O nas

KOTYlion jest akcją Fundacji Viva! Nasza grupa powstała w 2007 roku. Skupiamy się na pomocy kotom z Łodzi. Wszyscy jesteśmy wolontariuszami.

Tworzymy domy tymczasowe we własnych mieszkaniach wyciągając potrzebujące pomocy zwierzęta ze schronisk, zabierając z ulicy te wyrzucone, niechciane i szukamy im domów – na całe życie. Sterylizujemy wolno żyjące, ograniczając populację i zapobiegając bezdomności. Każdy z nas jest inny, co nie przeszkadza nam działać wspólnie dla dobra tych wszystkich istot, które bez pomocy człowieka nie mają szans na przetrwanie.

Kotylion to coś więcej niż praca – to pasja, hobby. Każdy z nas jest osoba czynną zawodowo, pomagamy kotom poświęcając swój wolny czas, pomagamy po to, by potem zobaczyć uśmiechnięte kocie pysio, by zobaczyć przemianę z chorego, pozbawionego nadziei istnienia w pełnego życia i szczęśliwego pupila.

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania możesz dokonać wpłaty na nasze subkonto w Fundacji Viva!, z którego wszystkie zebrane środki są przeznaczane na pomoc naszym podopiecznym. Wpłaty te można odliczyć jako darowiznę na cele pożytku publicznego dla organizacji prowadzących działalność pożytku publicznego w ramach limitu 6% dochodu więcej o darowiznach znajdziesz tutaj

20 1600 1462 1030 9079 0000 0007
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 39
03-772 Warszawa
Dla przelewów zagranicznych:
SWIFT PPABPLPKXXX
IBAN: PL20 1600 1462 1030 9079 0000 0007

Za każdą wpłatę bardzo dziękujemy!

przekazbanerek

 

Przez te wszystkie lata, szeregi naszej grupy, zasilało wiele osób – oddając serca i siły, by wspólnie działać na rzecz pomocy kotom potrzebującym. Każda z nich zostawiła tu cząstkę siebie, za co ogromnie dziękujemy!

Magda „Magija”
magija Założycielka i Dobry Duch Kotyliona. Charyzmatyczna i wciąż Obecna.Wierzymy, że czuwa nad nami tam z Góry.[']

