Filomena, Noe, Helenka – pomoc dla kotów Ewy Mrau
Aktualizacja: 04.06.2026
Oficjalnie potwierdzamy: nasza trójkolorowa Helenka od kilkunastu dni grzeje już boczki we własnym domu we Wrocławiu! ❤️
Czekaliśmy z tą wiadomością, aby dać jej czas na pierwsze zapoznanie z nowym otoczeniem. Helenka spisała się na medal – powoli przejmuje wrocławskie kanapy i rozkochała w sobie nowych opiekunów na dobre.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy udostępniali jej ogłoszenia i kibicowali w poszukiwaniach.
Powodzenia, kochanie!
Aktualizacja: 08.05.2026
Filomena w domu tymczasowym przeszła bardzo poważny kryzys, na szczęście powoli wraca do równowagi i zdrowia.
Zmieniliśmy lek na tarczycę, bo ten, który dostawała do tej pory dawał nieprzyjemne skutki uboczne, dołożyliśmy leki wspomagające pęcherz i teraz wydaje się że jest lepiej.
Relacje z rezydentami też powoli się normują – Filomena jest dość apodyktyczną staruszką i zarówno koty jak i psy już wiedzą, że muszą seniorce okazywać respekt
Filomena pozdrawia i niezmiennie dziękuję i nadal prosi o wsparcie ❤
https://pomagam.pl/helena_i_towarzysze
Aktualizacja: 10.04.2026
Filomena bardzo się pochorowała Potrzebujemy ogromnego wsparcia by ją zdiagnozować i leczyć ❤
https://pomagam.pl/helena_i_towarzysze
Już w kociarni zaczęła czuć się źle więc 2 tygodnie temu pojechała do domu tymczasowego. Niestety… infekcja nie przechodziła a dodatkowo Filomena zaczęła mieć kłopoty z wypróżnianiem i sikaniem. Diagnostyka na razie nie wykazała ewidentnych przyczyn takiego stanu kotki, szukamy więc dalej Filomenka ma guz na tarczycy, z którego pobraliśmy biopsję i czekamy na wynik licząc na to, że nie będzie zły. Prosimy o pomoc dla Filomenki. To cudowna, przemiła i kochana seniorka, zawalczmy o nią wspólnie, bardzo proszę ❤
https://pomagam.pl/helena_i_towarzysze
Aktualizacja: 18.03.2026
Filomena nagle poczuła się źle.
Choć rano jeszcze przychodziła na głaskanki i z apetytem zjadła śniadanie, po południu polegiwała osowiała, nie mając ochoty nawet spojrzeć na jedzenie. Temperatura spadła jej do 37,4°C, a w kącikach oczu pojawiła się trzecia powieka. Natychmiast pojechaliśmy z nią do lekarza, obawiając się o stan zdrowia tej 13-letniej koteczki. Po dokładnym osłuchaniu i obejrzeniu górnych dróg oddechowych okazało się, że Filomena ma ostre zapalenie gardła – stąd jej osłabienie i brak apetytu.
Koteczka zniosła dzielnie pobranie krwi i trzy zastrzyki. Teraz oprócz leków na nadciśnienie i na nadczynność tarczycy będzie przez kilka dni dwa razy dziennie łykać antybiotyk.
Pani doktor zrobiła także USG i zmierzyła ciśnienie. Badanie nie wykazało niczego niepokojącego, przy okazji wizyty Filomenka stanęła na wadze, która wyświetliła piękny wynik 3,5 kg.
Bardzo prosimy o ciepłe myśli dla Filomeny (otulą, jak ciepły kocyk, idealne na ból gardła ) i o pomoc w opłaceniu rachunków w lecznicy: https://pomagam.pl/helena_i_towarzysze
Za każdą złotówkę bardzo, bardzo dziękujemy.
