Adoptusie. Kicia Elwirka – zaczyna nowe życie :)

_MG_9982am imię: Elwirka
wiek: ok. 4-5 lat
płeć: kotka

Aktualizacja: 15.02.2015

Dziś był Wielki Dzień Elwirki.

Wyruszyła w długą podróż do swojego własnego domku. Dziś – po raz pierwszy od wielu miesięcy będzie mogła wreszcie spać obok człowieka. Dziękujemy Marcie, że pokochała Elwirkę i zdecydowała się dać jej cudowny dom i czas na aklimatyzację. Trzymajcie kciuki, bo Elwirka ma swoje demony, które musi pokonać by znów być szczęśliwą. Musi też dogadać się z rezydentami, a to też nie będzie proste. Trzymajcie kciuki bardzo mocno. My trzymamy z całych sił.

13.10.2014

Elwirka trafiła do nas po rozpaczliwej prośbie samotnej Starszej Pani, która – sama ciężko chora i wymagająca opieki – nie mogła się już dłużej opiekować swoją ukochaną kotką. Rozstanie było bolesne i trudne, popłynęło morze łez… Kicia przyjechała do nas. Elwirka ma 4, może 5 lat i rozdarte na strzępy serce… Nie rozumie. Jej świat się zawalił, bezpieczny azyl zniknął, po ukochanej pani nie został żaden ślad, a po dawnym życiu zostały zgliszcza… Elwirka cierpi. Chowa się, syczy lub zastyga w bezruchu, nie je… Czasem wyjdzie z ukrycia i poprosi o pieszczoty – widać, że tęskni za nimi i bardzo ich potrzebuje – ale nagle dostrzega, że to inna ręka ją głaszcze, zapach też jest inny niż był zawsze i w Elwirce rodzi się agresja. Bo cóż ma Elwirka do obrony przed całym złym światem? 4 kły i kilka pazurków… Biedne, przerażone i potwornie nieszczęśliwe stworzenie… Musimy znaleźć Elwirce nowy dom. Trudne to będzie – ale wierzymy, że nie niemożliwe. Bo choć na zewnątrz widać bunt i wrogość, agresję i brak równowagi – to w oczach tkwi niewyobrażalny smutek – a w sercu ból i tęsknota za dawnym życiem. Za spokojem, troską i kolanami ukochanej opiekunki. Za domem. Elwirka potrzebuje cierpliwego człowieka, który spojrzy na nią sercem, który da jej czas i pozwoli odzyskać równowagę. człowieka, który pomoże jej znów być sobą.
Elwirka – poza psychiczną traumą – jest zdrowa, zaszczepiona i zaczipowana.
Jeśli ktoś z Państwa zechciałby dać Elwirce nowy dom – prosimy o kontakt z Anetą – anetylak@yahoo.com
Elwirka bardzo tego domu potrzebuje – w nim – jej świat znów zalśni kolorami.KOTYlion – z miłości do kotów

Strona powstała z miłości do kotów i z potrzeby niesienia im pomocy.

Jesteśmy grupą ludzi, których połączył jeden cel - pomoc kotom porzuconym, niechcianym, niczyim.

Jesteśmy z Łodzi i pomagamy przede wszystkim łódzkim kotom.

Grupa Kotylion znajduje się pod opieką Fundacji Viva! Jesteśmy formalną grupą, działająca na rzecz pomocy kotom, tworzącą domy tymczasowe, pomagającą kotom wolno żyjącym i przebywającym w Łódzkim Schronisku dla Zwierząt oraz sterylizującą koty wolno żyjące.

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania możesz dokonać wpłaty darowizny na nasze subktonto w Fundacji Viva!, z którego wszystkie zebrane środki są przeznaczane na pomoc naszym podopiecznym. Grupa KOTYlion, jako projekt Fundacji Viva! posiada status organizacji pożytku publicznego, zatem każda wpłata na nasze konto może być odliczona od podatku.

UWAGA, NOWY NUMER KONTA!!!
20 1600 1462 1030 9079 0000 0007
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 39
03-772 Warszawa
KRS 0000135274
NIP: 525-21-91-290
Dla przelewów zagranicznych:
SWIFT PPABPLPKXXX
IBAN: PL20 1600 1462 1030 9079 0000 0007