Ali Śnieżynka już w domu!

Aktualizacja: 6.03.2014 r.

Al pojechała dzisiaj do nowego Domku, do rodziny, która już od jakiegoś czasu planowała adopcję jakiegoś KOTYlionka. Odwiedzali nas, poznawali naszych podopiecznych i wiedząc, że jest to decyzja na najbliższe naście lat, nie chcieli podejmować jej zbyt pospiesznie. Zakochali się w Ali bo trudno się w niej nie zakochać ;-) – opanowana, grzeczna, bardzo miziasta, a podczas wizyty przedadopcyjnej  spała przyszłej Opiekunce na kolanach:-)

Powodzenia Śnieżynko :-)

Aktualizacja: 5.03.2014 r.

Uwaga, uwaga, już niedługo Ali jedzie do nowego domku :)

Aktualizacja: 3.03.2014 r.

Ali w sobotę została zabrana do domu tymczasowego. Śnieżynka świetnie sobie radzi, choć jest dość nieśmiała, sama nie za bardzo podchodzi do ludzi ale jeśli tylko zacząć ją głaskać od razu zaczyna pięknie mruczeć i udeptywać. W stosunku do dzieci jest cudowna – zero agresji, czy też strachu. Daje się miziać , głaskać i bardzo jej to odpowiada… Widać, że brakowało jej troskliwej opieki i pieszczot. Z innymi kotami zbytnio się nie spoufala, wygląda na to że je toleruje, ale jakby są jej obojętne. Zobaczymy może z czasem się do siebie zbliżą. Zaskoczeniem jest to że Ali nie boi się psa – tu co prawda też nie ma wielkiej miłości ale zdecydowanie się dogadują. Wyraźnie widać że kotka nie była pod dobrą opieką ,chętnie chowa się w dziwne miejsca, najlepiej w ciemnym garażu lub w kotłowni chyba ma słabość do węgla co niestety sprawia że piękna śnieżynka robi się przykurzona :) Ale będzie dobrze. Kicia ma duży potencjał, będzie świetnym towarzyszem i miziakiem. Nie sprawia żadnych problemów, nie wybrzydza przy jedzeniu i z toaletą też nie ma problemów. Na pewno znajdziemy jej nowy kochający dom, który już nigdy jej nie skrzywdzi. Ali jest już zaszczepiona raz odrobaczona i wysterylizowana. I właściwie możemy zacząć jej szukać nowego domku. Jeśli Ktoś chciałby stworzyć jej taki dom lub dowiedzieć się o Śnieżynce, prosimy o kontakt z Martą: marta765@op.pl

26.02.2014 r.

„– To ja …  przecież jestem Śnieżynką… to ja … naprawdę ja… a może to było dawno, a może to już nieprawda, a może mi się tylko wydawało, może…
Bo przecież tylko każdy patrzy, a potem się odwraca, każdy współczuje i idzie dalej, może byłam nią kiedyś, byłam… bo teraz kim jestem? Brudnym kimś, brudnym kimś, co przemyka jak cień, co przemyka, by się skryć, by zniknąć… bo po co komu brudny kot, kot co spalone uszy ma, kot co siedzi i marznie i nie ma nic, bo przecież  kot o imieniu  Śnieżynka byłby biały, puszysto śnieżnobiały, co całe uszy ma i podziw w oczach ma, podziw ludzi, co przechodzą i widzą oczami, a nie sercem, bo nawet niegdyś piękny kot, dziś zużyty, zmarznięty i brudny nie zasłużyłby na taki los… więc może fakt, że Śnieżynka to nie ja, ja tylko kot, co śni by śnieżnobiałym być kimś, co człowieka ma, pościel w łóżku ma, miłość bezgraniczną ma i beztroskę kocią ma… ja brudny, bezdomny kot… kot co nie ma nic.”

Śnieżynka, zwana przez nas Ali, trafiła do nas  z warunków, w którym nawet człowiek nie powinien mieszkać. Jest  bardzo przykurzona i trochę niedożywiona, na uszach ma widoczne  blizny pooparzeniowe, nawet nie chcemy przypuszczać w jakich okolicznościach zostały okaleczone. Kotka będzie potrzebowała zabiegów podstawowych takich jak: szczepienie, odrobaczenie, sterylizacja. Zostanie również zachipowana i postaramy się doczyścić  futerko.

Gdyby ktoś z Państwa zechciał dołożyć swoją złotówkę, do przemiany tej brudne, bezdomnej kociej istotki w białą Śnieżynkę, będziemy wdzięczni za każde wsparcie.

95 2030 0045 1110 0000 0255 4830
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 42a
03-772 Warszawa
z dopiskiem: Śnieżynka Ali

Zachęcamy także do zakupu wirtualnych KOTYlionków za pośrednictwem allegro: http://allegro.pl/show_item.php?item=4011790906

 KOTYlion – z miłości do kotów

Strona powstała z miłości do kotów i z potrzeby niesienia im pomocy.

Jesteśmy grupą ludzi, których połączył jeden cel - pomoc kotom porzuconym, niechcianym, niczyim.

Jesteśmy z Łodzi i pomagamy przede wszystkim łódzkim kotom.

Grupa Kotylion znajduje się pod opieką Fundacji Viva! Jesteśmy formalną grupą, działająca na rzecz pomocy kotom, tworzącą domy tymczasowe, pomagającą kotom wolno żyjącym i przebywającym w Łódzkim Schronisku dla Zwierząt oraz sterylizującą koty wolno żyjące.

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania możesz dokonać wpłaty darowizny na nasze subktonto w Fundacji Viva!, z którego wszystkie zebrane środki są przeznaczane na pomoc naszym podopiecznym. Grupa KOTYlion, jako projekt Fundacji Viva! posiada status organizacji pożytku publicznego, zatem każda wpłata na nasze konto może być odliczona od podatku.

UWAGA, NOWY NUMER KONTA!!!
20 1600 1462 1030 9079 0000 0007
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 39
03-772 Warszawa
KRS 0000135274
NIP: 525-21-91-290
Dla przelewów zagranicznych:
SWIFT PPABPLPKXXX
IBAN: PL20 1600 1462 1030 9079 0000 0007