Kocie Miasto – budki dla kotów wolno żyjących

Aktualizacja: 8.08.2014 r.

Lato w pełni, ale my już myślimy o zimie… tak, tak – o zimie! i o tym ile budek jest do zrobienia. Dostajemy już nawet pierwsze zgłoszenia o zapotrzebowaniu na takie domki dla kotów. Wprawdzie nasi wolontariusze starają się w ciągu roku też przygotować kilka budek, ale niedługo znowu budowa ruszy pełną parą, a co za tym idzie – będą potrzebne finanse na produkty niezbędne do budowy budek, czyli: styropian, pianka montażowa, stretch, taśma klejąca. Jeśli Ktoś z Was chciałby nam przekazać takie produkty – bardzo prosimy o kontakt z Maciejem – naszym koordynatorem budkowym: anmajo@o2.pl
Maciej udzieli tez wszelkich szczegółowych informacji dotyczących samej budowy i weźmie pod uwagę każde zgłoszone pomysły czy propozycje.
Gdyby Ktoś chciał wesprzeć nas finansowo w tej inicjatywie – będziemy bardzo wdzięczni. Skarpeta budkowa świeci pustkami, a właściwie jest „na minusie”. Więc każda złotówka się przyda. Można przekazać ją bezpośrednio na nasze konto konto:
95 2030 0045 1110 0000 0255 4830
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 42a
03-772 Warszawa
z dopiskiem: darowizna fundusz budkowy
lub kupując wirtualne KOTYlionki na tej aukcji http://allegro.pl/charytatywna-na-budki-dla-kotow-i4545671339.html

Wystarczy naprawdę niewiele, aby pomóc kotom przetrwać zimę.

 

Aktualizacja: 06.03.2014

Dzięki poniższej instrukcji młodzież, która spotkała się 23.02 br. w trudzie i znoju wybudowała kolejne 10 budek dla kotów wolno żyjących.
Pomimo iż zima tego roku jest wyjątkowo łagodna nie znaczy to, że koty nie potrzebują naszej pomocy, ciągle ktoś się zgłasza po pomoc dla swoich dzikuskowatych potrzebujących.


Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani uczestnictwem w przedsięwzięciu o roboczym tytule
„Kocie Miasto – możesz i Ty” prosimy o zgłoszenia się do Maciej anmajo@o2.pl
Jeżeli liczba zgłoszeń będzie wystarczająca postaramy się zorganizować warsztaty na budowanie.

Wszystkie pytania i pomysły, związane z budkami również można kierować do Macieja, na adres: anmajo@o2.pl

A tak to wyglądało naprawdę:

Aktualizacja: 24.01.2014 r.

W dniu dzisiejszym dzięki naszym znajomym otrzymaliśmy zdjęcia ważnych dokumentów, które niezwłocznie publikujemy.

Donos

 

Aktualizacja: 27.12. 2013 r.

Witamy naszych drogich miłośników budowy budek. Mamy nadzieję, że dzięki naszym tekstom zostaniecie inżynierami budownictwa :-) Witamy także darczyńców, którzy patrząc po wpłatach, już są inżynierami budownictwa ;-)
Ciągle piszemy, że coś budujemy, można by pomyśleć, że powstaje drugie miasto, ktoś zapyta:- „Gdzie ono jest ?” A ono jest tuż za rogiem,  wystarczy się trochę rozejrzeć.
W bieżącym sezonowe budowlanym możemy się pochwalić wybudowaniem 24 budek, w tym:
10 – budek dla 3, 4 kotów,
6 – budek dla 2 kotów,
8 – budek dla 1 kota.
Z powyższego zestawienia wynika, że dzięki Państwa przychylności udało się zapewnić schronienie 50 – 60 kotom wolno żyjącym.
A oto kilka tych całkiem nowych „Kocich Miast” ukrytych za rogiem, aby je zobaczyć wystarczy zatrzymać się w tym pędzie i spojrzeć.

Łódzkie Podwórka
Wśród łódzkich kamienic jest wiele miejsc gdzie żyję koty. Postępująca adaptacja, rewitalizacja i przebudowy powodują, że jest coraz mniej miejsc przyjaznych kotom. Wtedy taka budka futrzastym ratuje życie, a ludziom daje radość i ochronę przed gryzoniami.

