Mięta i jej dzieci. Bazylia – szczęśliwa adopcja :)

Aktualizacja: 28.05.2023

Bazylka znalazła swoje miejsce na ziemi❤️ gdzie od pierwszego dnia jest kochana i traktowana jak członek rodziny. Ściskamy Cię Bazylko i życzymy samych spokojnych dni.

Aktualizacja: 22.04.2023

Bazylia – powrót z adopcji zawsze jest trudny, na szczęście Bazylia bardzo szybko zaakceptowała zmiany. To młoda i ufna koteńka, o łagodnym i delikatnym usposobieniu. W jej życiu od małego kociaka było wiele zawirowań, czy wreszcie znajdzie się prawdziwy dom i człowiek, który doceni jej miłe usposobienie, który obdarzy miłością i będzie kochał już na zawsze? Bazylia nie jest winna temu, że człowiek ją zawiódł, była grzeczną i miłą towarzyszką życia. Niestety czasami los ma inne plany a człowiek przestaje radzić sobie sam ze sobą… Bazylia widać , ze tęskni, bywa smutna, zamyślona… dlatego prosimy was o jak najwięcej udostępnień, by ktoś wypatrzył to kocie cudo i pokochał ją na zawsze, tak jak na to zasługuje.

W sprawie adopcji Bazylii piszcie: bendinger.angelika@gmail.com

(Bazylia ma rok, jest po zabiegu sterylizacji, posiada komplet szczepień, ma mikroczip i lubi inne koty).

Aktualizacja: 13.04.2023

Bazylia w maju ubiegłego roku jako malutkie kociątko trafiła wraz z rodzeństwem i mamą pod nasze skrzydła. Została przez nas odchowana i przygotowana do adopcji. Procedura adopcyjna była pomyślna, fajnie brzmiąca ankieta przedadopcyjna a potem opiekunka tymczasowa zawiozła Bazylię do nowego domu. Miał być happy end Tymczasem rok później Bazylia znów trafia pod nasze skrzydła. Gdy zawodzi człowiek, wali się koci świat. Opiekunka Bazylii nie bardzo radzi sobie ze swoim życiem i choć Bazylia jest zadbaną koteczką, musiała do nas wrócić. Prosimy nie oceniajcie pochopnie jej opiekunki. Dzisiejsze czasy są trudne dla wielu z nas… Zawsze podpisujemy umowy adopcyjne, które mają chronić przede wszystkim zwierze oddane do adopcji. Tak więc mamy pisemne zrzeczenie praw do Bazylii, a ona sama nie bardzo rozumie z jakimi zmianami przyszło się jej mierzyć. Czy pamięta dom tymczasowy do którego wróciła? Póki co jest przestraszona i wycofana, potrzebuje czasu i uwagi na ten trudny życiowy moment. Wierzymy, że Bazylia znajdzie swojego człowieka na zawsze… tym razem nikt jej nie zawiedzie, mamy ogromną nadzieję na lepsze zakończenie dla tej koteńki.
Bazylia jest zaszczepiona, odrobaczona, ma mikroczip, jest p[o zabiegu sterylizacji. Jak tylko dojdzie do równowagi psychicznej będzie szukała nowego domu. Bazylia lubi inne koty.

W sprawie jej przyszłej adopcji już można pisać do jej tymczasowej opiekunki: bendinger.angelika@gmail.com

Aktualizacja: 22.10.2022

Bazylka nareszcie znalazła swój dom, taki w którym jest kochana❤.
Troszkę to trwało bo Bazylka to nieśmiała dziewczyna.
Najważniejsze, że jest szczęśliwa

311584234_491757356325656_8293772354421456881_n

Aktualizacja: 10.2022

Mięta też w domu :)

Aktualizacja: 10.09.2022

Oregano i Tymianek są już w swoich nowych domkach, niestety nie ma szczęścia ani mama Mięta ani siostra Bazylia Mięta mimo ogłoszeń nie ma szczęścia i zainteresowania adopcyjnego, a to bardzo miła koteńka. Niestety Bazylka pochorowała nam się, musi być izolowana od reszty kotów, więc nieszczęśliwa izolację przechodzi sama w klatce kennelowej. Niestety jest to niezbędne aby wirus, który ją dopadł nie przeszedł na inne koty, a poza tym konieczna jest kontrola apetytu, i czy mała zjada leki i suplementy. Mamy nadzieję, że Bazylia szybko wyzdrowieje i jeszcze szybciej znajdzie dom. Malutka już tak długo czeka.
Mięta z dziećmi pod naszą opieką jest od maja, koszty które nam przysporzyła ta rodzinka były ogromne. Teraz znów mała Bazylka jest chora, leczenie to kolejne dla nas obciążenie, tak niewiele brakuje do zapełnienia ich zbiórki, pomożecie???

