O nas

Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego – jeśli chcą Państwo wesprzeć nasze działania, mogą Państwo przekazać nam swój 1% – wystarczy wypełniając PIT wpisać KRS Fundacji 0000135274 i w celu szczegółowym wpisać: KOTYLION

KOTYlion jest akcją Fundacji Viva! Nasza grupa powstała w 2007 roku. Skupiamy się na pomocy kotom z Łodzi. Wszyscy jesteśmy wolontariuszami.

Tworzymy domy tymczasowe we własnych mieszkaniach wyciągając potrzebujące pomocy zwierzęta ze schronisk, zabierając z ulicy te wyrzucone, niechciane i szukamy im domów – na całe życie. Sterylizujemy wolno żyjące, ograniczając populację i zapobiegając bezdomności. Każdy z nas jest inny, co nie przeszkadza nam działać wspólnie dla dobra tych wszystkich istot, które bez pomocy człowieka nie mają szans na przetrwanie.

Kotylion to coś więcej niż praca – to pasja, hobby. Każdy z nas jest osoba czynną zawodowo, pomagamy kotom poświęcając swój wolny czas, pomagamy po to, by potem zobaczyć uśmiechnięte kocie pysio, by zobaczyć przemianę z chorego, pozbawionego nadziei istnienia w pełnego życia i szczęśliwego pupila.

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania możesz dokonać wpłaty na nasze subkonto w Fundacji Viva!, z którego wszystkie zebrane środki są przeznaczane na pomoc naszym podopiecznym. Wpłaty te można odliczyć jako darowiznę na cele pożytku publicznego dla organizacji prowadzących działalność pożytku publicznego w ramach limitu 6% dochodu więcej o darowiznach znajdziesz tutaj

95 2030 0045 1110 0000 0255 4830
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 39
03-772 Warszawa
KRS 0000135274
NIP: 525-21-91-290
Bank BGŻ

 

Przez Kotylion przewinęło się sporo osób, oddając serca i siły, by wspólnie działać na rzecz pomocy kotom potrzebującym. Każda z nich zostawiła tu cząstkę siebie, za co ogromnie dziękujemy!

Aktualna „obsada osobowa” Kotyliona:

