Filomena, Noe, Helenka – pomoc dla kotów Ewy Mrau

Aktualizacja: 04.06.2026

Oficjalnie potwierdzamy: nasza trójkolorowa Helenka od kilkunastu dni grzeje już boczki we własnym domu we Wrocławiu! ❤️
Czekaliśmy z tą wiadomością, aby dać jej czas na pierwsze zapoznanie z nowym otoczeniem. Helenka spisała się na medal – powoli przejmuje wrocławskie kanapy i rozkochała w sobie nowych opiekunów na dobre.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy udostępniali jej ogłoszenia i kibicowali w poszukiwaniach.
Powodzenia, kochanie!

710799466_1448473157320733_2708416789659578124_n

Aktualizacja: 08.05.2026

Filomena w domu tymczasowym przeszła bardzo poważny kryzys, na szczęście powoli wraca do równowagi i zdrowia.
Zmieniliśmy lek na tarczycę, bo ten, który dostawała do tej pory dawał nieprzyjemne skutki uboczne, dołożyliśmy leki wspomagające pęcherz i teraz wydaje się że jest lepiej.
Relacje z rezydentami też powoli się normują – Filomena jest dość apodyktyczną staruszką i zarówno koty jak i psy już wiedzą, że muszą seniorce okazywać respekt
Filomena pozdrawia i niezmiennie dziękuję i nadal prosi o wsparcie ❤
https://pomagam.pl/helena_i_towarzysze

Aktualizacja: 10.04.2026

Filomena bardzo się pochorowała Potrzebujemy ogromnego wsparcia by ją zdiagnozować i leczyć ❤

https://pomagam.pl/helena_i_towarzysze

Już w kociarni zaczęła czuć się źle więc 2 tygodnie temu pojechała do domu tymczasowego. Niestety… infekcja nie przechodziła a dodatkowo Filomena zaczęła mieć kłopoty z wypróżnianiem i sikaniem. Diagnostyka na razie nie wykazała ewidentnych przyczyn takiego stanu kotki, szukamy więc dalej Filomenka ma guz na tarczycy, z którego pobraliśmy biopsję i czekamy na wynik licząc na to, że nie będzie zły. Prosimy o pomoc dla Filomenki. To cudowna, przemiła i kochana seniorka, zawalczmy o nią wspólnie, bardzo proszę ❤

https://pomagam.pl/helena_i_towarzysze

Aktualizacja: 18.03.2026

Filomena nagle poczuła się źle.
Choć rano jeszcze przychodziła na głaskanki i z apetytem zjadła śniadanie, po południu polegiwała osowiała, nie mając ochoty nawet spojrzeć na jedzenie. Temperatura spadła jej do 37,4°C, a w kącikach oczu pojawiła się trzecia powieka. Natychmiast pojechaliśmy z nią do lekarza, obawiając się o stan zdrowia tej 13-letniej koteczki. Po dokładnym osłuchaniu i obejrzeniu górnych dróg oddechowych okazało się, że Filomena ma ostre zapalenie gardła – stąd jej osłabienie i brak apetytu.
Koteczka zniosła dzielnie pobranie krwi i trzy zastrzyki. Teraz oprócz leków na nadciśnienie i na nadczynność tarczycy będzie przez kilka dni dwa razy dziennie łykać antybiotyk.
Pani doktor zrobiła także USG i zmierzyła ciśnienie. Badanie nie wykazało niczego niepokojącego, przy okazji wizyty Filomenka stanęła na wadze, która wyświetliła piękny wynik 3,5 kg.
Bardzo prosimy o ciepłe myśli dla Filomeny (otulą, jak ciepły kocyk, idealne na ból gardła ) i o pomoc w opłaceniu rachunków w lecznicy: https://pomagam.pl/helena_i_towarzysze
Za każdą złotówkę bardzo, bardzo dziękujemy.

Aktualizacja: 12.03.2026

Szukamy DT dla Filomeny ❤️
Udostępniajcie ❤️
Filomena bardzo potrzebuje domu. Ma 13 lat, jest spokojną pieszczochą, bardzo spragnioną ludzkiego towarzystwa. Jest w dobrej kondycji, niestety powinna dostawać 2 x dziennie swój lek na tarczycę, a to w warunkach kociarni jest nierealne Dostaje więc raz dziennie a parametry tarczycowe zamiast spadać – stoją w miejscu Szukamy Dobrego Człowieka, który jej pomoże ❤️
Bardzo prosimy o dom dla Filomeny. Choćby tymczasowy, by odpowiednio zadbać o jej leczenie To przekochana, przemiła i bardzo spokojna kotka, pomóżmy jej ❤️
Udostępniajcie ❤️
A w sprawie dt lub ds piszcie do Izy:
immmb@op.pl

