Frędzelek – czarne serduszko pękło na kawałki czyli o tym, jak nieadopcyjne ogłoszenie pomogło kotu znaleźć Dom

Aktualizacja: 11.05.2014

Tadam! Stało się. Frędzelek zmienił miejsce zamieszkania. Powodzenia w nowym domku, czarnulku :)

Aktualizacja: 02.05.2014

Cicho, cichutko, żeby nie zapeszyć… Frędzelkowi szykuje się mega fajny dom :) Nie spodziewaliśmy się, że tyle osób poruszy historia Frędzelka i że tak szybko zmieni lokum ;)

 

Frędzelek to czarny maluszek z tego wpisu: http://kotylion.pl/kolejne-3-maluszki-pilnie-szukaja-domow/

W zeszłym tygodniu odebraliśmy telefon. Jednocześnie napisano na nasz adres e-mail. Że sytuacja życiowa, że alergia, że zagrożenie wyrzuceniem z mieszkania – wszystko na raz. Nie dojdziemy chyba prawdy, choć najbardziej prawdopodobna wydaje się bliska utrata lokalu. Bo co? bo śmierdzi. Śmierdzi kotem. Niewykastrowanym kocurem. Bo adoptujący, mimo zobowiązania w umowie adopcyjnej, nie poddali Frędzla kastracji. Za to chętnie skorzystali z paragrafu o możliwości „zwrotu” zwierzęcia. I Frędzelek wrócił. Po 8 miesiącach od dnia adopcji…
Jest przerażony, nie chce jeść, siedzi właściwie cały czas pod kocem, prawie się nie rusza, po prostu pękło mu serce. A nam stają łzy w oczach i jedyne, co pozostaje, to mieć nadzieję, że powoli, powolutku, małymi kroczkami, ale w końcu ta przerażona kupka nieszczęścia jeszcze zaufa człowiekowi, że jeszcze uda nam się go przekonać, że nie wszyscy ludzie traktują swoich czworonożnych przyjaciół jak zabawki.

Frędzelek jest fizycznie zdrowy, jest już po zabiegu kastracji, teraz potrzebny mu tylko dom z prawdziwego zdarzenia, spokojny, cierpliwy, kochający… Na razie jednak nie da się zrobić mu ani jednego zdjęcia do ogłoszeń. Bo co tu pokazywać? Skulone uszy i rozwarte przerażeniem oczka?..?

 KOTYlion – z miłości do kotów

Strona powstała z miłości do kotów i z potrzeby niesienia im pomocy.

Jesteśmy grupą ludzi, których połączył jeden cel - pomoc kotom porzuconym, niechcianym, niczyim.

Jesteśmy z Łodzi i pomagamy przede wszystkim łódzkim kotom.

Grupa Kotylion znajduje się pod opieką Fundacji Viva! Jesteśmy formalną grupą, działająca na rzecz pomocy kotom, tworzącą domy tymczasowe, pomagającą kotom wolno żyjącym i przebywającym w Łódzkim Schronisku dla Zwierząt oraz sterylizującą koty wolno żyjące.

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania możesz dokonać wpłaty darowizny na nasze subktonto w Fundacji Viva!, z którego wszystkie zebrane środki są przeznaczane na pomoc naszym podopiecznym. Grupa KOTYlion, jako projekt Fundacji Viva! posiada status organizacji pożytku publicznego, zatem każda wpłata na nasze konto może być odliczona od podatku.

UWAGA, NOWY NUMER KONTA!!!
20 1600 1462 1030 9079 0000 0007
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 39
03-772 Warszawa
KRS 0000135274
NIP: 525-21-91-290
Dla przelewów zagranicznych:
SWIFT PPABPLPKXXX
IBAN: PL20 1600 1462 1030 9079 0000 0007