Kociarnia KOTyliona – nasz największy dom tymczasowy potrzebuje wsparcia

Aktualizacja: 08.01.2021

Z całego serca dziękujemy Wam, kochani darczyńcy, za zapełnienie zeszłorocznej zbiórki na czynsz i utrzymanie naszej kociarni. Dzięki Waszemu wsparciu schronienie w naszej kociarni w 2020 roku spośród ponad trzystu uratowanych kocich istnień uzyskało niemal sto kotów. Dzięki Waszemu wsparciu i hojności mogliśmy zrobić wiele dobra i pomóc tym bezdomnym, skazanym na niepewny los kocim istotom. Przed nami kolejny rok zmagań i ulepszania kociego świata, kawałek po kawałku, każdy uratowany kot równa się jeden uratowany świat, dlatego zachęcamy abyście zostali z nami i dalej z nami składali w całość poranione kocie serca. I w tym roku uruchomiliśmy zbiórkę darowizn na utrzymanie naszego fundacyjnego lokalu „kociarni”, tak aby nadal mogła być azylem i namiastką domu dla porzuconych i niechcianych kocich istot, serdecznie zapraszamy, o szczegółach dotyczących naszego fundacyjnego lokalu możecie przeczytać w zbiórce:

https://pomagam.pl/kociarnia2021

Możecie też wesprzeć nas przez darowizny bezpośrednio na naszej konto:

20 1600 1462 1030 9079 0000 0007
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 39
03-772 Warszawa
tytułem: darowizna kociarnia

Dla przelewów zagranicznych:
SWIFT GOPZPLPW
IBAN: PL20 1600 1462 1030 9079 0000 0007

PayPal: kotylion.pl@gmail.com

A na koniec zapraszamy na małą podróż do codzienności z kociego lokalu, rozgośćcie się :)

Aktualizacja 16.03.2020

Karmel testuje prezent od Pani Leny
Bardzo dziękujemy :)
Dzięki Pani nasza kociarnia stała jeszcze przyjemniejszym i ciekawszym miejscem dla naszych podopiecznych

Wpis czerwiec 2016

Do naszego nowego lokalu przenieśliśmy się we wrześniu 2014 r. Była to ogromna zmiana. Z małego pomieszczenia w piwnicy przeprowadziliśmy się do dużego, przestronnego i słonecznego lokalu. Wyremontowaliśmy go trochę według naszych potrzeb – powstała m.in. łazienka i kuchnia z całym sanitariatem. Mamy teraz więcej możliwości, ale też więcej pracy. Uprzątnąć taki metraż to nie lada zadanie ;-) ale staramy się z całych sił by koty miały u nas jak najlepsze warunki, zbliżone do tych domowych. Od początku istnienia nowej kociarni schronienie znalazło już tutaj ok. 400 kotów !!! – taka liczba naprawdę motywuje ;-)
Nasza kociarnia składa się z dużego, tzw. ogólnego pomieszczenia, gdzie zazwyczaj mieszka kilka kotów, które potrafią dogadywać się w grupie. Różnie to, co prawda, bywa – ale przyjmijmy, że się dogadują ;-) Mamy jeszcze mały pokoik, w którym zazwyczaj mieszkają koty starsze, wycofane, potrzebujące spokoju, lub zdeklarowani jedynacy ;-) Trzecim pomieszczeniem jest szpitalik, gdzie przebywają koty chore i koty na kwarantannie, które dopiero trafiły pod naszą opiekę. Niedawno, z pomieszczenia ogólnego, wydzieliliśmy kolejny pokoik, bo takich izolatek dla jedynaków wciąż nam mało…
Oprócz tych czterech pomieszczeń mamy jeszcze składzik, gdzie, jak to w składzikach bywa – znajdują się przeróżne rzeczy – ręczniki, koce, posłanka, zapasy karmy, żwiru, jak również materiały do budowy budek oraz transportery – trochę tego jest, a miejsca wciąż nam mało;-) Prawdopodobnie wykorzystalibyśmy jeszcze i dwa takie pomieszczenia, gdyby tylko były ;-)
Kolejnym ważnym miejscem w kociarni jest kuchnia i łazienka – wyposażone dzięki Darczyńcom we wszystko, co potrzeba ;) – jest zlewozmywak, lodówka, pralka, wanna, ubikacja – zupełnie, jak w domu ;-) – bo nasza Kociarnia to przecież dom – taki duży Dom Tymczasowy ;-)
Wciąż chcielibyśmy udoskonalać ten dom, aby naszym podopiecznym żyło się lepiej a i nam było łatwiej w opiece nad nimi :-)
Niestety – Kociarnia to też ogromne koszty, które co miesiąc musimy pokrywać – czynsz, media, jedzenie dla kotów, żwirek, środki czystości, środki do dezynfekcji – robi się z tego niemała sumka do zapłacenia :-( Na to wszystko musimy uzbierać pieniądze, aby kociarnia mogła funkcjonować. Dlatego zwracamy się do Was z prośbą o przekazywanie darowizn właśnie na ten cel. Wasza pomoc jest niezbędna, aby nasza kociarnia mogła istnieć i abyśmy mogli pomagać tym wszystkim kotom, które znajdują w niej tymczasowe schronienie. Pamiętajcie o niej – bardzo prosimy.

20 1600 1462 1030 9079 0000 0007
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 39
03-772 Warszawa
tytułem: darowizna kociarnia

Dla przelewów zagranicznych:
SWIFT GOPZPLPW
IBAN: PL20 1600 1462 1030 9079 0000 0007

PayPal: kotylion.pl@gmail.com

Grupa KOTYlion, jako projekt Fundacji Viva! posiada status organizacji pożytku publicznego, zatem każda wpłata na nasze konto może być odliczona.
Za każdą, nawet najmniejszą, wpłatę z całego ♥ dziękujemy.

Chętnie przyjmiemy też dary w postaci karmy dla naszych podopiecznych, kocyków, ręczników, a także środków czystości, których zużywamy bardzo dużo.
Jeśli chcielibyście podarować nam coś z tych rzeczy prosimy o kontakt mailowy: kotylion@viva.org.pl lub wiadomość prywatną na naszym profilu FB.KOTYlion – z miłości do kotów

Strona powstała z miłości do kotów i z potrzeby niesienia im pomocy.

Jesteśmy grupą ludzi, których połączył jeden cel - pomoc kotom porzuconym, niechcianym, niczyim.

Jesteśmy z Łodzi i pomagamy przede wszystkim łódzkim kotom.

Grupa Kotylion znajduje się pod opieką Fundacji Viva! Jesteśmy formalną grupą, działająca na rzecz pomocy kotom, tworzącą domy tymczasowe, pomagającą kotom wolno żyjącym i przebywającym w Łódzkim Schronisku dla Zwierząt oraz sterylizującą koty wolno żyjące.

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania możesz dokonać wpłaty darowizny na nasze subktonto w Fundacji Viva!, z którego wszystkie zebrane środki są przeznaczane na pomoc naszym podopiecznym. Grupa KOTYlion, jako projekt Fundacji Viva! posiada status organizacji pożytku publicznego, zatem każda wpłata na nasze konto może być odliczona od podatku.

UWAGA, NOWY NUMER KONTA!!!
20 1600 1462 1030 9079 0000 0007
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 39
03-772 Warszawa
KRS 0000135274
NIP: 525-21-91-290
Dla przelewów zagranicznych:
SWIFT PPABPLPKXXX
IBAN: PL20 1600 1462 1030 9079 0000 0007