DT u Doroty – Figa i Nikoś – już w domach :)

Aktualizacja: 01.12.2014

Ostatni z rodzeństwa, Nikoś, opuścił właśnie dom tymczasowy i przeprowadził się do własnego nowego domku. Powodzenia, maluchu :)

Aktualizacja: 23.11.2014

Figa stanęła na łapki i zanim zdążyliśmy jej napisać ogłoszenie – znalazła dom. Zamieszkała ze swoją siostrzyczką, Mirabelką. Powodzenia, malutka :)

Nikoś został sam. Pewnie troszkę mu tęskno…

Aktualizacja 18.11.2014 r.

Dom tymczasowy u Doroty to miejsce, gdzie sporo  kocich nieszczęśników znalazło schronienie i opiekę. Ostatnio trafiła tam 4-ka rodzeństwa – Muszka, Mirabelka, Figa i Nikoś. O ile Muszka i Mirabelka wydawały się być w marę zdrowe i szybko znalazły własne domki, które się o nie zatroszczyły i zdecydowały doleczyć już u siebie – to Figa i Nikoś byli w bardzo złym stanie.

Teraz możemy napisać, że Figa i Nikoś przeszli wielką przemianę odkąd do nas trafili. Z wychudzonych, brudnych i schorowanych maluchów wyrosły dwa piękne kociaki :)  A było co leczyć… Poza kocim katarem malce miały inne kłopoty. Pożywienie, które jadły wcześniej spowodowało duże problemy z ich zdrowiem, kociaki męczyły biegunki, wymioty i cała masa innych przykrych dolegliwości, które nie bez trudu staraliśmy się pokonywać jedną po drugiej.  Długo to trwało, dopiero parę dni temu wszystko się unormowało. Kociaki są odrobaczone, raz zaszczepione i wreszcie mogą szukać własnych domków. Nikoś to bardzo towarzyski kocurek. Tak jak kiedyś patrzył wielkimi wystraszonymi oczami czy ktoś go nie uderzy, tak teraz siada i patrzy z zaciekawieniem co Duży robi. Potrafi pięknie zwracać na siebie uwagę, podchodzi i delikatnie puka łapką w nogę. Uwielbia się bawić z człowiekiem i z innymi kotami. Ale najbardziej kocha jedzenie, w kuchni barankom i mruczeniu nie ma końca :) Nikoś potrzebuje towarzystwa, więc szuka domu tylko z innym młodym kotem. Figunia, na początku sam strach, teraz to najpogodniejszy kociak na świecie. Ona praktycznie cały czas mruczy. Uwielbia być głaskana i przytulana, chociaż trochę strachu jeszcze w niej pozostało. Potrzebuje cierpliwego domu, który poczeka aż mała się otworzy i zaufa.
Już niedługo ta dwójka będzie szukać własnych domków, jednak dług w lecznicy pozostał – gdyby ktoś z Państwa zechciał pomóc nam w spłacie ich leczenia ( ponad 300 zł ) – będziemy wdzięczni za każdą darowiznę dla tych dwóch szkrabów przekazaną na nasze konto w Vivie:

95 2030 0045 1110 0000 0255 4830
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 42a
03-772 Warszawa
tytułem: darowizna Figa i Nikoś

Dziękujemy!

Aktualizacja: 30.10.2014

Mirabelka ze swoją koleżanką Mini pozdrawia z domu :)

 

mirabelka

Aktualizacja: 26.10.2014 r.

Mirabelka właśnie pojechała do nowego domku, zdrowa i zaszczepiona, nie powinna sprawiać kłopotów :)

Do domku pojechała też piękna Muszka. Po zobowiązaniu do dalszej troskliwej opieki wet.

 

Muszka, Mirabelka i Nikoś skradły nasze serca w tej właśnie chwili, kiedy nasze oczy je ujrzały.  Bezbronne, chudzieńkie, głodne . Schowane w brudnej, mokrej i zimnej norze czekały… na śmierć. Tak, na śmierć. Bo ta na pewno by przyszła. Bo co może spotkać małe kocięta, kiedy wokół choroby, walka o przetrwanie i żadnej dobrej duszy? Kiedy małe kotki według okolicznych gołębiarzy  to potencjalni złodzieje gołębi? Ale tym kocim dzieciątkom nie był pisany okrutny koniec. Na ich drodze pojawił się człowiek, który kocha i pomaga. I choć te małe kruszynki takiego człowieka nie znają, to na pewno szybko  nauczą się  miłości do niego.  Zrobimy wszystko, by zapomniały jak trudne miały życie.  Każde kocie dziecko zasługuje na to, by wieść beztroskie i słodkie dzieciństwo. By być kochanym i rozpieszczanym. By miska była zawsze pełna a sen spokojny. Muszka, Mirabelka i Nikoś przetrwały, choć ich los był przesądzony. Ich ogromna wola życia ,dała nam siły, by się nie  podawać i  walczyć jeszcze mocniej o to,  by  zmieniać świat na lepsze.  Walczyć z okrucieństwem i obojętnością wobec zwierząt i własną postawą nieść przykład innym.

Muszka,  Mirabelka i Nikoś przejdą konieczne badania, zostaną odrobaczone i zaszczepione. I kiedy już będą gotowe, znajdziemy im  domy na jakie zasługują.
Jeśli  uważacie Państwo, że to co robimy ma sens, że warto pomagać, prosimy o wsparcie. Tylko razem możemy zmienić świat na lepsze!

95 2030 0045 1110 0000 0255 4830
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 42a
03-772 Warszawa
dopisek: Muszka, Mirabelka i Nikoś

Kocim dzieciaczkom można także pomóc kupując wirtualne KOTYlionki za pośrednictwem allegro: http://allegro.pl/show_item.php?item=4709129712KOTYlion – z miłości do kotów

Strona powstała z miłości do kotów i z potrzeby niesienia im pomocy.

Jesteśmy grupą ludzi, których połączył jeden cel - pomoc kotom porzuconym, niechcianym, niczyim.

Jesteśmy z Łodzi i pomagamy przede wszystkim łódzkim kotom.

Grupa Kotylion znajduje się pod opieką Fundacji Viva! Jesteśmy formalną grupą, działająca na rzecz pomocy kotom, tworzącą domy tymczasowe, pomagającą kotom wolno żyjącym i przebywającym w Łódzkim Schronisku dla Zwierząt oraz sterylizującą koty wolno żyjące.

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania możesz dokonać wpłaty darowizny na nasze subktonto w Fundacji Viva!, z którego wszystkie zebrane środki są przeznaczane na pomoc naszym podopiecznym. Grupa KOTYlion, jako projekt Fundacji Viva! posiada status organizacji pożytku publicznego, zatem każda wpłata na nasze konto może być odliczona od podatku.

UWAGA, NOWY NUMER KONTA!!!
20 1600 1462 1030 9079 0000 0007
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 39
03-772 Warszawa
KRS 0000135274
NIP: 525-21-91-290
Dla przelewów zagranicznych:
SWIFT PPABPLPKXXX
IBAN: PL20 1600 1462 1030 9079 0000 0007