Aktualizacja: 12.03.2026
Szukamy DT dla Filomeny ❤️
Udostępniajcie ❤️
Filomena bardzo potrzebuje domu. Ma 13 lat, jest spokojną pieszczochą, bardzo spragnioną ludzkiego towarzystwa. Jest w dobrej kondycji, niestety powinna dostawać 2 x dziennie swój lek na tarczycę, a to w warunkach kociarni jest nierealne Dostaje więc raz dziennie a parametry tarczycowe zamiast spadać – stoją w miejscu Szukamy Dobrego Człowieka, który jej pomoże ❤️
Bardzo prosimy o dom dla Filomeny. Choćby tymczasowy, by odpowiednio zadbać o jej leczenie To przekochana, przemiła i bardzo spokojna kotka, pomóżmy jej ❤️
Udostępniajcie ❤️
A w sprawie dt lub ds piszcie do Izy:
immmb@op.pl
Aktualizacja: 06.03.2026
Helenka ostatni tydzień miała atrakcyjny – pojechała na badania krwi, a kilka dni później na sanację zębów
Prosimy – wesprzyjcie jej leczenie ❤️
https://pomagam.pl/helena_i_towarzysze
Helenka była bardzo dzielną pacjentką, i choć wycieczka do lecznicy jej się nie podobała, to była bardzo grzeczna i pozwoliła Pani Doktor się zbadać, nawet mrucząc od czasu do czasu. Zabieg sanacji przebiegł bez komplikacji, Helena straciła wszystkie kły i siekacze, kilka przedtrzonowców i dwa trzonowce, w pyszczku zostało jej 8 ząbków, które były w dobrym stanie.
Teraz potrzebujemy pomocy w spłacie zadłużenia za zabieg ❤
Będziemy wdzięczni za każdą wpłatę ❤
https://pomagam.pl/helena_i_towarzysze
Helenka zaś będzie wdzięczna za nowy dom, za którym bardzo tęskni ❤️
Aktualizacja: 16.02.2026
Cisza po Ewie [*] wciąż trwa.
Ale rachunki za życie jej kotów już przyszły.
https://pomagam.pl/helena_i_towarzysze
Minęło już kilka tygodni, odkąd pożegnaliśmy Ewę Mrau . Pierwszy szok minął, świat pędzi dalej, ale dla trójki jej kotów czas stanął w miejscu 5 stycznia.
Filomena (13 l.), Helena (8 l.) i Noe (7 l.) wciąż są u nas. Powoli, małymi kroczkami, wychodzą z traumy. Ale stres związany z utratą ukochanej pani i domu odbił się na ich zdrowiu.
To dojrzałe koty, które wymagają „kapitalnego remontu” weterynaryjnego: badań krwi, USG, sanacji zębów, wsparcia nerek.
Pamiętacie o nich? ❤️
Ewa [*] pomagała zawsze. Teraz my musimy pomóc jej stadu do samego końca – aż znajdą nowe, bezpieczne przystanie. Na razie musimy je przebadać i ustabilizować.
Zbiórka na ich leczenie i badania wciąż trwa. Bardzo potrzebujemy Waszego wsparcia. Nie zostawiajmy ich w połowie drogi.
️ Wesprzyjcie ich proszę pod tym linkiem:
https://pomagam.pl/helena_i_towarzysze
Lub bezpośrednio: 20 1600 1462 1030 9079 0000 0007 (tytuł: dla Heleny, Filomeny i Noe)
Aktualizacja: 12.02.2026
Noe znów chory
Prosimy – pomóżcie mu w leczeniu ❤
https://pomagam.pl/helena_i_towarzysze
Infekcja Noego nadal w natarciu
Choć wydawało się, że już się z nią uporaliśmy, ona wróciła w kilka dni po odstawieniu antybiotyku Leki wzmacniające odporność okazały się zbyt słabe i Noe dostał kolejny antybiotyk, tym razem silniejszy.
Trzymajcie kciuki byśmy tym razem wypędzili chorobę na dobre. ❤️
Prosimy też gorąco o pomoc w spłacie kosztów leczenia Noe. Przed nim jeszcze szczepienie i sanacja, ale najpierw musi wyzdrowieć.
Będziemy wdzięczni za każdą wpłatę ❤️
Aktualizacja: 28.01.2026
Filomena, Helenka i Noe bardzo proszą o wsparcie ❤
https://pomagam.pl/helena_i_towarzysze
Koty Ewy Mrau nadal przebywają w szpitaliku a my powoli poznajemy ich charaktery
Noe jest najbardziej nieśmiały z całej trójki, a Filomena – najbardziej delikatna. Wszystkie natomiast tak samo kochają człowieka i uwielbiają się przytulać. Noe jeszcze trochę kicha, jego infekcja nie chce odpuścić i po dniach lepszego samopoczucia przychodzą te z kichaniem. Na szczęście nie jest to już tak silne jak na początku jego pobytu u nas. U Filomena potwierdziła się chora tarczyca, bierze więc Apelke i za kilka tygodni powtórzymy badania. Za tydzień też mamy zamiar zaszczepić towarzystwo a potem umówić ich na sanację zębów.