Magda „Magija”
magija Założycielka i Dobry Duch Kotyliona. Charyzmatyczna i wciąż Obecna.Wierzymy, że czuwa nad nami tam z Góry.[']
Maciej „sasaki”
sasaki Maciej – nieoceniony jako psia i kocia pielęgniarka, nieustraszony poskromiciel psich agresorów i instruktor dobrego wychowania. Równie aktywny przy łapankach i innych akcjach w terenie. Prowadził dom tymczasowy dla kotów w swojej pracy. Nie waha się poświęcić swojego zdrowia by ratować zwierzęce życie (kunę w ręce chwyta na przykład). Tata 3 kotów i buldożka francuskiego. Fanatyk akcesoriów zoologicznych. Obecnie najbardziej pochłania go taki jeden chłopczyk, oczywiście chowany wśród zwierzaków :)
Joanna „Sis”
sis Artystyczna dusza. Tworzy przepiękną biżuterię i czaruje magicznymi zdjęciami. Tworzy rękodzieło na fundacyjne aukcje. Nasz internetowy człowiek od prac komputerowych różnych. Kiedyś aktywny  wolontariusz schroniskowy, obecnie pomiędzy dwoma domami – tym wiejskim i tym łódzkim. Ma w sumie pod opieką 5 swoich kotów i 2 babcine psiaki.
Ania „CoolCaty”
cc Kociarz roku, wspaniały lekarz weterynarii, osoba bardzo wrażliwa na krzywdę zwierząt i ludzi. Przez wiele lat leczyła nasze fundacyjne zwierzęta, łapała koty do sterylek, tymczasowała, dyżurowała w lokalu i łapała się wszystkiego, w czym może pomóc. Osoba o ogromnym sercu, stawiająca swoje potrzeby zawsze na drugim miejscu. Złości się a potem dalej pomaga. Bezwzględna wobec czynionej krzywdy – potrafi bez ogródek opierdzielić za złą opiekę nad zwierzęciem. Mama Wojtusia i 3 kotów.
Ania „pisiokot”
fotonastonęKotyliona Niegdyś bardzo aktywny wolontariusz schroniskowy, pomysłodawczyni akcji mięsnej, dzięki którym schroniskowce mogły raz w tygodniu najeść się pyszności. Obecnie jest domem tymczasowym dla potrzebujących kociastych. Razem z niezastąpionym TŻ-em sprawują opiekę nad gromadka 7-miu kocich indywidualności. Zapoczątkowali i od czterech sezonów niestrudzenie prowadzą „cat’s home building company”. W sumie w tym czasie Ania z Jarkiem wyprodukowali blisko 80 bud dużych „czteroosobowych” i blisko 60 małych „dwuosobowych”, które służą kotom wolno żyjącym. Niezwykle wrażliwa, spokojna i skromna osoba – ale także bardzo stanowcza i mówiąca wprost i bez ogródek co jej się podoba, a co nie. Obecnie nieco z boku, ale duchem wciąż z nami.
Anka „andorka”
anka Wraz z Ewą tworzy samowystarczalny pododdział kotylionowy. Łapie koty do sterylizacji, dba o działkowe sokolnickie koty, służy transportem. Uczestniczy w większości zorganizowanych akcji typu większe „łapanki”. Wystawia bazarki – jej piwnica jest chyba po sufit zapchana naszymi gadżetami do sprzedaży. Niezwykle zorganizowana, konkretna i szybka w działaniu. Nie gada tylko działa. Na stałe w domu mieszka u niej kot sztuk jeden.
Ewa „wiedźma65”
ewa Wraz z Anką tworzy samowystarczalny pododdział kotylionowy. Razem łapią, odwożą koty na sterylki i odbierają z lecznicy do hoteliku dla dzikusów, który prowadzi Ewa i który powstał z jej inicjatywy. Ewa sama go ogarnia, dba o zdrowie i samopoczucie podopiecznych. Na stałe w hoteliku goszczą koty sokolnickie w okresie zimowym. Cicha ale konkretna. Mało gada za to dużo robi. W jej domu mieszkają 2 koty i 2 jaszczurki.
Ewa „Atla””
Ewa dołączyła do nas dzięki schroniskowym wizytom. Szybko zdecydowała się na wolontariat w schronisku, gdzie wraz z córką Basią głaskały, dokarmiały i zabawiały mieszkańców kociarni. Obecnie dyżuruje w naszej kociarni i sumiennie wstawia ogłoszenia naszych podopiecznych na internetowe portale. W domu na stałe pod jej opieką są 2 koty, 2 psy, myszka polna i patyczaki.
Aneta „Duszek686”
anetka Koordynator Grupy. Przyszła do schroniska adoptować kota i tak się zaangażowała, że została z nami. Koordynuje, transportuje, dyżuruje w lokalu, przez kilka lat aktywnie pomagała w schronisku, robi cudowne zabawki na szydełku, wystawia bazarki. Człowiek dusza. Nikomu nie odmawia pomocy jeśli w grę wchodzi zdrowie i życie zwierzęcia. Czasem się wkurza, ale szybko jej przechodzi. Robi, robi, robi czasem aż za dużo. Dyplomatka i człowiek od trudnych rozmów. Mama 4 kotów, które rozpieszcza jak może. Uzależniona od zakupów w sklepie zoologicznym.
Marta „mgska”
marta Z wyglądu niepozorna – zapału i siły mogłaby jej pozazdrościć nie jedna osoba. Zdeterminowana na pomaganie. Robi styropianowe domki dla kotów wolno żyjących, dyżuruje w kociarni, dokarmia wolno żyjące koty, opiekuje się stroną, tworzy nasz KOTYlionowy kalendarz, projektuje zakładki, kalendarzyki, eKOTorby i trudno zliczyć co jeszcze – człowiek pracy. Robi niesamowite zdjęcia i inne piękne rękodzieło, choć nie zawsze ma na to czas. Kocha góry. Mama 2 kotów i 2 podwórkowych burków.
Lucyna „ciotka59”
OLYMPUS DIGITAL CAMERA Ciotka od bazarków, rękodzieła, zbierania pluszaków, poduszek i innych potrzebnych w schronisku. Wystawia bazarki dla Fundacji działając od A do Z. Pilnuje wątków na forum, czasami transportuje. Pięknie szyje i haftuje. Kota oczywiście posiada. Niby jest z nami z doskoku a jednak bez jej wkładu nie byłoby wielu rzeczy.
Kasia „dilah”
Kacha Zdecydowana, szczera i potrafiąca głośno mówić co myśli. Dyżuruje na naszym fundacyjnym mailu. Bardzo wrażliwa na krzywdę zwierząt co skutkuje tym, że w jej domu zawsze jest jakiś tymczasowicz. Łapie koty do sterylizacji, dyżuruje w lokalu, żadnej pracy się nie boi. W opiece nad zwierzakami pomaga jej mąż Artur i nieoceniona córcia Natalka. Mają na stałe 3 koty i 2 psy.
Natalka – córka Kasi
Natalka Nasz najmłodszy wolontariusz. Specjalistka od kotów do oswojenia i dzielny, choć mały pomocnik swojej mamy. Kocha wszystkie żywe stworzenia i garnie się do pomagania. Niezwykle wrażliwa choć w kaszę sobie dmuchać nie da :)
Magda „MaPi”
mapi Bardzo spokojna, obowiązkowa, pełna ciepła osoba. Jak coś obiecuje to na pewno tak będzie. Jej przygoda z KOTYlionem zaczęła się od pożyczenia klatki-łapki. Sterylizuje, dyżuruje w lokalu, szyje. Angażuje w pomoc Fundacji całą rodzinę (która zresztą jest bardzo prokocia). W domu, pomimo alergii swojego partnera ma 2 koty oraz psa. W rodzinie także wielokot.
Iza „pyma”
pyma Koordynator lokalowy. Cicha, spokojna i dobrze zorganizowana. Nigdy nie narzeka i nie marudzi. Niby jej nie ma, bo siedzi cichutko zawsze jest jednak na posterunku. Dyżuruje w fundacyjnej kociarni, pomaga w opiece nad chorowitkami, łapie koty wolno żyją e do sterylizacji, buduje domki dla dzikusków. Specjalistka od trudnych tymczasowiczów. Posiada wewnętrzny magnes przyciągający koty. Każdy kot z lecznicy czy kociarni zawsze i bez wyjątku uwielbia Izę i pcha się do niej z sercami w oczach.
Marta „marta765”
 marta765 Kobieta Tytan. Nastawiona na konkretne działania i pomoc. Odległość i dojazdy nie są dla niej problemem. Chętna do transportu, dyżurowania w lokalu i prac różnych – zawsze gotowa do niesienia pomocy. Tworzy dom tymczasowy dla zwierzaków i aktywnie pomaga w schronisku dla zwierząt oraz przy opiece nad naszymi chorowitkami. Szczera, bezpośrednia i otwarta. W domu mama trzech kotów, dwóch psów i trzech córeczek, które równie wrażliwie jak ich mama patrzą na świat. No i niezłe z dziewczynek pomocnice mamy :)
Dorota „pandadp”
 pandadp Ocean wrażliwości. Kobieta z duszą i dłońmi artysty. Nadzwyczaj spokojna, ale swoje zdanie ma i potrafi w oczy powiedzieć :) Trafiła do nas, odpowiadając na apel na fb o dt dla kociąt. Od dłuższego czasu nasz bardzo wydajny ;) dom tymczasowy. Tworzy przepiękną biżuterię i inne rękodzieło, w tym kocioelementowe czyli to najbardziej pożądane ;) Wystawia aukcje, jeździ na kociarnię, zawsze chętna do pomocy. Mama Stasia i trzech kocich rezydentów, którzy dzielnie pomagają w opiece nad tymczaskami :)
Aga „Pietraszka”
Aga1 Spokojna i rzeczowa. Solidna firma. Jeśli do czegoś się zobowiąże, zrobi to na 1000 procent. Trafiła do Kotyliona, szukając łódzkiej organizacji, w której mogłaby pomagać kotom. Zaczęła od ogłaszania kotów i spotkania na kociarni, potem zaangażowała się w dyżurowanie w lokalu i wciąż jej mało. Ma zapas energii niczym stado małych lokomotyw :) Prywatnie mama dwóch kotów: kotki i niewidzącego kocurka.
Agata „Pinezkowa”
Agata-Pinezkowa Trafiła do nas z miłości do kotów i potrzeby pomagania im. Niezwykle obowiązkowa, ciepła, konkretna, zawsze chętna do pomocy. Zaczęła od dyżurowania na kociarni, i w tym miejscu najczęściej można ją spotkać. Każdemu kotu poświęci swój czas i uwagę, wygłaszcze, dopieści, porobi zdjęcia. Pisze poruszające i dobre teksty, wspomoże komputerowo. Takich wolontariuszy nam trzeba!
Ola „olala1”
Ola trafiła do nas, szukając pomocy dla kalekiego kocurka znajdki, któremu ofiarowała dom tymczasowy. Franio wkradł się w serce Oli na tyle, że stał się rezydentem, skąd my to znamy ;-), a Ola – została z nami.
To prawdziwy wulkan zapału i chęci, co przekłada się na realną pomoc: pomaga w łapankach kotów wolno żyjących, buduje domki dla kotów wolno żyjących, regularnie dyżuruje w kociarni, często pomaga transportować naszych podopiecznych do lecznic. Interesuje się żywieniem kotów, dlatego dba też o dietę naszych podopiecznych,. Prywatnie Ola jest „mamą” trzech kotów.KOTYlion – z miłości do kotów

