Stomil – nieszczęść ciąg dalszy…

Aktualizacja: 30.08.2014

Miało być lepiej i tylko lepiej, ale Stomilek wciąż zmaga się z przeciwnościami. Upatrzyły sobie akurat jego, choć przecież nie jest czarnym kotem, a to one według znanego przysłowia są „pechowe”.
Stomil z lecznicowej klatki szybko przeprowadził się do naszego lokalu. Miał zacząć się dla niego okres upiększania futra i odkarmiana zapadniętych boczków. Niestety niemłody już, wyniszczony organizm, nagle odżywiany regularnie  karmą wysokiej jakości, w efekcie doprowadził do kłopotów z żołądkiem. Jakby tego było mało, Stomil postanowił pozbyć się zabrudzonego futra i to dosłownie. Całymi garściami można było wyczesywać mu sierść, co z kolei zagrażało zakłaczeniu kociego organizmu, bo przy tym wszystkim Stomil postanowił  dbać o kocią toaletę i wylizywał się bardzo starannie. Kocurek znów trafił do lecznicowej klatki. Nasza pani doktor postanowiła pomóc kocurkowi w pielęgnacji futra i pięknie Stomila ostrzygła. Dzięki temu zabiegowi Stomil poczuł się na pewno bardziej komfortowo, przecież każdy kot to czyścioch nad czyściochy, a pielęgnacja swego futra jest kocią pasją. Z resztą wystarczy popatrzeć na tą figlarną minkę Stomilka i  od razu widać jakie zmiany zaszły w tej kociej istotce. Stomil jeszcze kilka dni zostanie w lecznicy, otrzymuje leki na wzmocnienie, po kłopotach z trawieniem zostały powtórzone badania krwi, które na szczęście nie wykazały nic poważnego.  Mamy nadzieję, że Stomilek już wyczerpał limit swych nieszczęść i wreszcie  los przychylnie spojrzy na niego  i ześle mu człowieka, który pokocha go na resztę jego życia.

Dzięki Państwa wsparciu możemy pomagać Stomilowi i każdemu z naszych kocich podopiecznych, każda nawet najmniejsza wpłata  jest na wagę złota, bo pomaga nam  zmieniać koci świat na lepsze.
Stomilka można wesprzeć kupując wirtualne Kotylionki na naszej aukcji na allegro: http://allegro.pl/show_item.php?item=4561676300

lub też wpłacając darowiznę bezpośrednio na nasze konto tytułem „darowizna dla Stomila”.

95 2030 0045 1110 0000 0255 4830
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 42a
03-772 Warszawa
tytułem: Stomil

Za serce i wsparcie – bardzo, bardzo dziękujemy!

 

02.08.2014

Stary kot, to czuła ręka  opiekuna, to pełna przysmaków miseczka, to miłość i opieka, bo razem przez życie iść wiele lat to zobowiązanie, czasem nie łatwe, ale zawsze razem… Stomil nie miał w życiu szczęścia, choć  zapewne takim kotem był… kotem beztroskim, kotem kochanym przez człowieka, bo jego miłość przecież zna, więc co robi trzynastoletni kot na ulicy wycieńczony, brudny, głodny, zagubiony?
Stomil nie jest kotem wolno żyjącym, więc  na tej „wolności” nie radził  sobie, trwało to pewnie wiele dni, skoro organizm odwodniony i zmęczony zaczął poddawać się bezdomności i wszystko stało się obojętne.
Od dziś  Stomil odpoczywa w lecznicowej klatce, najada się do syta, jest ciepło, jest wreszcie człowiek, który nie tylko przegania i zobojętniale patrzy na chudego brudnego kota, jest człowiek który czule mówi, głaska zakurzone futerko i obiecuje, że będzie dobrze, Pomimo tego Stomil ma oczy pełne tęsknoty i żalu…oczy zobojętniałego kota.
Stomil miał zrobione testy na białaczkę, są ujemne, zostały wykonane badania krwi, które wykluczyły chorobę niewydolnościową nerek i  wątroby, więc  jego zły stan – odwodnienie i anemia nie jest wynikiem choroby. Z czasem i futerko będzie piękne a  Stomil uwierzy, że los się do niego uśmiechnął, że to co najgorsze jest już za nim, ale do tego potrzebny jest człowiek, który pokocha Stomila na jego jesień życia, człowiek który przywróci chęć do życia.

Bez Państwa pomocy i wsparcia nie moglibyśmy zmieniać kociego świata na lepsze… nie moglibyśmy obiecywać Stomilowi, że odmienimy jego życie, że znów będzie jak dawniej…  Za każde wsparcie gorąco dziękujemy.

95 2030 0045 1110 0000 0255 4830
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 42a
03-772 Warszawa
tytułem: Stomil
Za każdą podarowaną najmniejszą kwotę dziękujemy w imieniu kocurka.

Gdyby znalazł się ktoś, kogo nie będzie odstraszał dojrzały wiek  Stomila i będzie zdecydowany odmienić jego los i podarować mu dom prosimy  kontaktować się z Kasią k.cybulska@onet.euKOTYlion – z miłości do kotów

Strona powstała z miłości do kotów i z potrzeby niesienia im pomocy.

Jesteśmy grupą ludzi, których połączył jeden cel - pomoc kotom porzuconym, niechcianym, niczyim.

Jesteśmy z Łodzi i pomagamy przede wszystkim łódzkim kotom.

Grupa Kotylion znajduje się pod opieką Fundacji Viva! Jesteśmy formalną grupą, działająca na rzecz pomocy kotom, tworzącą domy tymczasowe, pomagającą kotom wolno żyjącym i przebywającym w Łódzkim Schronisku dla Zwierząt oraz sterylizującą koty wolno żyjące.

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania możesz dokonać wpłaty darowizny na nasze subktonto w Fundacji Viva!, z którego wszystkie zebrane środki są przeznaczane na pomoc naszym podopiecznym. Grupa KOTYlion, jako projekt Fundacji Viva! posiada status organizacji pożytku publicznego, zatem każda wpłata na nasze konto może być odliczona od podatku.

UWAGA, NOWY NUMER KONTA!!!
20 1600 1462 1030 9079 0000 0007
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 39
03-772 Warszawa
KRS 0000135274
NIP: 525-21-91-290
Dla przelewów zagranicznych:
SWIFT PPABPLPKXXX
IBAN: PL20 1600 1462 1030 9079 0000 0007