https://pomagam.pl/mieta_i_dzieci

darowizny można również kierować l bezpośrednio za pośrednictwem naszego konta:
20 1600 1462 1030 9079 0000 0007
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
tytułem: darowizna dla Mięty i jej dzieci

Dziękujemy ❤

Aktualizacja: 30.07.2022

Kolorowy kubrak może oznaczać tylko jedno, Mięta wreszcie mogła zostać poddana zabiegowi sterylizacji. Jak tylko zostaną zdjęte szwy, za około 10 dni Mięta będzie szukała najcudowniejszego domu na świecie :) Póki co jest mocno obrażona za kubrak, ale my sądzimy że całkiem pasuje jej to wdzianko ;)
Mamy wiele kocich futer do utrzymania na swoim fundacyjnym pokładzie. Dlatego każda złotówka przekazana od Was ma dla nas ogromne znaczenie. Odchowanie kociej rodzinki było dla nas finansowym wyzwaniem. Dodatkowo jak wiecie, bo Wam pisaliśmy dzieciaki chwilę nam chorowały, co przyniosło kolejne koszty. Dlatego zbiórka dla Mięty i jej dzieci jest nadal aktualna i przypominamy o niej. Jeśli możesz wrzucić choć jedną złotówkę, dla nas to będzie ogromna pomoc.
Za dotychczasowe wsparcie ogromnie Wam dziękujemy.

https://pomagam.pl/mieta_i_dzieci

lub bezpośrednio wpłacając darowiznę na nasze konto:

20 1600 1462 1030 9079 0000 0007
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 39
03-772 Warszawa

tytułem: darowizna dla Mięty i jej dzieci

Za wsparcie serdecznie dziękujemy!

Aktualizacja: 20.07.2022

Chcieliśmy pisać, że powolutku dzieciaki Mięty będą szukać domów, a tu taka niemiła niespodzianka. Diagnoza calicivirus pomimo, że dzieciaki są po pierwszym szczepieniu Tymianek zachorował. W pełni odporność przed chorobami wirusowymi kocięta zyskują po drugiej dawce szczepionki, którą powinno się podać 30 dni po pierwszym szczepieniu. Mamy nadzieję, że nie dołączy do niego rodzeństwo. Tymianka bolą łapki, ma wysoką temperaturę, jest apatyczny i ospały. Trzymajcie kciuki za tego malca, calicivirus to podstępna choroba i bardzo groźna dla kociąt. Na szczęście maluch ma apetyt, nie ma nadżerek w pyszczku, co stanowi łagodny przebieg choroby. Niestety leczenie to kolejne niespodziewane koszty, dlatego znów was prosimy o wsparcie:

https://pomagam.pl/mieta_i_dzieci

lub bezpośrednio wpłacając darowiznę na nasze konto:

20 1600 1462 1030 9079 0000 0007
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 39
03-772 Warszawa
tytułem: darowizna dla Mięty i jej dzieci

Za wsparcie serdecznie dziękujemy!

Aktualizacja: 23.06.2022

Dzieci Mięty: Oregano, Bazyli i Tymianek nam rosną, niestety ich zbiórka stoi w miejscu :( co nas bardzo martwi… bez waszego wsparcia utrzymanie kolejnej kociej rodzinki jest dla nas bardzo trudne. Maluchy zjadają ogromne ilości mokrej karmy, za chwilkę cała 4 zostanie zaszczepiona, po dwóch tygodniach szczepienie zostanie powtórzone. Maluchy są już odrobaczone, przed nimi zabieg czipowania x4 oraz sterylizacja Mięty :( To ogrom kosztów, a kociąt pod opiekę nam przybywa. Jeśli nie będziemy w stanie uzbierać na ich utrzymanie i profilaktykę nie będziemy w stanie przyjmować kolejnych podopiecznych. Dlatego bardzo Was prosimy o wsparcie dla tej kociej cudnej rodzinki… to od Was zależy czy i ilu kotom pomożemy, jeszcze nigdy nas nie zawiedliście :)

https://pomagam.pl/mieta_i_dzieci

lub bezpośrednio wpłacając darowiznę na nasze konto:
20 1600 1462 1030 9079 0000 0007
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 39
03-772 Warszawa
tytułem: darowizna dla Mięty i jej dzieci

Za wsparcie serdecznie dziękujemy :)

