Halinka w domu!

Aktualizacja: 26.03.2014 r.

Nie da się ukryć, że Halinka skradła serca nas wszystkich ;-) i długo na domek czekać nie musiała. W sobotę przeprowadziła sie do dobrze znanego nam domku. Zamieszkała u Moniki i Kuby, wraz z Saszą (z łódzkiego schroniska) i Forestem (zwanym niegdyś Kolonelem, którego chyba wszyscy pamiętacie ;-)). Halinka wyraźnie odżyła i apetyt nagle wrócił, bo przez ostatnie dni strasznie grymasiła ta nasza perska księżniczka. W nowym domu szybko się odnalazła i oczywiście nadal rozkochuje wszystkich dookoła :-)

21.03.2014 r.

Halinka jest kilkuletnią perską dziewczynką, która w poprzedni czwartek została przyniesiona do schroniska – wychudzona, brudna, przerażona. W sobotę już wiedzieliśmy, że koteczka tam sobie nie poradzi, że to dla niej zbyt duża trauma. Halinka nic nie jadła, schowała się w budce i nie miała ochoty żyć. Zabraliśmy ją pod opiekę fundacji.
O Halinkę chyba nikt nigdy nie dbał, a jeśli dbał – to było to bardzo dawno temu. Długie pazurki z ogromnym stanem zapalnym – bardzo musiały boleć przy chodzeniu, sierść sfilcowana i skołtuniona tak bardzo, że Halinka z trudem mogła się poruszać, a dredy z kociej sierści na brzuszku były twarde jak kamienie. Nie było wyjścia – trzeba się było tej zniszczonej sierści pozbyć.
Poza tym wszystkim -  Halinka jest w ogóle bardzo zaniedbana, bardzo chuda i słaba. Psychika Halinki też nie jest w dobrym stanie. Kotunia nadal nie chce jeść  choć już się nie chowa i nie boi człowieka. Zrobiliśmy Halince badania krwi – i wyniki nie są najgorsze, biorąc pod uwagę stan koteczki. Napawa nas to optymizmem i pozwala wierzyć, że będzie dobrze.
Mamy nadzieję, że starania nasze – a przede wszystkim – starania Pań Dr sprawią, że Halinka powoli będzie wracać do zdrowia,  że odzyska apetyt i  chęci do życia.  Przed nami jeszcze długa droga ale wierzymy, że się uda. Zaciskamy za to kciuki z całych sił. I już nie możemy się doczekać kiedy Halinka – z zaniedbanego perskiego Kopciuszka zamieni się w piękną perską księżniczkę.KOTYlion – z miłości do kotów

Strona powstała z miłości do kotów i z potrzeby niesienia im pomocy.

Jesteśmy grupą ludzi, których połączył jeden cel - pomoc kotom porzuconym, niechcianym, niczyim.

Jesteśmy z Łodzi i pomagamy przede wszystkim łódzkim kotom.

Grupa Kotylion znajduje się pod opieką Fundacji Viva! Jesteśmy formalną grupą, działająca na rzecz pomocy kotom, tworzącą domy tymczasowe, pomagającą kotom wolno żyjącym i przebywającym w Łódzkim Schronisku dla Zwierząt oraz sterylizującą koty wolno żyjące.

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania możesz dokonać wpłaty darowizny na nasze subktonto w Fundacji Viva!, z którego wszystkie zebrane środki są przeznaczane na pomoc naszym podopiecznym. Grupa KOTYlion, jako projekt Fundacji Viva! posiada status organizacji pożytku publicznego, zatem każda wpłata na nasze konto może być odliczona od podatku.

UWAGA, NOWY NUMER KONTA!!!
20 1600 1462 1030 9079 0000 0007
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 39
03-772 Warszawa
KRS 0000135274
NIP: 525-21-91-290
Dla przelewów zagranicznych:
SWIFT PPABPLPKXXX
IBAN: PL20 1600 1462 1030 9079 0000 0007