Rysiek na gigancie, czyli dlaczego warto czipować zwierzaki

Zgłoszenie jak wiele innych: „Od kilku dni na jednym z łódzkich podwórek koczuje zadbany kot, domowy, gdyż łasi się do wszystkich przechodniów, jest dokarmiany, okolica sprawdzona, nikt go nie szuka…co robić?”  Nie zastanawiając się, zabraliśmy tego olbrzyma z nadzieję, że jednak ktoś go szuka. Internet sprawdzony, ogłoszenia też i – brak takiej zguby. Pojechaliśmy zatem do lecznicy na przegląd i profilaktyczne odrobaczenie i odpchlenie, a tam niespodzianka. Pani doktor wykrywa mikroczip, a w bazie safe – animals pojawia się imię i nazwisko oraz telefon opiekuna.  Dzwonimy zatem do opiekunów naszej zguby, a tam radość przemieszana z niedowierzaniem, bo Rysiek to kot wychodzący, od czterech lat zawsze pilnował się domu, miesiąc temu wyszedł i nie wrócił. Oczywiście, że opiekunowie go szukali, ale w miejscach, gdzie Rysiek lubił chadzać. Po kilku dniach nieskutecznych poszukiwań opiekunowie uznali, że musiało się coś strasznego Ryśkowi przytrafić, bo nie odszedłby daleko od domu i na pewno by wrócił. Rysiek znalazł się dwa kilometry od domu, jak dla kota wychodzącego to zdecydowanie za duża odległość do przejścia tym bardziej, że musiałby przejść ruchliwą dwupasmową ulicę, to dla nas duża zagadka, ale na pewno Rysiek nie zdradzi nam tej tajemnicy. Radości nie było końca, w domu czekający dwoje małych Dużych, dwoje Dużych i brat Maniek…. cała ta historia na szczęście zakończyła się szczęśliwie. Właśnie dlatego warto czipowować zwierzaki, zarówno psy jak i koty. Gdy  zwierzak nam zginie, szukajmy go do skutku.  Jeśli wypatrzymy w swojej okolicy zbłąkanego zwierzaka, reagujmy.
Ze swojej strony dziękujemy panu Krystianowi, który wraz z rodziną nie przeszli obojętnie obok Ryśka, a dzięki ich reakcji Rysiek szczęśliwie wrócił do domu :)KOTYlion – z miłości do kotów

Strona powstała z miłości do kotów i z potrzeby niesienia im pomocy.

Jesteśmy grupą ludzi, których połączył jeden cel - pomoc kotom porzuconym, niechcianym, niczyim.

Jesteśmy z Łodzi i pomagamy przede wszystkim łódzkim kotom.

Grupa Kotylion znajduje się pod opieką Fundacji Viva! Jesteśmy formalną grupą, działająca na rzecz pomocy kotom, tworzącą domy tymczasowe, pomagającą kotom wolno żyjącym i przebywającym w Łódzkim Schronisku dla Zwierząt oraz sterylizującą koty wolno żyjące.

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania możesz dokonać wpłaty darowizny na nasze subktonto w Fundacji Viva!, z którego wszystkie zebrane środki są przeznaczane na pomoc naszym podopiecznym. Grupa KOTYlion, jako projekt Fundacji Viva! posiada status organizacji pożytku publicznego, zatem każda wpłata na nasze konto może być odliczona od podatku.

UWAGA, NOWY NUMER KONTA!!!
20 1600 1462 1030 9079 0000 0007
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 39
03-772 Warszawa
KRS 0000135274
NIP: 525-21-91-290
Dla przelewów zagranicznych:
SWIFT PPABPLPKXXX
IBAN: PL20 1600 1462 1030 9079 0000 0007