Flip i Flap – miało być tylko piękniej

Aktualizacja: 04.11.2021

Potrzebne nam Wasze wsparcie: https://pomagam.pl/flip-flap

Mijają trzy tygodnie odkąd Flip i Flap zamieszkali w naszej kociarni, jednak ich kwarantanna z czternastu dni wydłużyła się do trzech tygodni. Niestety przedłużające się kłopoty gastryczne nie pozwoliły nam na wypuszczenie obu kawalerów na nasze kociarniane włości. Tak więc oba kocurki cierpliwie zamieszkują trzeci tydzień izolacyjne klatki naszego szpitalika. Obaj musieli mieć wykonane badania krwi, na szczęście nic poważnego nie dzieje się w ich organizmach. Buro-biały Flap za kilka dni ma umówiony zabieg kastracji, co oznacza że jego kłopoty zdrowotne zakończyły się i wreszcie będzie mógł zamieszkać poza klatką i korzystać z przestrzeni, jaką oferuje nasza kociarnia. Niestety niebieskooki Flip nie ma tyle szczęścia, obecnie zmieniliśmy plan leczenia, dopóki nie ustabilizujemy męczących go biegunek, nie możemy umówić go na zabieg kastracji i tym samym póki co, musi być izolowany od reszty naszych podopiecznych. Obu roznosi niespożyta energia, która dodatkowo ograniczana jest przez izolację :( na pewno nie jest to dla nich komfortowy stan, ale dla nas ich zdrowie i dobro naszych pozostałych kotów jest w tym wypadku nadrzędne. Musimy mieć pewność, że do reszty naszego stada dołączają koty zdrowe. Tak więc trzymajcie kciuki za naszych kawalerów, mamy nadzieję, że za kilka dni pochwalimy się jak niebieskooki Flip radzi sobie po zamianie klatki na nasze pomieszczenie ogólne, i że już niebawem i buro-biały Flip będzie mógł do niego dołączyć.

Wsparcie nadal jest nam bardzo potrzebne. Do tej pory zarówno Flip jak i Flap mieli wykonane testy FeLV/FIV, szczepienie, odrobaczenie, kompleksowe badanie krwi – przed kocurkami też zabiegi kastracji. Dlatego jeśli zechcecie dorzucić grosik do pokrycia kosztów badań, profilaktyki i leczenia Flipa i Flapa będziemy wdzięczni za każdy grosik wsparcia:

https://pomagam.pl/flip-flap

Darowizny dla chłopaków można wpłacać również bezpośrednio na nasze konto:

20 1600 1462 1030 9079 0000 0007
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 39
03-772 Warszawa
tytułem: darowizna dla Flipa i Flapa

Dziękujemy!

21.10.2021

W dniu 14 października w okolicach Stawów Jana, dobra ludzka dusza zauważyła dwa błąkające się, miauczące koty. Bez problemu został złapany najpierw Flip. Drugi kocurek się schował, ale po kilku godzinach dobra dusza wyruszyła na poszukiwanie drugiego kota i już bez żadnych kłopotów został złapany. Oba kocury były tak głodne, że podczas jedzenia krztusiły się karmą, czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy. Ponieważ Flip jest niezwykłej urody kocurkiem, bo rzadko i zdarza się, by koty miały niebieskie oczy, mieliśmy cichą nadzieję, że być może Flip i Flap to kocie zguby. Niestety wizyta w lecznicy potwierdziła brak czipów u obu kotów, kocury są niewykastrowane, koty ewidentnie wyglądają na domowe, są lekko odwodnione i nadal niewiarygodnie głodne. Ogłoszenia przeszukaliśmy, sami też ogłoszenia o takich znajdach umieściliśmy. Ponieważ błąkały się razem i jedzą z jednej miski, na pewno są to koty nieprzypadkowo znalezione w duecie, musiały być w jednym domu.

Jak długo Flip i Flap byli zdani tylko na siebie, w zimnie i głodzie, tego się nie dowiemy, no chyba, że ktoś z Was poznanie te dwa charakterystyczne koty? Być może wiecie, że ktoś z waszych znajomych, sąsiadów lub ktoś z rodziny miał niebieskookiego kota i jego biało – burego towarzysza? A może jednak ktoś ich szuka… jeszcze w to wierzymy.

Kocurki zostały odpchleni, odrobaczeni, zaszczepieni, testy na FeLV/FIV mają ujemne. Chłopaków czeka kwarantanna, za kilkanaście dni zostaną poddani zabiegom kastracji. Gdybyście zechcieli dorzucić grosik na lepszy start dla tej dwójki, będziemy wdzięczni.

Darowizny dla chłopaków można wpłacać na nasze konto:

20 1600 1462 1030 9079 0000 0007

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 39
03-772 Warszawa

tytułem: darowizna dla Flipa i Flapa

Dziękujemy!KOTYlion – z miłości do kotów

Strona powstała z miłości do kotów i z potrzeby niesienia im pomocy.

Jesteśmy grupą ludzi, których połączył jeden cel - pomoc kotom porzuconym, niechcianym, niczyim.

Jesteśmy z Łodzi i pomagamy przede wszystkim łódzkim kotom.

Grupa Kotylion znajduje się pod opieką Fundacji Viva! Jesteśmy formalną grupą, działająca na rzecz pomocy kotom, tworzącą domy tymczasowe, pomagającą kotom wolno żyjącym i przebywającym w Łódzkim Schronisku dla Zwierząt oraz sterylizującą koty wolno żyjące.

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania możesz dokonać wpłaty darowizny na nasze subktonto w Fundacji Viva!, z którego wszystkie zebrane środki są przeznaczane na pomoc naszym podopiecznym. Grupa KOTYlion, jako projekt Fundacji Viva! posiada status organizacji pożytku publicznego, zatem każda wpłata na nasze konto może być odliczona od podatku.

UWAGA, NOWY NUMER KONTA!!!
20 1600 1462 1030 9079 0000 0007
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 39
03-772 Warszawa
KRS 0000135274
NIP: 525-21-91-290
Dla przelewów zagranicznych:
SWIFT PPABPLPKXXX
IBAN: PL20 1600 1462 1030 9079 0000 0007