Aktualizacja: 16.06.2022

https://pomagam.pl/mieta_i_dzieci

Tymianek, Oregano i Bazylia rosną jak na drożdżach a wraz z nimi rosną koszty ich utrzymania Maluchy zaczęły pięknie same jeść co nas bardzo cieszy, ale jednocześnie wysokiej jakości kociakowe jedzonko kosztuje nie małe grosze. Nasza mama Mięta jako kotka karmiąca również je karmy z wysoką zawartością mięsa, taka kocia rodzinka to niemałe obciążenie na szczęście maluch pięknie nam rosną, rozrabiają jak na zdrowe dzieciaki przystało, sami zobaczcie jakie pięknej urody trzy „pingwinki”.
Bardzo prosimy Was o wsparcie, nasza zbiórka zatrzymała się a dalsza profilaktyka, późniejsze szczepienie, odrobaczenie całej rodzinki i zabieg sterylizacji Mięty to olbrzymie finansowe wyzwanie bez Was nie damy rady, dobrymi chęciami i sercami nie zapłacimy za utrzymanie Tymianka, Oregano i Bazyli z mamą
Każdy grosik jest dla nas ważny. Jesteśmy w trudnej sytuacji, kryzys gospodarczy, wojna na Ukrainie, zbliżający się sezon wakacyjny, który jest dla bezdomnych zwierząt najgorszym okresem, to dla nas ogromne wyzwanie ale bez Was nie poradzimy sobie, to Wy i wasze wsparcie pozwala nam na ratowanie rocznie ponad 250 kocich istnień, za co serdecznie Wam dziękujemy.
Kocią rodzinkę możecie wesprzeć za pośrednictwem ich zbiórki

https://pomagam.pl/mieta_i_dzieci

z całego serca dziękujemy za wsparcie.

29.05.2022

https://pomagam.pl/mieta_i_dzieci

Kolejny raz zawiódł człowiek a za jego bezmyślność płacą bezdomne zwierzęta. Kotka Mięta została przywieziona na zabieg sterylizacji, kotka błąkała się od dłuższego czasu. Mięta nie jest jednak kotką dziką, to oswojone domowe zwierze. Bezmyślność człowieka, który skazał ją na bezdomność doprowadziła do tego, że kotka zdążyła urodzić kocięta, kolejne bezdomne i niechciane żywe, czujące istoty, które bez naszej pomocy nie mają szansy na życie. Maluchy mają około 2,5 tygodnia, to już podrośnięte małe kocięta, które nie prosiły się na ten świat po to by wraz z bezdomną matką mieszkać w przydrożnym rowie czy komórce. Tymianek, Oregano i Bazylia wraz z mamą zamieszkali bardzo awaryjnie w zaprzyjaźnionej lecznicy. Mięta testy FeLV/FIV ma ujemne, została odrobaczona i odpchlona, zabieg sterylizacji jak i szczepienie pozostawiamy na później, gdy odchowa już kocięta.
Profilaktyka zdrowotna x 4, wysokowartościowa karma, podkłady, żwir i późniejsza sterylizacja Mięty to dla nas ogromne obciążenie. Na szczęście zarówno Mięta jak i kociaki są zdrowe.
Jeszcze nie ma w pełni ciepłej wiosny a my już pod swoją opieką mamy 11 kociąt :( pomimo edukacji o konieczności sterylizacji zwierząt, starań wielu fundacji ta bezdomność nigdy się nie skończy.
Bardzo Was prosimy o pomoc w utrzymaniu kolejnej kociej rodzinki, koszty odchowania takiego stadka są ogromne.

Wesprzeć nas możecie za pośrednictwem portalu pomagam.pl:

https://pomagam.pl/mieta_i_dzieci

lub bezpośrednio za pośrednictwem naszego konta:

20 1600 1462 1030 9079 0000 0007
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
tytułem: darowizna dla Mięty i jej dzieci

Dziękujemy ❤KOTYlion – z miłości do kotów

Strona powstała z miłości do kotów i z potrzeby niesienia im pomocy.

Jesteśmy grupą ludzi, których połączył jeden cel - pomoc kotom porzuconym, niechcianym, niczyim.

Jesteśmy z Łodzi i pomagamy przede wszystkim łódzkim kotom.

Grupa Kotylion znajduje się pod opieką Fundacji Viva! Jesteśmy formalną grupą, działająca na rzecz pomocy kotom, tworzącą domy tymczasowe, pomagającą kotom wolno żyjącym i przebywającym w Łódzkim Schronisku dla Zwierząt oraz sterylizującą koty wolno żyjące.

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania możesz dokonać wpłaty darowizny na nasze subktonto w Fundacji Viva!, z którego wszystkie zebrane środki są przeznaczane na pomoc naszym podopiecznym. Grupa KOTYlion, jako projekt Fundacji Viva! posiada status organizacji pożytku publicznego, zatem każda wpłata na nasze konto może być odliczona od podatku.

UWAGA, NOWY NUMER KONTA!!!
20 1600 1462 1030 9079 0000 0007
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 39
03-772 Warszawa
KRS 0000135274
NIP: 525-21-91-290
Dla przelewów zagranicznych:
SWIFT PPABPLPKXXX
IBAN: PL20 1600 1462 1030 9079 0000 0007