Wolontariat w Kotylionie

Wolontariat (łac. voluntarius – dobrowolny) – dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie.

Wolontariusz to osoba pracująca na zasadzie wolontariatu. Według Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie wolontariuszem jest ten, kto dobrowolnie i świadomie oraz bez wynagrodzenia angażuje się w pracę na rzecz osób, organizacji pozarządowych, a także rozmaitych instytucji działających w różnych obszarach społecznych. Instytucje te nie mogą korzystać z pracy wolontariuszy przy prowadzonej działalności gospodarczej, czego wprost zakazuje ustawa.

Określenie bezpłatna nie oznacza bezinteresowna, lecz bez wynagrodzenia materialnego. W rzeczywistości wolontariusz uzyskuje liczne korzyści niematerialne: satysfakcję, spełnienie swoich motywacji (poczucie sensu, uznanie ze strony innych, podwyższenie samooceny itd.), zyskuje nowych przyjaciół i znajomych, zdobywa wiedzę, doświadczenie i nowe umiejętności, a w związku z tym i lepszą pozycję na rynku pracy.

Określenie wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie oznacza, że nie każda praca na rzecz innych jest wolontariatem. Np. pomoc własnej babci wolontariatem nie jest, natomiast pomoc starszej osobie w pobliskim hospicjum czy domu pomocy społecznej – jest.

źródło: Wikipedia.pl

wolo

Jesteśmy grupą osób, których połączył wspólny cel – chęć aktywnego pomagania kotom. Z miłości do kotów. Wszyscy działamy wolontariacko, nieodpłatnie, lecz odpowiedzialnie. Mamy swoje rodziny, prace zawodowe, szkoły. Spotykamy się po to, by omawiać kocie tematy, przy okazji wspólnych akcji, czasem prywatnie. Jesteśmy różni, lubimy się jedni bardziej, inni mniej, jak to w życiu. Jesteśmy różni. I to jest nasza siła. Jesteśmy po to, by pomagać – pomaganie daje nam ogromną satysfakcję i poczucie bycia potrzebnymi.

Kogo szukamy? Ludzi, którzy są zdecydowani pomagać kotom na jakiejkolwiek płaszczyźnie
Grafików, komputerowców, osób do zamieszczania gotowych ogłoszeń adopcyjnych w internecie, pomysłowych dobromirów, uzdolnionych plastycznie, rękodzielników, fizycznych opiekunów kotów w ramach domu tymczasowego oraz w lokalu fundacyjnym, chętnych do działania w terenie i odławiania dzikich kotów do sterylizacji, osób dysponujących samochodem, itd.

Od naszych wolontariuszy oczekujemy zaangażowania w działanie grupy oraz odpowiedzialności za podjęte zobowiązania. Jeśli więc masz słomiany zapał i nie do końca wiesz czego chcesz, odpuść, oszczędzisz i swój i nasz czas :) Bo dla nas każda minuta jest cenna. Ale jeśli chcesz rzeczywiście poświęcić chociaż kwadrans dziennie, by pomóc kotom – nie wahaj się – napisz lub zadzwoń do nas i zaproponuj zakres swoich działań. I pomagaj. Koty czekają.KOTYlion – z miłości do kotów

Strona powstała z miłości do kotów i z potrzeby niesienia im pomocy.

Jesteśmy grupą ludzi, których połączył jeden cel - pomoc kotom porzuconym, niechcianym, niczyim.

Jesteśmy z Łodzi i pomagamy przede wszystkim łódzkim kotom.

Grupa Kotylion znajduje się pod opieką Fundacji Viva! Jesteśmy formalną grupą, działająca na rzecz pomocy kotom, tworzącą domy tymczasowe, pomagającą kotom wolno żyjącym i przebywającym w Łódzkim Schronisku dla Zwierząt oraz sterylizującą koty wolno żyjące.

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania możesz dokonać wpłaty darowizny na nasze subktonto w Fundacji Viva!, z którego wszystkie zebrane środki są przeznaczane na pomoc naszym podopiecznym. Grupa KOTYlion, jako projekt Fundacji Viva! posiada status organizacji pożytku publicznego, zatem każda wpłata na nasze konto może być odliczona od podatku.

UWAGA, NOWY NUMER KONTA!!!
20 1600 1462 1030 9079 0000 0007
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 39
03-772 Warszawa
KRS 0000135274
NIP: 525-21-91-290
Dla przelewów zagranicznych:
SWIFT PPABPLPKXXX
IBAN: PL20 1600 1462 1030 9079 0000 0007