Zabezpieczenia okien i balkonów

Zabezpieczone okna i balkon to podstawa jeśli chodzi o bezpieczeństwo kota. Nie jest prawdą stwierdzenie, że kot zawsze spada na cztery łapy.
Upadek nawet z 1 piętra może skończyć się dla kota tragicznie: urazem wewnętrznym, złamaniami, a nawet śmiercią. Jeśli nawet uda mu się przeżyć, ucieknie w popłochu, przerażony tym co mu się przytrafiło. Nie warto ryzykować.

Dla kotów, które nie wychodzą z domu, balkon to prawdziwy raj i niesamowite miejsce do zabaw. Kot wychodzi i zaczyna się polowanie to na muchę, na liść, na przelatującego ptaka. Wystarczy, że straci równowagę, poślizgnie mu się łapa, wystraszy się podczas spaceru po balustradzie i nieszczęście gotowe.

Jak zapewnić kotu bezpieczeństwo? Wystarczy porządna moskitiera w oknach, i osiatkowanie balkonu. Można takie zabezpieczenie wykonać samodzielnie przy niewielkim nakładzie finansowym. Jeśli nie potrafisz się do tego zabrać, nie wiesz od czego zacząć – napisz do nas – postaramy się pomóc :)

strony o zabezpieczeniu okien i balkonów:

Kocia stronka Agnieszki i Piotra
miau.pl

zobacz też ulotkę o niebezpieczeństwach, jakim dla Twojego kota mogą stać się niezabezpieczone okna i balkon
(aby obejrzeć ulotkę kliknij w poniższe obrazki)

Balkon – koci raj

Balkon dla kotów żyjących w mieszkaniu może stać się prawdziwym kocim rajem. Warunek – musi być zabezpieczony siatką. Nasz koci balkon jest zabezpieczony siecią rybacką, rozpiętą na specjalnie przygotowanym stelażu – koszt niewielki – a dla nas i dla kotów to prawdziwy raj. Wyobraźcie sobie gorące, letnie noce, spędzone przy otwartym balkonie – my śpimy spokojni o naszych podopiecznych a oni – korzystają ze świeżego powietrza bez ograniczeń.

Oddając koty do adopcji, zawsze podkreślamy jaką wygoda dla właścicieli czworonogów jest posiadanie zabezpieczonego balkonu lub okien -  bezpieczny kot, spokojny właściciel i brak ograniczeń w wietrzeniu pomieszczeń – a dodatkowo – brak lądujących na balkonie gołębi zostawiających po sobie ślady swojej bytności;) Moi sąsiedzi zawsze z zazdrością spoglądają na nasz balkon, podczas gdy oni stosują różne, nie zawsze estetyczne metody odstraszania gołębi (np. reklamówki jednorazowe wywieszane na całej długości poręczy) – my cieszymy się czystym i estetycznym balkonem, pełnym ziół i szczęśliwych kotów:) Chyba warto, prawda?

Koci balkon można urządzić na prawdę tanim kosztem – wystarczy wybrać się do lasu i przynieść kilka konarów drzew i pieniek – koty uwielbiają ostrzyć sobie na nich pazurki – oszczędzając przy okazji nasze meble. Zielony balkon to przede wszystkim wysiany dla kotów owies i zioła – które są dla kotów bezpieczne. Za legowiska dla odpoczywających na łonie natury służą u nas stare wiklinowe kosze:)

Nasze zabezpieczenia
Zobacz jak to wygląda u nas

balkon Ani i Maćka

zabezpieczony metalową siatką ocynkowaną

balkon Magdy i Maćka

zabezpieczony siecią rybacką

balkon Ingi i Wieśka

zabezpieczony siatką stalową balkon w starej, zabytkowej kamienicy (niewidoczny z dołu;))

okno Ani i Maćka

zabezpieczone moskitierą

okno Gośki

zabezpieczone siatką stalową w ramce (nie niszczy uszczelek okna plastykowego)KOTYlion – z miłości do kotów

Strona powstała z miłości do kotów i z potrzeby niesienia im pomocy.

Jesteśmy grupą ludzi, których połączył jeden cel - pomoc kotom porzuconym, niechcianym, niczyim.

Jesteśmy z Łodzi i pomagamy przede wszystkim łódzkim kotom.

Grupa Kotylion znajduje się pod opieką Fundacji Viva! Jesteśmy formalną grupą, działająca na rzecz pomocy kotom, tworzącą domy tymczasowe, pomagającą kotom wolno żyjącym i przebywającym w Łódzkim Schronisku dla Zwierząt oraz sterylizującą koty wolno żyjące.

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania możesz dokonać wpłaty darowizny na nasze subktonto w Fundacji Viva!, z którego wszystkie zebrane środki są przeznaczane na pomoc naszym podopiecznym. Grupa KOTYlion, jako projekt Fundacji Viva! posiada status organizacji pożytku publicznego, zatem każda wpłata na nasze konto może być odliczona od podatku.

UWAGA, NOWY NUMER KONTA!!!
20 1600 1462 1030 9079 0000 0007
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 39
03-772 Warszawa
KRS 0000135274
NIP: 525-21-91-290
Dla przelewów zagranicznych:
SWIFT PPABPLPKXXX
IBAN: PL20 1600 1462 1030 9079 0000 0007