Mimi i Bulba czyli relacja szczęśliwego kociaka i jego mamusi

Aktualizacja: 12.07.2022

Ostrzegamy – duża ilość cukru ;)

Choć początek był bardzo dramatyczny, gdyż trzech kociąt nie udało się uratować, ocalały Bulba rośnie nam zdrowo, dokazuje mamie i oboje są bezpieczni i szczęśliwi. Czasami tak jest, że mimo chęci, mimo podjętej próby pomocy nie udaje się uratować kociego życia. Zawsze są to dla nas bardzo trudne przeżycia, opiekunowie tymczasowi bardzo przeżyli śmierć kociąt…. jest nam bardzo przykro, że na początku swojej drogi pomocy tym istotom, przyszło im się zmierzyć z najtrudniejszym doświadczeniem z możliwych
Teraz Bulba wraz z mamą nabierają sił, Bulba cudnie rośnie, Mimi wreszcie się zaokrągla i ma coraz ładniejszą sierść. Tymczasowi opiekunowie wkładają dużo pracy nad socjalizacją kotki, jest przyszłość jeszcze nie jest przesądzona, czy zechce być domowym mruczkiem? Czas pokaże.
Póki co prosimy Was gorąco o wsparcie dla tej dwójki:

https://pomagam.pl/mimi_bulba

darowizny można przekazać również bezpośrednio na nasze konto:
20 1600 1462 1030 9079 0000 0007
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
tytułem: darowizna dla Mimi i Bulby

Z całego serca dziękujemy.

 

 

Aktualizacja: 03.06.2022

Dom tymczasowy może zdziałać cuda, o czym świadczą najnowsze foto relacje Mimi i Bulby. Bulba prawie podwoił swoją wagę nie otrzymuje już antybiotyków. Mimi też nam pięknieje, regularne jedzenie wysokowartościowej karmy robi swoje. Kotka mimo że karmi poprawia się w oczach :) Bulba jest coraz śmielszy w stosunku do człowieka, poznaje go i chętnie się bawi. Mimi natomiast nadal jest wycofana, i mało ufna.
Leczenie początkowo trzech kociąt (przypomnijmy, że Simby i Stiva nie udało nam się uratować) przysporzyło nam ogromne koszty. Przed nami jeszcze zabieg sterylizacji Mimi i profilaktyka zdrowotna obojga. Dlatego jeśli zechcecie nas wesprzeć w opiece nad tą dwójką będziemy Wam ogromnie wdzięczni:

https://pomagam.pl/mimi_bulba

darowizny można przekazać również bezpośrednio na nasze konto:
20 1600 1462 1030 9079 0000 0007
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
tytułem: darowizna dla Mimi i Bulby

Z całego serca dziękujemy.

24.06.2022

To nie będzie opowieść ze szczęśliwym zakończeniem…

To opowieść o czterech puchatych kocich kulkach. Zastanawialiśmy co i jak napisać o tej sytuacji, ale postanowiliśmy pokazać Wam „szczęśliwą” kotkę wolno bytującą, która z powodu braku sterylizacji zostaje „szczęśliwą” mamą. Ta bezdomność i niepotrzebne cierpienie kociąt nigdy się nie skończy, jeśli nie będziemy reagować i sterylizować kotów wolno bytujących. To jedyna humanitarna metoda na ograniczenie ich populacji i ograniczenia cierpienia. Jest wielu przeciwników tej metody, wiele razy karmiciele kłócą się z nami, że po co okaleczamy koty, a przecież kociaki są takie śliczne i nikomu nie przeszkadzają… zapominają w tym wszystkim, że statystycznie z całego miotu przeżywa mniej niż połowa kociąt.
Kocią rodzinkę wypatrzyły dobre ludzkie dusze, które oprócz tego, że zgłosiły nam, że w krzakach bytuje kotka z kociętami, po pożyczeniu od nas klatki łapki sami odłowili rodzinkę. Niestety jeden z malców był już martwy. Kocia rodzina znalazła u nich tymczasowe schronienie. Pomimo wdrożonego leczenia, podawania antybiotyku, zakrapiania oczu dzień po dniu odeszły dwa kociaki Simba ['] i Stive [']. Jest nam potwornie przykro, ale maluchy były na tyle wyniszczone chorobą, że tym razem nie udało się im pomóc. Żyje i walczy najsilniejszy z nich Bulba, mamy nadzieję, że jemu się uda.

Jeśli chcecie wesprzeć Mimi wraz z synkiem Bulbą, będziemy wdzięczni za każde wsparcie.

https://pomagam.pl/mimi_bulba

darowizny można przekazać również bezpośrednio na nasze konto:

20 1600 1462 1030 9079 0000 0007
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
tytułem: darowizna dla Mimi i Bulby

Z całego serca dziękujemy.KOTYlion – z miłości do kotów

Strona powstała z miłości do kotów i z potrzeby niesienia im pomocy.

Jesteśmy grupą ludzi, których połączył jeden cel - pomoc kotom porzuconym, niechcianym, niczyim.

Jesteśmy z Łodzi i pomagamy przede wszystkim łódzkim kotom.

Grupa Kotylion znajduje się pod opieką Fundacji Viva! Jesteśmy formalną grupą, działająca na rzecz pomocy kotom, tworzącą domy tymczasowe, pomagającą kotom wolno żyjącym i przebywającym w Łódzkim Schronisku dla Zwierząt oraz sterylizującą koty wolno żyjące.

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania możesz dokonać wpłaty darowizny na nasze subktonto w Fundacji Viva!, z którego wszystkie zebrane środki są przeznaczane na pomoc naszym podopiecznym. Grupa KOTYlion, jako projekt Fundacji Viva! posiada status organizacji pożytku publicznego, zatem każda wpłata na nasze konto może być odliczona od podatku.

UWAGA, NOWY NUMER KONTA!!!
20 1600 1462 1030 9079 0000 0007
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 39
03-772 Warszawa
KRS 0000135274
NIP: 525-21-91-290
Dla przelewów zagranicznych:
SWIFT PPABPLPKXXX
IBAN: PL20 1600 1462 1030 9079 0000 0007