Ogródki działkowe
Latem na działkach jest gwarno,  wesoło i pełno ludzi . Zawsze ktoś nakarmi, pogłaszcze i pobawi się z kociakami. Kiedy nastanie i zima ludzie wracają do swoich cieplutkich domów, a zwierzaki zostają. Nikt nie nakarmi, nie pogłaszcze, nie przytuli, dni coraz krótsze ,noce coraz zimniejsze, a domki i altany ciemne i zamknięte. Czasem ktoś przyniesie jedzenie, pobędzie chwilkę, ale gdzie się schronić?
Właśnie tu:

Wszystkie pytania i pomysły, związane z budkami można kierować do Macieja, na adres: anmajo@o2.pl

Aktualizacja: 28.11.2013 r.

Ostatniej niedzieli spotkaliśmy się, dzięki jednej z naszych wolontariuszek, w bardzo przyjemnych i komfortowych warunkach, aby budować budki dla wolno żyjących kotów.
Budki dla kotów to proste konstrukcje mające na celu zapewnienie im warunków umożliwiających przeżycie w warunkach zimowych.
Pokrótce w punktach opiszemy kolejność budowania domku dla naszych futrzanych przyjaciół.
1.    Podział posiadanych materiałów na konkretne budki oraz podział obowiązków,

2.    Pocięcie posiadanych materiałów oraz wycięcie wszystkich kształtów,


3.    Połączenie wyciętych kawałków w całość za pomocą pianki montażowej,

4.    Zajadanie ciasta i popijanie kawki w oczekiwaniu na wyschniecie pianki – najfajniejsza część ;)
5.    Przycinanie nadlewek z pianki oraz kontrola wykonania połączeń.

6.    Zawijanie z zewnątrz stretchem kilkoma warstwami w różnych kierunkach.

7.    Oklejanie z zewnątrz wszystkich naroży oraz otworu wejściowego.
8.    Zasłonka wejścia i wypełnianie domku wyściółką (polarowymi ścinkami)

A oto efekt końcowy.

Proste prawda? Sześciu osobom wykonanie 10 budek zajęło 5 godzin! Do tego dojazd, transport materiałów. Właściwie na budowaniu budek upłynęło nam całe niedzielne popołudnie. Ale w miłej atmosferze i poczuciu, że robi się coś pożytecznego, czas upłynął nam bardzo szybko i przyjemnie ;)

Podsumowanie:
wykorzystane materiały i przybliżone ceny
Termosy termiczne z pianki – 0 zł
3 x stretch – 60 zł
Taśma wzmocniona – 27 zł
2 x taśma szara – 10 zł
Styropian – 15 zł
2 x pianka montażowa – 45 zł
Ścinki polarowe – 0 zł
Część materiałów wykorzystanych do budowy została zaadoptowana na potrzeby tego przedsięwzięcia i pierwotnie miała inne przeznaczenie, pochodzą one od naszych darczyńców i wolontariuszy.
Po materiały i akcesoria trzeba pojechać, kupić i przewieźć. Gotową budkę trzeba zawieźć i ustawić w miejscu docelowym oraz zabezpieczyć. Na samą budowę potrzebny jest czas.
Nie prosimy o zapał – tego mamy pod dostatkiem, czasu poświęcimy, ile potrzeba, ale jeżeli posiadacie materiały, które moglibyśmy wykorzystać, to nie odmówimy ich przyjęcia, nie odmówimy także darowiznom przekazanym na nasze konto;-)

Wszystkie pytania i pomysły, związane z budkami można kierować do Macieja, na adres: anmajo@o2.pl

31.10.2013 r.

