Sterylizacje kotów wolno żyjących

Sterylizacja kotów wolno żyjących jest jedyną metodą kontrolowania populacji i polepszania warunków bytowania kotów dzikich.

Sterylizacja zapobiega wzrostowi bezdomności zwierząt i poprawia komfort ich życia. Kotki nie muszą wiecznie rodzić, są lepiej odżywione i zdrowsze, kocury nie tracą energii na walki między sobą.

Potrzebę sterylizacji ilustruje ulotka, która powstała dzięki Yammayca z forum.miau.pl

Jak to zrobić?

W wielu miastach Polski w tym w Łodzi corocznie przeznaczane są środki na bezpłatne sterylizacje i kastracje kotów wolno żyjących. Wiele lecznic oferuje także promocyjne ceny na te zabiegi.

Koty wolno żyjące sterylizuje się metoda małego cięcia i zakłada sie rozpuszczalne szwy. Kotki po zabiegu powinny być przetrzymywane przez minimum 4 doby (tak, by w razie komplikacji można było im pomóc) a kocury przez 1 dobę.

szew

Dzikie koty łapie się w specjalne klatki żywołowne (tzw. klatki-łapki) – samozatrzaskowe i umożliwiające złapanie dzikiego kota bez ryzyka pogryzienia czy zadrapania. Dodatkowo są tak skonstruowane, ze są całkowicie bezpieczne dla łapanego zwierzęcia.

Ważne, by wszystkie koty w stadzie zostały poddane zabiegowi – wystarczy pozostawić w danej grupie jedną płodną kotkę, by liczba bezdomnych zwierząt ciągle wzrastała.

Radzimy znakować wysterylizowane koty wolno żyjące poprzez nacinanie im kawałka ucha – dzięki temu  od razu widać, który kot jest już po zabiegu – oszczędza mu się ponownego stresu związanego ze złapaniem i zawiezieniem do lecznicy.

kotka wolno żyjąca z naciętym kawałkiem uchaKOTYlion – z miłości do kotów

Strona powstała z miłości do kotów i z potrzeby niesienia im pomocy.

Jesteśmy grupą ludzi, których połączył jeden cel - pomoc kotom porzuconym, niechcianym, niczyim.

Jesteśmy z Łodzi i pomagamy przede wszystkim łódzkim kotom.

Grupa Kotylion znajduje się pod opieką Fundacji Viva! Jesteśmy formalną grupą, działająca na rzecz pomocy kotom, tworzącą domy tymczasowe, pomagającą kotom wolno żyjącym i przebywającym w Łódzkim Schronisku dla Zwierząt oraz sterylizującą koty wolno żyjące.

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania możesz dokonać wpłaty darowizny na nasze subktonto w Fundacji Viva!, z którego wszystkie zebrane środki są przeznaczane na pomoc naszym podopiecznym. Grupa KOTYlion, jako projekt Fundacji Viva! posiada status organizacji pożytku publicznego, zatem każda wpłata na nasze konto może być odliczona od podatku.

UWAGA, NOWY NUMER KONTA!!!
20 1600 1462 1030 9079 0000 0007
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 39
03-772 Warszawa
KRS 0000135274
NIP: 525-21-91-290
Dla przelewów zagranicznych:
SWIFT PPABPLPKXXX
IBAN: PL20 1600 1462 1030 9079 0000 0007