Aktualizacja: 06.03.2026

Helenka ostatni tydzień miała atrakcyjny – pojechała na badania krwi, a kilka dni później na sanację zębów
Prosimy – wesprzyjcie jej leczenie ❤️
https://pomagam.pl/helena_i_towarzysze
Helenka była bardzo dzielną pacjentką, i choć wycieczka do lecznicy jej się nie podobała, to była bardzo grzeczna i pozwoliła Pani Doktor się zbadać, nawet mrucząc od czasu do czasu. Zabieg sanacji przebiegł bez komplikacji, Helena straciła wszystkie kły i siekacze, kilka przedtrzonowców i dwa trzonowce, w pyszczku zostało jej 8 ząbków, które były w dobrym stanie.
Teraz potrzebujemy pomocy w spłacie zadłużenia za zabieg ❤
Będziemy wdzięczni za każdą wpłatę ❤
https://pomagam.pl/helena_i_towarzysze
Helenka zaś będzie wdzięczna za nowy dom, za którym bardzo tęskni ❤️

Aktualizacja: 16.02.2026

Cisza po Ewie [*] wciąż trwa.
Ale rachunki za życie jej kotów już przyszły.

https://pomagam.pl/helena_i_towarzysze

Minęło już kilka tygodni, odkąd pożegnaliśmy Ewę Mrau . Pierwszy szok minął, świat pędzi dalej, ale dla trójki jej kotów czas stanął w miejscu 5 stycznia.
Filomena (13 l.), Helena (8 l.) i Noe (7 l.) wciąż są u nas. Powoli, małymi kroczkami, wychodzą z traumy. Ale stres związany z utratą ukochanej pani i domu odbił się na ich zdrowiu.
To dojrzałe koty, które wymagają „kapitalnego remontu” weterynaryjnego: badań krwi, USG, sanacji zębów, wsparcia nerek.
Pamiętacie o nich? ❤️
Ewa [*] pomagała zawsze. Teraz my musimy pomóc jej stadu do samego końca – aż znajdą nowe, bezpieczne przystanie. Na razie musimy je przebadać i ustabilizować.
Zbiórka na ich leczenie i badania wciąż trwa. Bardzo potrzebujemy Waszego wsparcia. Nie zostawiajmy ich w połowie drogi.
️ Wesprzyjcie ich proszę pod tym linkiem:
https://pomagam.pl/helena_i_towarzysze
Lub bezpośrednio: 20 1600 1462 1030 9079 0000 0007 (tytuł: dla Heleny, Filomeny i Noe)

Aktualizacja: 12.02.2026

Noe znów chory
Prosimy – pomóżcie mu w leczeniu ❤

https://pomagam.pl/helena_i_towarzysze

Infekcja Noego nadal w natarciu
Choć wydawało się, że już się z nią uporaliśmy, ona wróciła w kilka dni po odstawieniu antybiotyku Leki wzmacniające odporność okazały się zbyt słabe i Noe dostał kolejny antybiotyk, tym razem silniejszy.
Trzymajcie kciuki byśmy tym razem wypędzili chorobę na dobre. ❤️
Prosimy też gorąco o pomoc w spłacie kosztów leczenia Noe. Przed nim jeszcze szczepienie i sanacja, ale najpierw musi wyzdrowieć.
Będziemy wdzięczni za każdą wpłatę ❤️

Aktualizacja: 28.01.2026

Filomena, Helenka i Noe bardzo proszą o wsparcie ❤

https://pomagam.pl/helena_i_towarzysze

Koty Ewy Mrau nadal przebywają w szpitaliku a my powoli poznajemy ich charaktery
Noe jest najbardziej nieśmiały z całej trójki, a Filomena – najbardziej delikatna. Wszystkie natomiast tak samo kochają człowieka i uwielbiają się przytulać. Noe jeszcze trochę kicha, jego infekcja nie chce odpuścić i po dniach lepszego samopoczucia przychodzą te z kichaniem. Na szczęście nie jest to już tak silne jak na początku jego pobytu u nas. U Filomena potwierdziła się chora tarczyca, bierze więc Apelke i za kilka tygodni powtórzymy badania. Za tydzień też mamy zamiar zaszczepić towarzystwo a potem umówić ich na sanację zębów.
Sporo jeszcze pracy przed nami i sporo wydatków więc gorąco prosimy o wpłaty na ich zbiórkę ❤

https://pomagam.pl/helena_i_towarzysze

Dziękujemy za każdą złotówkę ❤

Aktualizacja: 18.01.2026

Filomena i Helena – kotki Ewy Mrau – odwiedziły lecznicę
Bardzo prosimy o pomoc w opłaceniu ich diagnostyki i leczenia, bo zbiórka stoi a koszty niestety będą spore

