Luna – w domu :)

Aktualizacja: 12.11.2017 r.

Dziś przeszczęśliwa była Lunka – przyjechali po nią jej nowi Opiekunowie i porwali do Płocka :)
Powodzenia Czarnulko ♥

Pierwsze wieści od jej nowej Rodziny brzmią optymistycznie: „Lunka teraz Mia zwiedza każdy kąt i zapoznaje się z rezydentka na razie bez bijatyki :) i już rozkłada się do głaskania mojemu synowi czyli chyba czuję się całkiem swobodnie”. Oby tak dalej, Czarnulko :)

Luna

Pod koniec ostatniej zimy na jednym z łódzkich osiedli, w grupie kotów wolno żyjących pojawiła się drobna czarna kotka.
Skąd się wzięła? Czy komuś uciekła? Czy ktoś ją wyrzucił bo zaczęła w domu przeszkadzać? Czy właściciel umarł i koteczka na równi ze starymi meblami została wystawiona pod śmietnik? Tego się nie dowiemy. W każdym razie odnalazła się jakoś w stadzie kocim i przez całe lato była dokarmiana. Jednak jako jedyna z gromady dzikusów szukała kontaktu z człowiekiem i pchała się do głaskania. Dla kotów na dworze nie jest to bezpieczne zachowanie, złych ludzi niestety nie brakuje. Takie zachowanie nie dawało spokoju p. Kamili – jednej z pań dokarmiających gromadkę. Blokowe podwórko, to nie miejsce dla oswojonego kota. Zaczęła szukać pomocy dla koteczki i trafiła do naszej fundacji.
Mimo tego, że kotusia przy karmieniu zawsze bardzo się łasiła, to jednak wepchnięcie jej do transportera nie okazało się takie proste i w efekcie p. Kamila złapała ją do klatki – łapki.
Tydzień temu koteczka trafiła w końcu do współpracującej z nami lecznicy. Założenie było takie, że kotka zostanie wysterylizowana, a potem będziemy myśleć co z nią dalej. Niestety nie ma chipa więc jeśli miała jakiś dom to i tak go nie znajdziemy.
W lecznicy okazało się, że jest to przemiłe oswojone stworzenie, ufnie oddające się w ręce człowieka. W koteczce nie ma cienia agresji, cierpliwie zniosła golenie brzuszka w poszukiwaniu blizny po zabiegu. Fakt, że przez całe lato nie miała kociaków skłania nas do przypuszczenia, że została wcześniej wysterylizowana. Nie mamy 100% pewności, ale podjęłyśmy z wetka decyzje, że nie tniemy. Będziemy obserwować czy nie pojawi się rujka.
Kotka na początek nowego życia dostała imię Luna. Kilka dni spędziła w lecznicy. Została odrobaczona, odpchlona i zachipowana. Miała też zrobione testy na wirusówki – FIV/FELV obydwa ujemne, poza tym na „ogląd” kot zdrowy.
Ponieważ z indywidualnymi Domami Tymczasowymi bardzo krucho, Lunka trafiła do naszej kociarni. Na razie na okres 2 tyg. kwarantanny zamieszkała w klatce. Widać, że jest wystraszona, ale człowiek który głaszcze natychmiast zostaje jej przyjacielem.
Oczywiście już zaczynamy szukać dla niej nowego domu. Kotka została oceniona na około 3 lata, czyli to jeszcze młoda panna. Całe szczęśliwe życie przed nią.
Czy ktoś chce już natychmiast przygarnąć czarną drobniutką kocią damę, albo zna kogoś takiego? Jeśli tak prosimy o kontakt: andorka@gazeta.pl
A jeśli nie macie Państwo miejsca na kolejnego domownika, to może macie wolne parę złotych, którymi chcecie się podzielić z Lunką? Jeśli tak to prosimy o wpłaty na nasze konto:

 

95 2030 0045 1110 0000 0255 4830
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 39
03-772 Warszawa
dopisek: darowizna dla Luny

Dla przelewów zagranicznych:
SWIFT GOPZPLPW
IBAN: PL95 2030 0045 1110 0000 0255 4830

PayPal: kotylion.pl@gmail.com

* środki niewykorzystane zostaną przeznaczone na cele statutowe Fundacji i pomogą innym kotom w potrzebieKOTYlion – z miłości do kotów

Strona powstała z miłości do kotów i z potrzeby niesienia im pomocy.

Jesteśmy grupą ludzi, których połączył jeden cel - pomoc kotom porzuconym, niechcianym, niczyim.

Jesteśmy z Łodzi i pomagamy przede wszystkim łódzkim kotom.

Grupa Kotylion znajduje się pod opieką Fundacji Viva! Jesteśmy formalną grupą, działająca na rzecz pomocy kotom, tworzącą domy tymczasowe, pomagającą kotom wolno żyjącym i przebywającym w Łódzkim Schronisku dla Zwierząt oraz sterylizującą koty wolno żyjące.

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania możesz dokonać wpłaty darowizny na nasze subktonto w Fundacji Viva!, z którego wszystkie zebrane środki są przeznaczane na pomoc naszym podopiecznym. Grupa KOTYlion, jako projekt Fundacji Viva! posiada status organizacji pożytku publicznego, zatem każda wpłata na nasze konto może być odliczona od podatku.

95 2030 0045 1110 0000 0255 4830
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 39
03-772 Warszawa
KRS 0000135274
NIP: 525-21-91-290
Dla przelewów zagranicznych:
SWIFT PPABPLPKXXX
IBAN: PL95 2030 0045 1110 0000 0255 4830
PayPal:
kotylion.pl@gmail.com