Czynni wolontariusze KOTYliona

Aneta „Duszek686”
anetka Koordynator Grupy. Przyszła do schroniska adoptować kota i tak się zaangażowała, że została z nami. Koordynuje, transportuje, dyżuruje w lokalu, przez kilka lat aktywnie pomagała w schronisku, robi cudowne zabawki na szydełku, wystawia bazarki. Człowiek dusza. Nikomu nie odmawia pomocy jeśli w grę wchodzi zdrowie i życie zwierzęcia. Czasem się wkurza, ale szybko jej przechodzi. Robi, robi, robi czasem aż za dużo. Dyplomatka i człowiek od trudnych rozmów. Mama 4 kotów, które rozpieszcza jak może. Uzależniona od zakupów w sklepie zoologicznym.
Iza „pyma”
pyma Koordynator lokalowy. Cicha, spokojna i dobrze zorganizowana. Nigdy nie narzeka i nie marudzi. Niby jej nie ma, bo siedzi cichutko zawsze jest jednak na posterunku. Dyżuruje w fundacyjnej kociarni, pomaga w opiece nad chorowitkami, łapie koty wolno żyją e do sterylizacji, buduje domki dla dzikusków. Specjalistka od trudnych tymczasowiczów. Posiada wewnętrzny magnes przyciągający koty. Każdy kot z lecznicy czy kociarni zawsze i bez wyjątku uwielbia Izę i pcha się do niej z sercami w oczach.
Marta „mgska”
marta Z wyglądu niepozorna – zapału i siły mogłaby jej pozazdrościć nie jedna osoba. Zdeterminowana na pomaganie, choć dzień jest dla niej zwykle zbyt krótki. Robi styropianowe domki dla kotów wolno żyjących, dyżuruje w kociarni, opiekuje się stroną, tworzy nasz KOTYlionowy kalendarz, projektuje zakładki, kalendarzyki, eKOTorby i trudno zliczyć co jeszcze :-) Szczególne miejsce w jej sercu zajmują koty wolno żyjące. Robi niesamowite zdjęcia i inne piękne rękodzieło, choć nie zawsze ma na to czas. Kocha Bieszczady
Kasia „dilah”
dilah Zdecydowana, szczera i potrafiąca głośno mówić co myśli. Dyżuruje na naszym fundacyjnym mailu. Bardzo wrażliwa na krzywdę zwierząt co skutkuje tym, że w jej domu zawsze jest jakiś tymczasowicz. Łapie koty do sterylizacji, dyżuruje w lokalu, żadnej pracy się nie boi. W opiece nad zwierzakami pomaga jej mąż Artur i nieoceniona córka Natalka. Kocha wszystkie żywe stworzenia i garnie się do pomagania. Niezwykle wrażliwa choć w kaszę sobie dmuchać nie da :)
Dorota „pandadp”
pandadp Ocean wrażliwości. Kobieta z duszą i dłońmi artysty. Nadzwyczaj spokojna, ale swoje zdanie ma i potrafi w oczy powiedzieć :) Trafiła do nas, odpowiadając na apel na fb o dt dla kociąt. Od dłuższego czasu nasz bardzo wydajny ;) dom tymczasowy. Tworzy przepiękną biżuterię i inne rękodzieło, w tym kocioelementowe czyli to najbardziej pożądane ;) Wystawia aukcje, jeździ na kociarnię, zawsze chętna do pomocy. Mama Stasia i trzech kocich rezydentów, którzy dzielnie pomagają w opiece nad tymczasami :)
Aga „Pietraszka”
Aga1 Spokojna i rzeczowa. Solidna firma. Jeśli do czegoś się zobowiąże, zrobi to na 1000 procent. Trafiła do KOTYliona, szukając łódzkiej organizacji, w której mogłaby pomagać kotom. Zaczęła od ogłaszania kotów i spotkania na kociarni, potem zaangażowała się w dyżurowanie w lokalu i wciąż jej mało. Ma zapas energii niczym stado małych lokomotyw :) Prywatnie mama trzech kotów.
Ola „olala1”
Ola8 Ola trafiła do nas, szukając pomocy dla kalekiego kocurka znajdki, któremu ofiarowała dom tymczasowy. Franio wkradł się w serce Oli na tyle, że stał się rezydentem, skąd my to znamy ;-), a Ola – została z nami.
To prawdziwy wulkan zapału i chęci, co przekłada się na realną pomoc: pomaga w łapankach kotów wolno żyjących, buduje domki dla kotów wolno żyjących, regularnie dyżuruje w kociarni, często pomaga transportować naszych podopiecznych do lecznic. Interesuje się żywieniem kotów, dlatego dba też o dietę naszych podopiecznych,. Prywatnie Ola jest „mamą” trzech kotów.
Kasia „kasik30″ i Krzysztof „wujo sredniak” wraz z córkami Zuzią i Martą.
53801492_2452070158144582_2330830488991694848_n To, że są z nami zawdzięczamy Zuzi, która namówiła mamę na odwiedziny w kociarni, a po niedługim czasie w wolontariat zaangażowała się reszta rodziny.
Kasia i Krzysztof z córkami dyżurują w kociarni, dowożą naszych podopiecznych na przeglądy i zabiegi, uczestniczą w KOTYlionowych wydarzeniach. Dzięki obecności dziewczynek, nasze koty uczą się kontaktu z dziećmi. Kasia pomaga również w łapankach dzikusów na sterylizacje i publikuje ogłoszenia o podopiecznych KOTYliona na naszym profilu na Facebooku. Prywatnie kochający opiekunowie dwóch kotów, 15-letniej Figi i Luba, byłego podopiecznego KOTYliona
Joanna „Sis”
sis Artystyczna dusza. Tworzy przepiękną biżuterię i czaruje magicznymi zdjęciami. Tworzy rękodzieło na fundacyjne aukcje. Nasz internetowy człowiek od prac komputerowych różnych. Koordynator ogłoszeniowy. Kiedyś aktywny wolontariusz schroniskowy, obecnie działa zdalnie, mieszka poza Łodzią w starej wiejskiej chatce. Ma w sumie pod opieką 5 swoich kotów i psa.
Anka „andorka”
anka Wraz z Ewą tworzy samowystarczalny pododdział kotylionowy. Łapie koty do sterylizacji, dba o działkowe sokolnickie koty, służy transportem. Uczestniczy w większości zorganizowanych akcji typu większe „łapanki”. Wystawia bazarki – jej piwnica jest chyba po sufit zapchana naszymi gadżetami do sprzedaży. Niezwykle zorganizowana, konkretna i szybka w działaniu. Nie gada tylko działa. Na stałe w domu mieszka u niej kot sztuk jeden.
Ewa „wiedźma65”
ewa Wraz z Anką tworzy samowystarczalny pododdział kotylionowy. Razem łapią, odwożą koty na sterylki i odbierają z lecznicy do hoteliku dla dzikusów, który prowadzi Ewa i który powstał z jej inicjatywy. Ewa sama go ogarnia, dba o zdrowie i samopoczucie podopiecznych. Na stałe w hoteliku goszczą koty sokolnickie w okresie zimowym. Cicha ale konkretna. W jej domu mieszkają 2 koty i 2 jaszczurki.
Magda „MaPi”
mapi Bardzo spokojna, obowiązkowa, pełna ciepła osoba. Jak coś obiecuje to na pewno tak będzie. Jej przygoda z KOTYlionem zaczęła się od pożyczenia klatki-łapki. Sterylizuje, dyżuruje w lokalu, szyje. Angażuje w pomoc Fundacji całą rodzinę (która zresztą jest bardzo prokocia). W chwili obecnej Magda spełnia się w nowej roli – mamy, ale wciąż jest z nami wspiera nas w miarę swoich możliwości.
Kasia, Fellipe i Oliwia
Kasia i Fellipe – Kasia to wulkan energii, a Fellipe – oaza spokoju. Uzupełniają się idealnie :) Zawsze radośni, uśmiechnięci i pełni zapału do wszelkich fundacyjnych wyzwań. Dyżurują w kociarni, prowadzą dom tymczasowy dla kociąt, organizują eventy fundacyjne i angażują się w zbiórki funduszy dla naszych podopiecznych
Oliwia – najmłodsze pokolenie naszych Wolontariuszy :) Wrażliwa i rezolutna miłośniczka kotów. Z zaangażowaniem i troską opiekuje się kociętami w domu tymczasowym, promuje działania fundacji w szkole, organizuje szkolne zbiórki darów dla naszych podopiecznych.

