Adoptusie. Łucja – kocia Marilyn Monroe. Już w domu :)

Łucja7 imię: Łucja
wiek: ok 4 lat

płeć: kotka

Jej uroda niewątpliwe zachwyca, a pieprzyk na prawym policzku przywołuje tylko jedno skojarzenie;-) Ale jeszcze niedawno Łucja zupełnie nie przypominała gwiazdy filmowej… Pojawiła się pewnego dnia w miejscu, gdzie stołują się wolno żyjące koty z okolicy. Oswojona kotka, która najwyraźniej przyszła szukać pomocy. Była cała w strupach, wciąż się drapała i wyskubywała sobie sierść. Bardzo mizernie wyglądała i widać było, że cierpi. Trafiła do lecznicowego szpitaliku, a niedawno do naszego nowego lokalu. Problemy ze skórą okazały się być prawdopodobnie spowodowane alergią pokarmową. Łucja jest już pod naszą opieką prawie 2 miesiące, w tym czasie dostawała jedynie hypoalergiczną karmę i widać znaczną poprawę – rany na skórze się zagoiły, a futerko ładnie już odrasta. Łucja przestała się też drapać i wyskubywać sobie sierść. Musiała jednak być odizolowana od innych kotów, aby nie zjadła czegoś, co mogłoby wywołać alergię. Siedzi więc sobie sama w pokoiku, ale widać, że samotność bardzo jej doskwiera. Ma na szczęście duże okienko, przez które może sobie patrzeć na świat, ale widać że brakuje jej towarzystwa – zwłaszcza człowieka. Jest bardzo spokojna i delikatna. Z początku nieśmiała – ale po chwili sama nadstawia główkę do głaskania i pięknie mruczy ubijając przy tym swoje posłanko. Niekiedy sama zagada do nas cichutkim „gru, gru”. Nie sposób wtedy jej odmówić;-)

Łucja bardzo dużo się już wycierpiała, ale mamy nadzieję, że jej problemy skórne już nie powrócą, ale jeśli to faktycznie alergia pokarmowa – Łucja będzie stale wymagała takiej diety. Stopniowo jednak wprowadzamy nowy pokarm i obserwujemy czy problem nie powraca.

Każdego Kto byłby zainteresowany jej adopcją, prosimy o kontakt z Izą: immmb@op.pl tel.: 662 149 442

Łucja ma ok 4 lat, posiada książeczkę zdrowia: jest odrobaczona, zaszczepiona i wysterylizowana. Załatwia się do kuwety.KOTYlion – z miłości do kotów

Strona powstała z miłości do kotów i z potrzeby niesienia im pomocy.

Jesteśmy grupą ludzi, których połączył jeden cel - pomoc kotom porzuconym, niechcianym, niczyim.

Jesteśmy z Łodzi i pomagamy przede wszystkim łódzkim kotom.

Grupa Kotylion znajduje się pod opieką Fundacji Viva! Jesteśmy formalną grupą, działająca na rzecz pomocy kotom, tworzącą domy tymczasowe, pomagającą kotom wolno żyjącym i przebywającym w Łódzkim Schronisku dla Zwierząt oraz sterylizującą koty wolno żyjące.

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania możesz dokonać wpłaty darowizny na nasze subktonto w Fundacji Viva!, z którego wszystkie zebrane środki są przeznaczane na pomoc naszym podopiecznym. Grupa KOTYlion, jako projekt Fundacji Viva! posiada status organizacji pożytku publicznego, zatem każda wpłata na nasze konto może być odliczona od podatku.

UWAGA, NOWY NUMER KONTA!!!
20 1600 1462 1030 9079 0000 0007
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 39
03-772 Warszawa
KRS 0000135274
NIP: 525-21-91-290
Dla przelewów zagranicznych:
SWIFT PPABPLPKXXX
IBAN: PL20 1600 1462 1030 9079 0000 0007