Adoptusie. Bella – pstrokata piękność. W domu :)

 Bella1 imię: Bella
wiek: ok. 3 lat

płeć: kotka

Bella jeszcze niedawno miała dom i opiekuna. Jej życie może nie było idealne, ale był dach na głową, pełna miska i ręka, która pogłaszcze. Niestety to wszystko nagle się zmieniło. Bella wraz ze swoimi towarzyszkami i opiekunem stracili swój dom i rozpoczęła się ich tułaczka… Na szczęście dobrzy ludzie przyszli z pomocą i tak kotki znalazły się pod naszą opieką. Niestety wkrótce po tym u Belli zdiagnozowano klasyczną postać HCM czyli kardiomiopatię przerostową – nabytą chorobę serca. Bella już do końca życia będzie więc musiała przyjmować leki i być pod stałą kontrolą lekarza. Obecnie jest to tylko ¼ tabletki 1 x dziennie i po miesiącu przyjmowania leków badanie echokardiograficzne wykazało poprawę -powiększył się wymiar lewej komory, a także zmniejszył się lewy przedsionek. Nie ma niestety szans na całkowite wyleczenie, ale z cała pewnością można poprawić komfort życia Belli.

Bella jest kotką bardzo delikatna i cichutką. Nikomu nie wchodzi w drogę, nie zaczepia do zabawy. Troszkę ją onieśmiela kociarniany harmider. To tak, jakby całe życie spędzała na koloniach – a Bella jest stworzona na domatorkę. Bardzo lubi delikatne mizianki i głaskanie. Pręży wtedy grzbiet i kręci ósemki wokół nóg. Potrafi przyjść na kolana i poprosić o chwilę pieszczot – widać, że jest wtedy naprawdę szczęśliwa. Na szczęście ma apetyt, choć trzeba pilnować, aby inne koty jej nie przeszkadzały, bo bardzo szybko się zniechęca. Najbardziej lubi wołowinkę, co wykorzystujemy przy podawaniu leków;-) Bella bardzo potrzebuje domu – spokojnego miejsca na ziemi, stałego rytmu dnia i kogoś do kochania na zawsze – potrzebuje stabilizacji. Dom Belli mógłby być z innymi spokojnymi kotami, bo Bella lubi towarzystwo, ale najważniejsze, by jej życiowa sytuacja się ustabilizowała i Bella znalazła wreszcie cichą przystań i szczęście u boku swojego człowieka. W naszym lokalu – ciągle nowe koty, nowe zapachy, nowi odwiedzający bardzo Bellę stresują. Zdajemy sobie oczywiście sprawę, że zdiagnozowane HCM może odstraszać potencjalne domki, ale mamy nadzieję, że do Belli wreszcie uśmiechnie się los. To przepiękna kocia dama – delikatna, oddana, rozczulająca. Niech choroba nie stanie się przeszkodą na drodze do jej szczęścia.

Bella ma ok. 3 lat, jest odrobaczona, zaszczepiona i wysterylizowana. Zainteresowanych jej adopcją prosimy o kontakt z Martą: gonerek@tlen.pl

 

Bella1KOTYlion – z miłości do kotów

Strona powstała z miłości do kotów i z potrzeby niesienia im pomocy.

Jesteśmy grupą ludzi, których połączył jeden cel - pomoc kotom porzuconym, niechcianym, niczyim.

Jesteśmy z Łodzi i pomagamy przede wszystkim łódzkim kotom.

Grupa Kotylion znajduje się pod opieką Fundacji Viva! Jesteśmy formalną grupą, działająca na rzecz pomocy kotom, tworzącą domy tymczasowe, pomagającą kotom wolno żyjącym i przebywającym w Łódzkim Schronisku dla Zwierząt oraz sterylizującą koty wolno żyjące.

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania możesz dokonać wpłaty darowizny na nasze subktonto w Fundacji Viva!, z którego wszystkie zebrane środki są przeznaczane na pomoc naszym podopiecznym. Grupa KOTYlion, jako projekt Fundacji Viva! posiada status organizacji pożytku publicznego, zatem każda wpłata na nasze konto może być odliczona od podatku.

UWAGA, NOWY NUMER KONTA!!!
20 1600 1462 1030 9079 0000 0007
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 39
03-772 Warszawa
KRS 0000135274
NIP: 525-21-91-290
Dla przelewów zagranicznych:
SWIFT PPABPLPKXXX
IBAN: PL20 1600 1462 1030 9079 0000 0007