Florek w swoim domu ;-)

Aktualizacja: 22.04.2014 r.

W sobotę Florek przeprowadził się do Karoliny, za towarzyszkę ma kotkę Lolę, która bardzo jest zainteresowana gościem i jest do niego bardzo pozytywnie  nastawiona. Florek póki co jest ostrożny w kontaktach z Lolą, ale stres związany z przeprowadzką daje się we znaki. Florek uwielbia inne zwierzaki dlatego nie obawiamy się o przyszłe relacje kocie :) Karolina jeszcze musi poczekać na miłości Florka, ale jak Florek się przełamie ze swoją ostrożnością zyska prawdziwego miziaka :)

Aktualizacja: 14.04.2014 r .

Większość z Państwa na pewno zorientowała się, że Florek jest kociakiem z Zielonego Podwórka, o którym pisaliśmy tutaj
Początkowo miał przyjechać do nas jedynie na podleczenie i kastrację, jednak krótki pobyt w lecznicy pokazał, że Florek szuka kontaktu z człowiekiem i wcale nie jest dziki. Rozkochał w sobie nas wszystkich, rozkochał też Panią Karolinę, która bardzo chciała go adoptować. Żeby to jednak mogło nastąpić – musieliśmy porozmawiać z Prezesem i Pracownikami firmy na Zielonym Podwórku, którzy dotąd się nim opiekowali.  Florek jest też Ich pupilkiem – jako jedyny pozwalał się czasem pogłaskać, jako jedyny jadł smakołyki z ręki – wszyscy więc tam za nim tęsknili i czekali na jego powrót.
Rozmawialiśmy długo… To była bardzo trudna decyzja – wie to każdy, kto choć raz przeżył rozstanie…Ale dobro kota zwyciężyło. Florek nie wróci już na podwórko.
Dziękujemy Prezesowi firmy i jej Pracownikom za odpowiedzialną i mądrą decyzję pozbawioną egoistycznych pobudek. Dziękujemy za to, że odłożyli na bok własne chęci, że zgodzili się rozstać z ulubieńcem po to, by Florek mógł odmienić swoje życie – by z kota podwórkowego stał się rozpieszczanym kanapowcem, by nie zagrażały mu już przejeżdżające samochody czy też pies przypadkowego przechodnia.
Wiemy, jak trudna to była decyzja – tym bardziej jesteśmy za nią wdzięczni. Wielkie ukłony z naszej strony.
Na razie Florek leczy świerzb w uszkach – ale po wyleczeniu przeprowadzi się do nowego domu – do Pani Karoliny i Jej kilkumiesięcznej koteczki. Będzie miał więc człowieka do rozpieszczania i kocią towarzyszkę do kocich wariactw :)

3.03.2014 r.

Często informujemy Państwa o tym, że sukcesywnie wyłapujemy koty wolno żyjące, które poddawane są zabiegom kastracji. Po kilku dniach od zabiegu koty wracają na swoją wolność w miejscu odłowu. W ciągu miesiąca nasze pani doktor Anie wykonują kilkanaście takich zabiegów. Jednym z kotów z łapanki w centrum miasta jest Florek, który jest a właściwie był kotem wolno żyjącym. Florek jak na dzikiego kota przystało pierwszego dnia odgrażał się syczeniem i próbował bronić się pazurkami, natomiast drugiego dnia postanowił zaskoczyć wszystkich. Florek zaczął tulić się do rąk przez klatkę, a po jej otworzeniu jakby nigdy nic zaczął się miziać, barankować i bawić kocimi zabawkami. Decyzja mogła być tylko jedna, Florek nie wróci na podwórko, na którym się urodził. I tak oto Florek wykorzystując swoją jedyną szansę na zmianę życia, postanowił zostać w tym nowym świecie, który tak go ciekawi i który polubił.

Florek to młody kot, bo zaledwie około 6-ścio miesięczny, dziś trafił do domu tymczasowego, gdzie pozna co to prawdziwy dom, jego odgłosy, zwyczaje. Florek to delikatny kot, jeszcze łatwo go spłoszyć, ale on nie zna naszego świata, do tej pory piwnica i podwórko i czasem pełna miska, to było jego kocie życie. Teraz zaczyna wszystko na nowo…

Osoby chętne do przyszłej adopcji Florka mogą już pisać do Kasi, u której obecnie Florek zamieszkał: k.cybulska@onet.euKOTYlion – z miłości do kotów

Strona powstała z miłości do kotów i z potrzeby niesienia im pomocy.

Jesteśmy grupą ludzi, których połączył jeden cel - pomoc kotom porzuconym, niechcianym, niczyim.

Jesteśmy z Łodzi i pomagamy przede wszystkim łódzkim kotom.

Grupa Kotylion znajduje się pod opieką Fundacji Viva! Jesteśmy formalną grupą, działająca na rzecz pomocy kotom, tworzącą domy tymczasowe, pomagającą kotom wolno żyjącym i przebywającym w Łódzkim Schronisku dla Zwierząt oraz sterylizującą koty wolno żyjące.

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania możesz dokonać wpłaty darowizny na nasze subktonto w Fundacji Viva!, z którego wszystkie zebrane środki są przeznaczane na pomoc naszym podopiecznym. Grupa KOTYlion, jako projekt Fundacji Viva! posiada status organizacji pożytku publicznego, zatem każda wpłata na nasze konto może być odliczona od podatku.

UWAGA, NOWY NUMER KONTA!!!
20 1600 1462 1030 9079 0000 0007
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 39
03-772 Warszawa
KRS 0000135274
NIP: 525-21-91-290
Dla przelewów zagranicznych:
SWIFT PPABPLPKXXX
IBAN: PL20 1600 1462 1030 9079 0000 0007