Warszawa
KRS 0000135274
NIP: 525-21-91-290
Dla przelewów zagranicznych:
SWIFT PPABPLPKXXX
IBAN: PL20 1600 1462 1030 9079 0000 0007