Wiśnia, Kaktus, Ananas i Kiwi w swoich domach :)

Aktualizacja: 27.09.2022

Spieszymy Wam donieść, że wszystkie dzieciaki mają swoje wymarzone domy. Wiśnia teraz Tosia zamieszkała z Anetą i kotką Polcią, która w pierwszej chwili nie przywitała jej radośnie, ale na szczęście z każdym dniem relacje dziewczyn pozytywnie się zmieniają. A jej opiekunka już wiemy, że będzie Tosię rozpieszczać do granic możliwości.
Kiwi teraz Bruno zamieszkał z fantastyczną rodzinką, w której to 11-sto letni Kuba będzie sprawował najważniejszą opiekę, tak by Nitka kotka rezydentka nie była zazdrosna o swoich opiekunów. Nitka to charakterna pani kotka, mamy nadzieję, że szybko zaakceptuje na swoim terenie i wielkim zabezpieczonym balkonie, nowego towarzysza. Opiekunowie dokładają wszelkich starań, by pomóc jej na zaakceptowanie zmian.
Ananas i Kaktus zamieszkali razem, wystarczy popatrzeć  na zdjęcie z nowego domu, chyba ono samo mówi, do jak fantastycznej rodzinki trafili. Zabawki, zabawki i raz jeszcze zabawki, to ich przywitało w nowym domu. Od pierwszych chwil zwiedzania nowych zakamarków, raczyli nowych opiekunów mruczeniem i przytulankami :)
Cieszymy się z takich zakończeń, życzymy wszystkim naszym podopiecznym tak wspaniałych domków :)

Aktualizacja: 18.09.2022

Maluchy są po pierwszym szczepieniu, otrzymały mikroczipy i są gotowe do zmian. Maluchy mają 8 tygodni, a od sześciu wychowywane są przez człowieka, wczesne oderwanie od mamy skutkuje dużym przywiązaniem do ludzi i kociego stada, dlatego szukamy domów, w których mieszkają już jakieś zwierzaki. Maluchy w pojedynkę nie będą szczęśliwe, już widzimy, że jeśli nie na rękach człowieka to przytulić się trzeba do innego kota, potrzebują bliskości.
Wiśnia najmniejsza, najdelikatniejsza i jak dla nas najukochańsza, uwielbia być na rękach, od razu wówczas się przytula.
Ananas rozbraja swoim gadulstwem, głośnym mruczeniem i niesamowitą akrobatyką przy zabawach.
Kiwi jest prawdziwą mruczącą przylepą, uwielbia spać wtulony w ręce.
Kaktus to taka mała pierdoła, zawsze coś zbroi lub gdzieś wejdzie gdzie z racji swoich mikro rozmiarów nie poradzi sobie sam, wpada często w tarapaty.
O każdym z kociąt chętnie odpowiem osobom zainteresowanym adopcją, na pewno do nowych domów wniosą wiele radości, bo są bardzo kontaktowe i przywiązane do ludzi.
W sprawie adopcji zapraszam do kontaktu:
k.cybulska@onet.eu

 

Aktualizacja: 03.09.2022

Dzieciaki rosną jak szalone, co nas bardzo cieszy :) za chwile przed nimi pierwsze szczepienie oraz czipowanie. Dla nas to spory wydatek pomnożony przez cztery. Dodatkowo zamówiona karma dla kociąt już powoli się kończy, będziemy musieli zrobić kolejny zapas dla kociąt zamieszkujących w naszych domach tymczasowych. Dlatego też pomoc finansowa nadal jest nam bardzo potrzebna. Kryzys zdrowotny Wisienki, jak pamiętacie, kosztował nas ponad tysiąc złotych :( niestety nie udało nam się na dzieciaków zbiórce odrobić leczenia Wisienki :( Na szczęście po groźnie wyglądającym kryzysie, który zagrażał jej życiu nie ma śladu i nas to bardzo cieszy. Wisienka zawsze ma największy apetyt, najszybciej rośnie i niech tak zostanie :) Zobaczcie sami jak zmienili się nasi najmłodsi podopieczni.