Przez lata naszej Kotylionowej przygody wpierało nas wielu Wolontariuszy. Dziś, z różnych życiowych powodów, są z nami mniej fizycznie, a bardziej duchowo ;) – ale wciąż wspierają radą i kibicują naszym działaniom :-)

Maciej „sasaki”
sasaki Współzałożyciel KOTYliona, niegdyś czynny wolontariusz naszej Grupy. Dziś, z racji obowiązków rodzinnych, wspiera nas w miarę swoich możliwości.
Ania „CoolCaty”
cc Kociarz roku, wspaniały lekarz weterynarii, osoba bardzo wrażliwa na krzywdę zwierząt i ludzi. Przez wiele lat leczyła nasze fundacyjne zwierzęta, łapała koty do sterylek, tymczasowała, dyżurowała w lokalu i łapała się wszystkiego, w czym może pomóc. Osoba o ogromnym sercu, stawiająca swoje potrzeby zawsze na drugim miejscu. Złości się a potem dalej pomaga. Bezwzględna wobec czynionej krzywdy – potrafi bez ogródek opierdzielić za złą opiekę nad zwierzęciem. Mama Wojtusia i 3 kotów.
Ewa „Atla””
Ewa dołączyła do nas dzięki schroniskowym wizytom. Szybko zdecydowała się na wolontariat w schronisku, gdzie wraz z córką Basią głaskały, dokarmiały i zabawiały mieszkańców kociarni. Obecnie dyżuruje w naszej kociarni i sumiennie wstawia ogłoszenia naszych podopiecznych na internetowe portale. W domu na stałe pod jej opieką są 2 koty, 2 psy, myszka polna i patyczaki.
Lucyna „ciotka59”
OLYMPUS DIGITAL CAMERA Ciotka od bazarków, rękodzieła, zbierania pluszaków, poduszek i innych potrzebnych w schronisku. Wystawia bazarki dla Fundacji działając od A do Z. Pilnuje wątków na forum, czasami transportuje. Pięknie szyje i haftuje. Kota oczywiście posiada. Niby jest z nami z doskoku a jednak bez jej wkładu nie byłoby wielu rzeczy.KOTYlion – z miłości do kotów

Strona powstała z miłości do kotów i z potrzeby niesienia im pomocy.

Jesteśmy grupą ludzi, których połączył jeden cel - pomoc kotom porzuconym, niechcianym, niczyim.

Jesteśmy z Łodzi i pomagamy przede wszystkim łódzkim kotom.

Grupa Kotylion znajduje się pod opieką Fundacji Viva! Jesteśmy formalną grupą, działająca na rzecz pomocy kotom, tworzącą domy tymczasowe, pomagającą kotom wolno żyjącym i przebywającym w Łódzkim Schronisku dla Zwierząt oraz sterylizującą koty wolno żyjące.

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania możesz dokonać wpłaty darowizny na nasze subktonto w Fundacji Viva!, z którego wszystkie zebrane środki są przeznaczane na pomoc naszym podopiecznym. Grupa KOTYlion, jako projekt Fundacji Viva! posiada status organizacji pożytku publicznego, zatem każda wpłata na nasze konto może być odliczona od podatku.

UWAGA, NOWY NUMER KONTA!!!
20 1600 1462 1030 9079 0000 0007
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 39
03-772 Warszawa
KRS 0000135274
NIP: 525-21-91-290
Dla przelewów zagranicznych:
SWIFT PPABPLPKXXX
IBAN: PL20 1600 1462 1030 9079 0000 0007