Wolontariusz na urlopie… czyli historia Polanki. Pozdrowienia z domu :)

Aktualizacja: 17.09.2014

Polanka od jakiegoś czasu jest już w swoim domuJ Od razu zaklimatyzowała się w nowym dla niej miejscu. Na początku z dystansu obserwowała psa, ale teraz sama zaczepia go skora do zabawy. Ze starszą kocicą stosunki poprawiają się z dnia na dzień – już śpią nawet w jednym łóżku ze swoimi opiekunami, narazie jeszcze nie obok siebie, ale wszystko przed nimi. Do ulubionych zajęć Polanki oprócz jedzenia należy wychodzenie na smyczy do przydomowego ogródka – wdrapuje się wtedy na drzewo i bacznie wszystko obserwuje z góry.

Bardzo się cieszymy, że Polanka wspaniale czuje się w nowym domu!

Aktualizacja: 19.08.2014

Polanka już w domu, zaznajamia się z dwójką rezydentów i zwiedza wszystkie kąty :)
Powodzenia koteńko :)

Aktualizacja: 12.08.2014 r.

Polanka nie zaskoczyła nas swoim charakterem i usposobieniem, bo przecież przypuszczaliśmy, że to cudna i łagodna istotka ;-) Jest bardzo kontaktowa i łagodna, kocha wszystkich bez wyjątku :-D W domu tymczasowym uwielbia towarzyszyć niespełna ośmioletniej, małej opiekunce – śpi z nią w łóżku, zaczepia do zabaw i śledzi wszystkie poczynania, lubi zabawy z innymi kotami i toleruje psy i sprzedaje wszystkim całusy :-*. A najważniejsze, że na Polankę czeka nowy dom, dom przez duże „D” – mieszka w nim dwoje dużych „ludziów”, dwoje małych „ludziów”, przygarnięty pies i zaadoptowany kot, Polanka na pewno nie będzie się tam nudzić ;-) Do tego jest nieduży ogródek, gdzie będzie mogła wylegiwać się w słońcu, bo przecież przestrzeń dla Polci to nie nowość ;-) wydaje nam się, jakby nowa rodzina Polance była gdzieś tam zapisana ;-) Najpierw jednak zabieg sterylizacji i dopiero w przyszły poniedziałek Polanka zamieszka ze swoją prawdziwą rodziną, choć ta tymczasowa przez kilka dni strasznie pokochała Polankę…  ale czekają kolejne potrzebujące kocie istotki, więc Polanko zmykaj „na swoje” ;-)

06.08.2014

Polanka od czerwca mieszkała w ośrodku wypoczynkowym zaczepiając wczasowiczów o jakiegoś przysmaka. I tak przez dwa miesiące żyła sobie raz przeganiana, raz nakarmiona i wygłaskana – kotka niczyja. Kilka dni temu trafiła  do domku naszej wolontariuszki, która od razu zainteresowała się ‘zgubą’ bo tak ładny kot, do tego rozmruczany i nakolankowy musi być czyjś przecież, a może się zgubiła… jednak nikt nie szukał Polanki, wczasowicze ją karmią, ale lato niebawem się skończy i dla Polanki skończy się pełny brzuszek, bo ośrodek wypoczynkowy opustoszeje.

Co  zrobić, gdy koniec urlopu i do domu czas? Decyzja mogła być tylko jedna, dość ryzykowna, bo jak przewiedzieć reakcję nieznanego kota wiezionego bez kontenera wiele kilometrów do Łodzi… ale jechał niecierpliwie kot na kolanach, z głową wystającą z torby podróżnej, krzycząc niemiłosiernie, że mu źle i tak do samej lecznicy, bo od razu przyszła myśl, że Polankę musi zobaczyć weterynarz a i kontener trzeba pożyczyć.
Polanka przesypia stresy ostatniej doby – tylko je, śpi i cichutko mruczy czasem, to bardzo łagodna istotka, pozbawiona jest wszelkiej agresji – prawdziwy przytulak.

Polanka została zaczipowana, odpchlona i zaszczepiona. W przyszłym tygodniu zostanie poddana zabiegowi sterylizacji. Jest zdrowa choć troszkę wychudzona, ale to nadrobimy. Ma około siedem miesięcy. Za kilka dni jak wypocznie i poczuje się pewniej będziemy szukali jej domu.

Gdyby jednak już ktoś zastanawiał się nad adopcją tego kociego cuda zapraszamy do kontaktu, Polanka mieszka u Kasi: k.cybulska@onet.eu

Gdyby ktoś z Państwa zechciał wesprzeć kotkę  grosikiem na „start”, bo mimo, że Polanka jest zdrowa  to koszty  są spore, szczepienie, odrobaczenie, zaczipowanie, a w perspektywie sterylizacja, zachęcamy do zakupu wirtualnych KOTYlionków http://allegro.pl/show_item.php?item=4492961894 lub przekazywania darowizn bezpośrednio na nasze konto w Vivie!:

95 2030 0045 1110 0000 0255 4830
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 42a
03-772 Warszawa

dopisek: Darowizna dla Polanki

Będziemy wdzięczni za każdy grosik.

 KOTYlion – z miłości do kotów

Strona powstała z miłości do kotów i z potrzeby niesienia im pomocy.

Jesteśmy grupą ludzi, których połączył jeden cel - pomoc kotom porzuconym, niechcianym, niczyim.

Jesteśmy z Łodzi i pomagamy przede wszystkim łódzkim kotom.

Grupa Kotylion znajduje się pod opieką Fundacji Viva! Jesteśmy formalną grupą, działająca na rzecz pomocy kotom, tworzącą domy tymczasowe, pomagającą kotom wolno żyjącym i przebywającym w Łódzkim Schronisku dla Zwierząt oraz sterylizującą koty wolno żyjące.

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania możesz dokonać wpłaty darowizny na nasze subktonto w Fundacji Viva!, z którego wszystkie zebrane środki są przeznaczane na pomoc naszym podopiecznym. Grupa KOTYlion, jako projekt Fundacji Viva! posiada status organizacji pożytku publicznego, zatem każda wpłata na nasze konto może być odliczona od podatku.

UWAGA, NOWY NUMER KONTA!!!
20 1600 1462 1030 9079 0000 0007
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 39
03-772 Warszawa
KRS 0000135274
NIP: 525-21-91-290
Dla przelewów zagranicznych:
SWIFT PPABPLPKXXX
IBAN: PL20 1600 1462 1030 9079 0000 0007