https://pomagam.pl/helena_i_towarzysze

Zrobiliśmy kotkom rozszerzone badania krwi, bo to dojrzałe panny i musieliśmy sprawdzić czy nic się złego nie dzieje. Obie dziewczynki maja lekki stan zapalny, ale nie wydaje się on groźny. Obie też maja stan zapalny w uszach, a Helenka ma brzydkie zęby, które trzeba będzie naprawić. Generalnie wyniki krwi nie są złe, jednak decyzja o rozszerzonej diagnostyce okazała się słuszna. O ile u Heleny wszystko jest w porządku, to u 13-letniej Filomeny wyszły wysoko przekroczone parametry tarczycowe, co przy jej sporym apetycie i dość niskiej wadze – 2,8 kg wskazuje na chorą tarczycę. Kotka dostała już Apelkę i za miesiąc powtórzymy badania by sprawdzić, czy leczenie działa. Najważniejsze, że mamy diagnozę i zaczęliśmy leczenie
W ciągu ostatnich kilku dni kotki zostały odrobaczone i zaszczepione, niedługo będziemy umawiać Helenkę na sanację zębów.
To cudowne koteczki – przemiłe, ufne, tulące się i kochane. Są jeszcze trochę zestresowane, ale z każdym dniem jest coraz lepiej. Ktoś, kto je adoptuje, będzie prawdziwym szczęściarzem
Prosimy o wsparcie dla nich ❤️

https://pomagam.pl/helena_i_towarzysze

Dziękujemy za każdą wpłatę ❤️

11.01.2026

Całe dobro tego świata to nic innego jak tysiące dobrych ludzi, którzy codziennie pochylają się nad potrzebującymi i nie przechodzą obojętnie widząc czyjeś cierpienie.
5 stycznia świat stracił jedną z takich osób – Ewę Mrau
Świat stracił Dobrego Człowieka, my – zawsze gotową nieść pomoc znajomą, a Ewy koty straciły opiekunkę i wybawicielkę, bo wszystkie zostały kiedyś zabrane z ulicy i u Ewy znalazły swój azyl i nowe życie. Do nas – dzięki zaangażowaniu i determinacji Anna Skrzycka ❤ przyjechała 3-ka z nich: 13-letnia Filomena, 7-letni Noe i 8-letnia Helena…
Jedyne, co w tej chwili o nich wiemy to to, że są przerażone. Maja swoje książeczki zdrowia, są zaczipowane i wysterylizowane, ale to dojrzałe koty więc musimy zrobić im badania krwi i USG by sprawdzić ich ogólny stan zdrowia. Ich świat legł w gruzach, a przed nimi kolejny w ich życiu nowy początek. Pomóżcie nam o nie zadbać. Pomóżcie stanąć na wysokości zadania. Ewa całe życie pomagała, teraz my musimy pomóc tym, których Ewa kochała…

Wpłat można dokonywać również bezpośrednio na nasze konto:
20 1600 1462 1030 9079 0000 0007
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
tytułem: darowizna dla Heleny, Filomeny i Noe
lub na pomagam
https://pomagam.pl/helena_i_towarzysze

Dziękujemy ❤



KOTYlion – z miłości do kotów

Strona powstała z miłości do kotów i z potrzeby niesienia im pomocy.

Jesteśmy grupą ludzi, których połączył jeden cel - pomoc kotom porzuconym, niechcianym, niczyim.

Jesteśmy z Łodzi i pomagamy przede wszystkim łódzkim kotom.

Grupa Kotylion znajduje się pod opieką Fundacji Viva! Jesteśmy formalną grupą, działająca na rzecz pomocy kotom, tworzącą domy tymczasowe, pomagającą kotom wolno żyjącym i przebywającym w Łódzkim Schronisku dla Zwierząt oraz sterylizującą koty wolno żyjące.

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania możesz dokonać wpłaty darowizny na nasze subktonto w Fundacji Viva!, z którego wszystkie zebrane środki są przeznaczane na pomoc naszym podopiecznym. Grupa KOTYlion, jako projekt Fundacji Viva! posiada status organizacji pożytku publicznego, zatem każda wpłata na nasze konto może być odliczona od podatku.

UWAGA, NOWY NUMER KONTA!!!
20 1600 1462 1030 9079 0000 0007
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 39
03-772 Warszawa
KRS 0000135274
NIP: 525-21-91-290
Dla przelewów zagranicznych:
SWIFT PPABPLPKXXX
IBAN: PL20 1600 1462 1030 9079 0000 0007