Jeśli zechcecie pomóc nam w uzbieraniu środków na profilaktykę dla dzieciaków a także na pokrycie zobowiązania za Wisienkę, będziemy ogromnie Wam wdzięczni. Bez Was ta czwórka kociąt dawno by nie żyła.

https://pomagam.pl/dzieci_kocie

lub bezpośrednio kierując darowizny konto:

20 1600 1462 1030 9079 0000 0007
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 39
03-772 Warszawa

tytułem: darowizna dla Wisienki i braci


Aktualizacja: 21.08.2022

Powiemy Wam taką matematyczną ciekawostkę. Rodzeństwo łącznie waży 1280 gram (tak, to już duże dzieciaki ). Kocięta mają obecnie największy dobowy przyrost masy, bardzo szybko rosną. Wyobraźcie sobie, że przez dobę zjadają 4 posiłki, co 6 godzin w ilości 200 gram każdy posiłek, tj. 800 gram mokrej karmy na dobę. Wydaje się nieprawdopodobne, że w ciągu doby kocięta zjadają ilościowo niemal 70% swojej masy, a jednak…
Do powyższego koszyka należy jeszcze dorzucić dwie puszki mleka zastępczego, które w pierwszych kilkunastu dniach pobytu u nas zdążyły wypić. Gdyby ilości przeliczyć na złotówki, to mamy tutaj małą skarbonkę bez dna…
Do powyższych kosztów będzie jeszcze doliczone szczepienie x 4, zaczipowanie x4 (kocięta już są odrobaczone dwukrotnie), oraz niezliczoną ilość podkładów higienicznych, które są niezbędne przy nauce czystości – choć tutaj mamy bardzo inteligentne bestie i uczą się bardzo szybko
Dlatego jeśli zechcecie dorzucić grosik do odchowania tej naszej najmłodszej gromadki, będziemy wdzięczni za każdy grosz wsparcia, lub dobrej jakości puszkę kitten i każdy podkład higieniczny

pomoc z wdzięcznością przyjmiemy za pośrednictwem

https://pomagam.pl/dzieci_kocie

lub bezpośrednio przez nasze konto:

20 1600 1462 1030 9079 0000 0007
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 39
03-772 Warszawa

tytułem: darowizna dla Wisienki i braci

 

Aktualizacja: 11.08.2022

Tydzień temu nieprzytomna z objawami neurologicznymi w stanie ciężkim trafiła do całodobowej lecznicy. A dziś, po tygodniowej walce o to małe życie sami zobaczcie Czy było warto nie spać noce, podjąć się walki, która oprócz wysiłku lekarzy została słono wyceniona, to pytanie chyba nie wymaga odpowiedzi. Wiśnia mała wojowniczka wygrała najważniejszą walkę i obecnie rozrabia z braciszkami, którzy rosną, broją i zjadają nieprawdopodobne ilości mokrego pokarmu – mleko przecież jest dla małych koteczków
Wam, kochani dziękujemy za wsparcie, ciepłe słowa, kciuki i wpłaty, które pozwolą nam na spłatę zobowiązania. Bez Was i Waszego wsparcia żadna walka nie mogłaby być przez nas podjęta. Za co z całego serca dziękujemy.

Dzieciaki możecie wesprzeć przez zbiórkę:

https://pomagam.pl/dzieci_kocie

lub kierując darowizny bezpośrednio na nasze konto
20 1600 1462 1030 9079 0000 0007
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 39
03-772 Warszawa
tytułem: darowizna dla Wisienki i braci

Aktualizacja: 01.03.2022

Mała Wisienka walczy o życie….
Wisienka o 1 w nocy została zabrana do kliniki całodobowej, miała utraty przytomności oraz objawy neurologiczne, które zagrażały jej życiu. W chwili obecnej trwa próba zdiagnozowania malutkiej, co przy jej rozmiarach i wadze 300 gram nie jest takie proste. Od trzech dni samopoczucie Wisienki pogarszało się, codziennie odwiedzała lecznice w celu zbadania i kontynuacji leczenia, zapadło kilka niepokojących podejrzeń diagnoz, teraz musimy wykluczyć po kolei każdą z nich.
U Wisienki zaczęły się problemy z apetytem, potem już niepokojące objawy zaczęły narastać lawinowo (niezborność ruchowa, odruchy wymiotne, biegunka, oczopląs). Obecnie czekamy na konsultację neurologiczną, malutka miała wykonane badanie RTG, podłączona jest pod kroplówki, jest dogrzewana i monitowana przez lekarzy, jej stan określany jest jako ciężki.
Trzymajcie kciuki za maleńką Wisienkę…
Obecnie koszty leczenia i badań przekroczyły 1.000,00 zł. Z uwagi na nagłe pogorszenie stanu Wisienki, jesteśmy zmuszeni zwiększyć kwotę zbiórki.
Dlatego jeśli możecie nam pomóc w ratowaniu Wisienki każdy grosik jest dla nas na wagę złota.
Za dotychczasową pomoc serdecznie dziękujemy ❤️

https://pomagam.pl/dzieci_kocie

20 1600 1462 1030 9079 0000 0007
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 39
03-772 Warszawa
tytułem: darowizna dla Wisienki