Obywatelki i obywatele, wolontariusze i wolontariuszki, społecznicy.
W dniu 27.10 br spotkaliśmy się na akcji czynu społecznego pod hasłem:

” TO, ŻE MASZ FUTRO NIE ZNACZY, ŻE MASZ DOM ”

Dzięki społecznej postawie jednej z obywatelek wolontariuszek mogliśmy się spotkać w otoczeniu przyrody nie skażonej wpływami cywilizacji. Na wezwanie Przewodniczącej aktyw organizacji stawił się do czynu, nie zabrakło prawie nikogo.
Była wśród nas młodzież pełna radosnego zapału i twórczej inicjatywy, oraz towarzysze i towarzyszki doświadczeni, zaprawieni w trudnej społecznej robocie. A cele wyznaczone na ten dzień nie były małe, łatwe ani proste.
Wiele kocich rodzin stoi nad przepaścią w obliczu zbliżającej się zimy, my im nie pozwolimy zrobić tego kroku naprzód, jeśli trzeba będzie osłonimy własną piersią. Dzięki światłemu przywództwu i właściwemu kierownictwu praca wyznaczona na ten dzień przebiegała radośnie pod hasłem:
Tysiące rąk, miliony rąk,
A serce bije jedno.
Wzniesiemy dom: Dla kotów dom!
Budkę…………. i jeszcze jedną.
W trudzie i znoju pracowaliśmy całe przedpołudnie, do momentu, w którym jedną z młodych i obiecujących działaczek kol. Pymę uwięził nagle stretch, taśma klejąca zaczęła unieruchamiać, a pianka montażowa napierać z każdej strony. Z tej ciężkiej próby tylko hart ducha i natychmiastowe działanie całego kolektywu pozwoliło wyjść obronną ręką. Dalsza praca przebiegała bez zakłóceń, udało się wznieść 6 budek dużych oraz jedną budkę małą.
Dzięki tej wspólnej pracy wiele kotów będzie miało swój własny dom, może pierwszy własny dom, taki dom, który pozwoli godnie i dumnie z podniesioną kitą patrzeć w przyszłość.
Dobro kota — nadrzędnym celem działania fundacji!

Podsumowanie

Jedna mała budka przecież nie może dużo kosztować, i nie kosztuje. Bo co to jest stretch (10 pln), pianka (20 pln), styropian (15 pln), taśma klejąca (10 pln), paleta do postawienia na niej budki, plandeka do okrycia. Część materiałów wykorzystanych do budowy została zaadoptowana na potrzeby tego przedsięwzięcia i pierwotnie miała inne przeznaczenie, pochodzą one od naszych darczyńców i wolontariuszy.
Po materiały i akcesoria trzeba pojechać, kupić i przewieźć. Gotową budkę trzeba zawieźć i ustawić w miejscu docelowym oraz zabezpieczyć. Na samą budowę potrzebny jest czas.

Nie prosimy o zapał – tego mamy pod dostatkiem, czasu poświęcimy, ile potrzeba, ale jeżeli posiadacie materiały, które moglibyśmy wykorzystać to nie odmówimy ich przyjęcia.

Wszystkie pytania i pomysły, związane z budkami można kierować do Macieja, na adres: anmajo@o2.pl



KOTYlion – z miłości do kotów

Strona powstała z miłości do kotów i z potrzeby niesienia im pomocy.

Jesteśmy grupą ludzi, których połączył jeden cel - pomoc kotom porzuconym, niechcianym, niczyim.

Jesteśmy z Łodzi i pomagamy przede wszystkim łódzkim kotom.

Grupa Kotylion znajduje się pod opieką Fundacji Viva! Jesteśmy formalną grupą, działająca na rzecz pomocy kotom, tworzącą domy tymczasowe, pomagającą kotom wolno żyjącym i przebywającym w Łódzkim Schronisku dla Zwierząt oraz sterylizującą koty wolno żyjące.

Jeśli chcesz wesprzeć nasze działania możesz dokonać wpłaty darowizny na nasze subktonto w Fundacji Viva!, z którego wszystkie zebrane środki są przeznaczane na pomoc naszym podopiecznym. Grupa KOTYlion, jako projekt Fundacji Viva! posiada status organizacji pożytku publicznego, zatem każda wpłata na nasze konto może być odliczona od podatku.

UWAGA, NOWY NUMER KONTA!!!
20 1600 1462 1030 9079 0000 0007
Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt - Viva!
ul. Kawęczyńska 16 lok. 39
03-772 Warszawa
KRS 0000135274
NIP: 525-21-91-290
Dla przelewów zagranicznych:
SWIFT PPABPLPKXXX
IBAN: PL20 1600 1462 1030 9079 0000 0007