Sporo jeszcze pracy przed nami i sporo wydatków więc gorąco prosimy o wpłaty na ich zbiórkę ❤
https://pomagam.pl/helena_i_towarzysze
Dziękujemy za każdą złotówkę ❤
Aktualizacja: 18.01.2026
Filomena i Helena – kotki Ewy Mrau – odwiedziły lecznicę
Bardzo prosimy o pomoc w opłaceniu ich diagnostyki i leczenia, bo zbiórka stoi a koszty niestety będą spore
https://pomagam.pl/helena_i_towarzysze
Zrobiliśmy kotkom rozszerzone badania krwi, bo to dojrzałe panny i musieliśmy sprawdzić czy nic się złego nie dzieje. Obie dziewczynki maja lekki stan zapalny, ale nie wydaje się on groźny. Obie też maja stan zapalny w uszach, a Helenka ma brzydkie zęby, które trzeba będzie naprawić. Generalnie wyniki krwi nie są złe, jednak decyzja o rozszerzonej diagnostyce okazała się słuszna. O ile u Heleny wszystko jest w porządku, to u 13-letniej Filomeny wyszły wysoko przekroczone parametry tarczycowe, co przy jej sporym apetycie i dość niskiej wadze – 2,8 kg wskazuje na chorą tarczycę. Kotka dostała już Apelkę i za miesiąc powtórzymy badania by sprawdzić, czy leczenie działa. Najważniejsze, że mamy diagnozę i zaczęliśmy leczenie
W ciągu ostatnich kilku dni kotki zostały odrobaczone i zaszczepione, niedługo będziemy umawiać Helenkę na sanację zębów.
To cudowne koteczki – przemiłe, ufne, tulące się i kochane. Są jeszcze trochę zestresowane, ale z każdym dniem jest coraz lepiej. Ktoś, kto je adoptuje, będzie prawdziwym szczęściarzem
Prosimy o wsparcie dla nich ❤️
https://pomagam.pl/helena_i_towarzysze
Dziękujemy za każdą wpłatę ❤️
11.01.2026
Całe dobro tego świata to nic innego jak tysiące dobrych ludzi, którzy codziennie pochylają się nad potrzebującymi i nie przechodzą obojętnie widząc czyjeś cierpienie.
5 stycznia świat stracił jedną z takich osób – Ewę Mrau
Świat stracił Dobrego Człowieka, my – zawsze gotową nieść pomoc znajomą, a Ewy koty straciły opiekunkę i wybawicielkę, bo wszystkie zostały kiedyś zabrane z ulicy i u Ewy znalazły swój azyl i nowe życie. Do nas – dzięki zaangażowaniu i determinacji Anna Skrzycka ❤ przyjechała 3-ka z nich: 13-letnia Filomena, 7-letni Noe i 8-letnia Helena…
Jedyne, co w tej chwili o nich wiemy to to, że są przerażone. Maja swoje książeczki zdrowia, są zaczipowane i wysterylizowane, ale to dojrzałe koty więc musimy zrobić im badania krwi i USG by sprawdzić ich ogólny stan zdrowia. Ich świat legł w gruzach, a przed nimi kolejny w ich życiu nowy początek. Pomóżcie nam o nie zadbać. Pomóżcie stanąć na wysokości zadania. Ewa całe życie pomagała, teraz my musimy pomóc tym, których Ewa kochała…
Wpłat można dokonywać również bezpośrednio na nasze konto:
20 1600 1462 1030 9079 0000 0007
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
tytułem: darowizna dla Heleny, Filomeny i Noe
lub na pomagam
https://pomagam.pl/helena_i_towarzysze
Dziękujemy ❤

















