Aktualizacja: 30.07.2022

Pamiętacie nasze kocie (nie) śmieci? Trójka wyrzuconych jak śmieci kociąt, w wieku około dwóch tygodni? Temperatura powietrza wówczas miała ponad 30 stopni a one same, bez mamy, okrutnie potraktowane przez człowieka. Maluchy są bezpieczne w domu tymczasowym. Jako czwarty Ananas trafił tego samego dnia do przybranego rodzeństwa z innego zgłoszenia. Ananas jest kilka dni starszy od pozostałej trójki, ale umaszczeniem zupełnie się nie wyróżnia ;)
Wiśnia już musiała mieć wizytę u weterynarza. Niestety z chwili na chwilę osłabił się apetyt, brzuszek wzdęty, tak maleńkie kocięta odwadniają się i osłabiają bardzo gwałtownie, dlatego od razu bezzwłocznie trafiła do lekarza. Otrzymała leki, probiotyki na brzuszek i odchowujemy i chuchamy nadal. Maluchy są aktywne, choć jak wiadomo bardzo dużo śpią i bardzo często jedzą, bo co 4-5 h całą dobę (właśnie są w połowie drugiego opakowania mleka zastępczego). Przybierają na wadze, najmniejszy waży już 330 gram :) Trzymajcie za nich kciuki, by nasi najmniejsi podopieczni zdrowo wyrośli :)

Dla maluchów chętnie przyjmiemy podkłady higieniczne, preparaty mlekozastępcze MILVET i dobrej jakości kociakową mokrą karmę. W tej sprawie piszcie do Kasi: k.cybulska@onet.eu

Maluchy też można wesprzeć za pośrednictwem ich zbiórki:

https://pomagam.pl/dzieci_kocie

20 1600 1462 1030 9079 0000 0007
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 39
03-772 Warszawa
tytułem: darowizna dla Wiśni, Kaktusa, Kiwi i Ananasa

Za wsparcie serdecznie dziękujemy!

23.07.2022

Trzy kocie śmieci, płeć jeszcze nie znana, oddychają, ruszają się, płaczą, więc żyją jeszcze, może mają 2 tygodnie…
Temperatura powietrza ponad 30 stopni, nie da się samodzielne przetrwać, a my znów musimy zebrać środki na ich utrzymanie i ratunek… Znów ktoś z nas wolontariuszy musi przestawić swój świat codzienny, by one żyły, gdzieś kotka matka ich rozpaczliwie szuka… Znów bezduszny człowiek zdecydował, co mamy Wam powiedzieć? Pomocy…
20 1600 1462 1030 9079 0000 0007
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 39
03-772 Warszawa
tytułem: darowizna dla wyrzuconych kocich dzieci
Za wsparcie serdecznie dziękujemy!KOTYlion – z miłości do kotów

Strona powstała z miłości do kotów i z potrzeby niesienia im pomocy.

Jesteśmy grupą ludzi, których połączył jeden cel - pomoc kotom porzuconym, niechcianym, niczyim.

Jesteśmy z Łodzi i pomagamy przede wszystkim łódzkim kotom.

Grupa Kotylion znajduje się pod opieką Fundacji Viva! Jesteśmy formalną grupą, działająca na rzecz pomocy kotom, tworzącą domy tymczasowe, pomagającą kotom wolno żyjącym i przebywającym w Łódzkim Schronisku dla Zwierząt oraz sterylizującą koty wolno żyjące.

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania możesz dokonać wpłaty darowizny na nasze subktonto w Fundacji Viva!, z którego wszystkie zebrane środki są przeznaczane na pomoc naszym podopiecznym. Grupa KOTYlion, jako projekt Fundacji Viva! posiada status organizacji pożytku publicznego, zatem każda wpłata na nasze konto może być odliczona od podatku.

UWAGA, NOWY NUMER KONTA!!!
20 1600 1462 1030 9079 0000 0007
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 39
03-772 Warszawa
KRS 0000135274
NIP: 525-21-91-290
Dla przelewów zagranicznych:
SWIFT PPABPLPKXXX
IBAN: PL20 1600 1462 1030 9079 0000 0007