Strona powstała z miłości do kotów i z potrzeby niesienia im pomocy.

Jesteśmy grupą ludzi, których połączył jeden cel - pomoc kotom porzuconym, niechcianym, niczyim.

Jesteśmy z Łodzi i pomagamy przede wszystkim łódzkim kotom.

Grupa Kotylion znajduje się pod opieką Fundacji Viva! Jesteśmy formalną grupą, działająca na rzecz pomocy kotom, tworzącą domy tymczasowe, pomagającą kotom wolno żyjącym i przebywającym w Łódzkim Schronisku dla Zwierząt oraz sterylizującą koty wolno żyjące.

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania możesz dokonać wpłaty darowizny na nasze subktonto w Fundacji Viva!, z którego wszystkie zebrane środki są przeznaczane na pomoc naszym podopiecznym. Grupa KOTYlion, jako projekt Fundacji Viva! posiada status organizacji pożytku publicznego, zatem każda wpłata na nasze konto może być odliczona od podatku.

95 2030 0045 1110 0000 0255 4830
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 39
03-772 Warszawa
KRS 0000135274
NIP: 525-21-91-290
Dla przelewów zagranicznych:
SWIFT PPABPLPKXXX
IBAN: PL95 2030 0045 1110 0000 0255 4830
PayPal:
kotylion.pl@gmail.com